پادویش

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

حتما برایتان پیش آمده که یک ارائه داشته باشید و فایل ارائه  یک فایل ورد باشد. اما آیا به این فکرکرده اید که فایل ورد در هنگام ارائه ممکن است بهم ریخته شود.راه حل برای این بهم ریختگی چیست؟ تبدیل فایل ورد به پی دی اف مانع بهم ریختگی می شود و خیلی سریعتر هم باز می شود.

در این مقاله نحوه ایجاد فایل PDF با استفاده از Microsoft Word  را بیان می کنیم. هرچند می توانید از سازنده های PDF رایگان استفاده کنید برنامه های زیادی برای  ساخت پی دی اف هست که می توانید دانلود کنید یا بصورت آنلاین در دسترس هستند.

چگونه یک فایل PDF بسازیم؟

فایل پی دی اف را می توانید هم در مایکروسافت ورد بسازید هم با روش های آنلاین، در ادامه روش های تبدیل فایل ورد به پی دی اف را شرح می دهیم.

نحوه ساخت فایل PDF با Microsoft Word

اگر از سال 2007 به بعد نسخه Microsoft Word دارید ، ساده ترین راه برای ایجاد PDF استفاده از ویژگی های نرم افزاری داخلی است. فقط با چند کلیک می توانید هر سند Word را به یک فایل PDF تبدیل کنید.مراحل زیر را برای تبدیل فایل ورد به پی دی اف دنبال کنید:

1-فایل ورد، را که می خواهید به PDF تبدیل کنید باز کنید و سپس File را انتخاب کنید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

2- در فهرست فایل، Save As را انتخاب کنید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

3- در Save As ، منوی بازشو File Type را انتخاب کنید و سپس نوع آن را PDF  انتخاب کنید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

4- عنوان  فایل داکیومنت که با پسوند .dox است را تغییر دهید یا مکانی را که می خواهید فایل در آن ذخیره شود تغییر دهید و سپس روی ذخیره کلیک کنید تا فایل PDF شما در مکان مشخص شده ذخیره شود.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

نحوه ساختن یک فایل PDF در ویندوز

اگر از ویندوز استفاده می کنید، گزینه ایجاد فایل PDF  را دارید و در هر برنامه ای که استفاده می کنید و دارای قابلیت پرینت است کار می کند که Microsoft Print to PDF نامیده می شود. گزینه هایی که مشاهده خواهید کرد به برنامه ای که از آن خروجی می گیرید بستگی دارد اما به طور کلی باید مراحل دستورات به صورت زیر باشد:

1-برای استفاده از Microsoft Print به PDF ، در ورد، تصویر یا فایل متنی که می خواهید به فرمت PDF تبدیل کنید،Print انتخاب کنید.

2-در کادر Printer ،Print را تغییر دهید (ممکن است به آن Destination یا Destination Printer یا  Printer گفته شود) به Save as PDF یا Microsoft Print to PDF تغییر دهید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

گزینه Save as PDF در کروم

مرورگر Google Chrome همچنین مشابها دارای ویژگی تبدیل PDF است که برای هر فایل مبتنی بر وب در هر دستگاهی با استفاده از مرورگر Chrome کار می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به گزینه Print دسترسی پیدا کرده و Print to PDF را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد یک فایل PDF در Google Docs

هنگام ایجاد یک داکیومنت، یا صفحات زیادی برای یک ارائه، با استفاده از Google Drive ، این گزینه را دارید که آن صفحات را به PDF نیز تبدیل کنید. می توانید از منوی Print به صورت بالا استفاده کنید ، اما از طریق رایانه دارای سیستم عامل Windows یا Mac می توانید File> Download> PDF Document (.pdf) را انتخاب کنید. حالا فایل PDF در فایل های بارگیری شما قرار می گیرد.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

نحوه ساخت PDF در Mac با برنامه Pages

اگر از رایانه Mac استفاده می کنید ، تقریباً به اندازه ویندوز برای ساخت فایل های PDF گزینه در اختیار دارید. جدا از روش های ذکر شده در بالا ، شما همچنین می توانید از برنامه Pages یک فایل PDF درست کنید ، همان کاری که از طریق Word در ویندوز انجام می دهید.

اگر برنامه که در Mac  از آن استفاده می کنید امکان Print را فراهم می کند، تقریباً 100٪ احتمال دارد که مراحل مشابه بالا برای ساخت PDF باشد.

1-داکیومنت را که می خواهید برای ایجاد PDF در Pages استفاده کنید، باز کنید.

2-منوی File را در بالای صفحه انتخاب کرده و سپس Print را انتخاب کنید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

3-در منوی بازشو ظاهر شده ، در گوشه پایین سمت چپ ، ذخیره به عنوان PDF را انتخاب کنید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

4-کادر Save As باز می شود. برای فایل، یک نام انتخاب کنید ، مکانی را برای ذخیره آن انتخاب کنید و اگر می خواهید می توانیدجزئیات بیشتری را اضافه کنید و سپس روی ذخیره کلیک کنید.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

 

چقدر از این مطلب خوشتان آمد ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات در مورد : تبدیل فایل ورد به پی دی اف یا PDF ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *