آنتی ویروس پادویش

مقایسه نرم افزارهای حسابداری و انتخاب بهترین !

نرم افزارهای حسابداری

مقایسه نرم افزارهای حسابداری : امروزه نرم افزارهای حسابداری و مدیریت مالی زیادی وجود داشته است که هر کدام از آن ها به نحوی می توانند در پروسه مالی به ما کمک کنند و دارای قابلیت های متنوع تخصصی می باشند. خوشبختانه بیشتر این نرم افزارها به نوعی طراحی شده اند که با اندازه سازمان ها در بازار دارای تناسب می باشند.

مشتریان زمانی که می خواهند نرم افزارهای حسابداری را خریداری کنند عموما دچار یک نوع سردرگمی می شوند آن هم به دلیل اینکه این نرم افزارها هر کدام دارای قیمتهای مختلف یا زیر سیستم های متنوع و البته قابلیت های متعدد هستند. در چنین شرایطی شاید بتوان با مقایسه نرم افزارها به انتخاب آن ها پرداخت.

قابلیت های نرم افزار حسابداری

همانطور که اشاره کرده ایم در بازار می توانیم نرم افزارهای حسابداری زیادی را مشاهده کنیم که هر کدام دارای ویژگی های مختلف هستند. در واقع انتخاب نرم افزار در یک سیستم مالی به عنوان اصلی ترین فرآیند به شمار می رود چون اگر انتخاب نادرستی را انجام بدهیم علاوه بر اینکه تحمیل بار مالی را به وجود آورده ایم بلکه سبب بروز مشکل و اختلال در فعالیت مالی سازمان شده ایم.

بسیاری از افراد همیشه در مورد انتخاب نرم افزار حسابداری سوال های متنوعی را می پرسند و این کار را سخت تلقی می کنند چون حجم تنوع در این نرم افزارهای حسابداری زیادی است و در مقابل همواره سازمان ها از نظر استانداردها، نیازها، سیاستها و… دچار تغییراتی می شوند.

نرم افزارهای حسابداری به منظور انجام معامله های مالی درون یک سازمان استفاده می شود و اصلی ترین قسمت یک نرم افزار حسابداری شامل موارد چون دفترکل، حساب های دریافتی، حساب های قابل دریافت، حقوق و دستمزد، گزارش گیری می باشد.

همه ی سیستمهای نرم افزاری بر پایه این پنج مورد طراحی و تولید می شوند و هم اکنون سیستم های با قابلیتهای تخصصی نیز تولید می شوند که با توجه به این پنج مورد برای استفاده در تجارتهای اماده شده اند.

مقایسه نرم افزارهای حسابداری

لیست برخی از نرم افزارهای حسابداری

 1. نرم افزار حسابداری آنلاین و مدیریت کسب و کار
 2. نرم افزار حسابداری ویژه و تخصصی اصناف مختلف
 3. نرم افزار حسابداری کاوش
 4. فروش و حسابداری آنلاین ابرستان
 5. نرم افزار حسابداری شایگان سیستم
 6. نرم افزار حسابداری تحت وب ترازنگار
 7. نرم افزار حسابداری مالی ملک
 8. نرم افزار حسابداری مالیران
 9. نرم افزار حسابداری وینا
 10. نرم افزار حسابداری محض
 11. نرم افزار حسابداری مالی تدبیر
 12. نرم افزار حسابداری ،شرکتی ثمین
 13. نرم افزار جامع حسابداری و بازرگانی سیوا
 14. نرم افزار حسابداری سازه حساب *فروشگاهی ، شرکتی، تولیدی، بازرگانی و…
 15. نرم افزار حسابداری پندار سیستم
 16. نرم افزار حسابداری رایگان فکر
 17. نرم افزار حسابداری اخوان
 18. حسابداری منطق
 19. شیراز حساب
 20. نرم افزارهای یکپارچه مالی و حسابداری پایدار حساب
 21. حساب یار نوین پرداز
 22. نرم افزار حسابداری وینا
 23. نرم افزار جامع حسابداری سودآور
 24. نرم افزار حسابداری تحت وب قیاس
 25. نرم افزار حسابداری محک فروشگاهی سری عمومی
 26. نرم افزار حسابداری شرکتی محک
 27. نرم افزار حسابداری تدارک
 28. حسابداری ابری و تحت وب نیکراد
 29. نرم افزار حسابداری بیلان
 30. حسابداری سرمایه

اگر می خواهید به مقایسه نرم افزارهای حسابداری بپردازید باید پیش از هر چیزی نیازهای تان را مشخص کنید و سپس نرم افزارهای را که برای برطرف کردن آن نیازها طراحی شده اند را انتخاب کنید. به دلیل اینکه امروزه با انبوهی از نرم افزارها روبرو هستیم مقایسه همه ی آن ها با یکدیگر کار دشواری خواهد بود.

اپلیکیشن حسابداری

نرم افزار حسابداری از جمله اپلیکیشن های نرم افزاری می باشد که هر گونه ثبت و پردازش معاملات حسابداری را در ابعاد مختلف مثل حقوق و دستمزد، حساب های دریافتی و… انجام میدهد که بر پایه سیستم اطلاعات حسابداری صورت می گیرد.

البته اگر کمی دقت داشته ایم می توان تعاریف دیگری را نیز برای این اپلیکیشن ها بیان نمود. اپلیکیشن های حسابداری در سازمان ها و شرکت ها نقش یک حسابدار یا دفتردار را انجام میدهند که می تواند اطلاعات حسابداری را در معامله های مالی ثبت و گزارش بدهد. هر کدام از این نرم افزارها با دیگری قابلیت های مختلفی دارد.

این امکان وجود دارد که از شرکتهای بزرگ بخواهید تا برای طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای حسابداری مخصوص کسب وکارتان که هدفتان در آن ترکیب مقادیر زیادی از داده های شرکت یا سازمان است به کمک تان بیایند ولی اگر شما شرکت کوچکی را داشته باشید معمولا ترجیح میدهید از محصولاتی اماده کنید که به صورت اماده در بازار عرضه می شوند.

مزیت های استفاده از نرم افزارهای حسابداری

می توان اینگونه گفت که یک نرم افزار حسابداری در کسب و کار مهم و مدرن جز منبع های ارزشمند به شمار می رود و به شما این اجازه را میدهد تا بتوانید از معامله های مالی تان ردیابی دقیقی را انجام بدهید و به صورت آنی گزارش و تجزیه و تحلیل در اختیارتان قرار خواهد گرفت. پیش از اینکه نرم افزارهای حسابداری تولید و طراحی شوند از نیروی دست استفاده می شده ولی هم اکنون به دلیل اینکه در هر سازمان داده ها و اطلاعات ارزشمند زیادی وجود داشته است استفاده از نیروی انسانی را دشوارتر کرده است.

نرم افزار حسابداری به گونه ی طراحی شده اند که وظایف شان را در کوتاه ترین زمان انجام میدهند و همچنین کاهش هزینه های حسابداری از جمله دیگر مزیت های نرم افزارهای حسابداری به شمار می رود. این نرم افزارها به استفاده کننده گان این اجازه را میدهد که به واسطه گزارش به موقع ،مدیران بتوانند تصمیم گیری های مالی را برای سازمان و شرکت اخذ کنند.

انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری

مقایسه نرم افزارهای حسابداری : برای اینکه بتوانید از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید باید به انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری بپردازید. هر کسب و کاری نیاز دارد که به واسطه یک نرم افزار حسابداری ،نیازمندی های مختلف آن برطرف گردد. در زمان انتخاب یک نرم افزار حسابداری به موارد زیر دقت نمایید و سپس انتخاب کنید:

 1. آیا این نرم افزار حسابداری می تواند حساب های بانکی متعدد را مدیریت کند؟
 2. آیا کار با پنل نرم افزار حسابداری با کسب و کار شما همخوانی و تناسب دارد؟
 3. آیا کار با نرم افزار حسابداری آسان است؟
 4. آیا با توجه به ویژگی های که نرم افزار ارائه میدهد قیمت آن نیز مناسب است؟
 5. آیا نرم افزار حسابداری قابلیت بروز رسانی مجدد برای نسخه های جدید را داشته است؟

 

بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟

امروزه یکی از دغدغه های صاحبان مشاغل این است که بتوانند متناسب با شغل خود نرم افزار حسابداری را انتخاب کنند و در واقع مدیریت مالی کسب و کارشان را به بهترین شکل در اختیار داشته باشند. تنوع در نرم افزارهای حسابداری به نوعی  به کسب و کارتان و همچنین اندازه آن وابسته است و می توان گفت دارای ارتباط مستقیمی خواهد بود.

معمولا نرم افزارهای مالی که در بازار وجود دارد پس از اینکه یک رویداد مالی مثل فروش را به ثبت رسانند همه ی عملیاتهای که با آن مرتبط است مثل کاهش موجودی انبار یا افزایش حساب و… را نیز به صورت اتوماتیک ثبت می کنند. حتما شما هم می خواهید بدانید که از میان انبوه نرم افزارهای تولید شده حسابداری، بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟


مقاله مرتبط :

بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی

نمی توانیم برای یک نرم افزار حسابداری خوب و کامل، یک تعریف مشخص را بیان کرد چون این موضوع نیازمند برخورداری از عوامل گوناگون می باشد. این امکان وجود دارد که یک شرکت مدعی شود که بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی را تولید کرده ولی در شرکت دیگری این نرم افزار بلا استفاده باشد.

با توجه به این موضوع ، نیاز انتخاب به بهترین نرم افزار حسابداری و مطلوب به عنوان ابزار کار حسابدار امری بسیار ملموس بوده و همواره مدیران و حسابداران به دنبال ایده آل ترین نرم افزارهای حسابداری در بازار می باشند. اگر شما هم به دنبال بهترین نرم افزار حسابداری هستید باید از توقع ها و احتیاج هایتان تحلیلی را انجام بدهید و سپس بهترین نرم افزار را انتخاب نمایید.

نرم افزاری را می توان جز بهترین ها به شمار آورد که در مطلوب ترین حالت بتواند سبب رفع احتیاجات شما در کسب و کارتان شود و همچنین به نوعی باشد که به سادگی و راحتی و خیلی سریع در دست مدیر یا حسابدار سازمان و موسسه قرار بگیرد.

بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

اگر تصمیم به انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی گرفته اید باید بدانید که کار پیچیده ی پیش رو ندارید. وقتی شما به دنبال بهترین هستید باید به راه های که مقرون به صرفه هستند و همچنین کاربری ساده ی دارند دقت نمایید. در اصل باید به قابلیت های مثل کاهش میزان زمان انجام عملیات حسابداری و مالی مثل صورت حساب ها یا پرداخت ها، گزارشهای مالی ، گزارشهای هزینه ی و… دقت کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی

افزون بر این، برای اینکه موفق شوید بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی را انتخاب و خریداری کنید باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که ابزارهای پیشرفته برای انجام عملیاتهای مالی و حسابداری(مثل گزارشهای مالی، قابلیت متصل شدن به دستگاه POS و…) به صورت ساده قرار گرفته باشند.

حتما به سوال های زیر پاسخ بدهید و سپس انتخاب نرم افزار حسابداری فروشگاهی را انجام بدهید؟

 1. چرا به نرم افزار حسابداری فروشگاهی نیاز دارید؟
 2. کسب و کارتان چه قابلیتها و ویژگی های را از نرم افزار حسابداری فروشگاهی می خواهد؟
 3. برای خرید بهترین نرم افزار شما می توانید تا چه میزانی هزینه کنید؟

بهترین نرم افزار حسابداری بازرگانی

بهترین نرم افزار حسابداری شامل مجموعه ی از برنامه ها می شود که بتواند به صورت اتوماتیک مدیریت مالی را در محیط سازمان و شرکت انجام بدهد و به مدیران کمک کند تا بتوانند به بهترین شکل به مدیریت فعالیت های حسابداری بپردازند. استفاده از نرم افزارهای حسابداری می تواند به کاهش میزان هزینه ها کمک کنند و همچنین از فعالیت های مالی گزارش های دقیقی را اماده می کنند که در تصمیم گیریهای حسابداری سبب ایجاد بهبود خواهد شد.

از بهترین نرم افزارهای حسابداری دنیا می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • FreshBooks
 • Sage 50 cloud
 • Sage Business Cloud Accounting
 • QuickBooksOnline
 • Tipalti
 • ZohoBooks
 •  Zoho invoice
 • Online invoices
 •  Zoho Expense
 • Invoice Meister
 • Online Accounting 1&1
 • Accounting By Wave
 • و…

پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری

نرم افزارهای حسابداری می توانند امکانات و قابلیت های مختلفی را در اختیار شما قرار بدهند تا بتوانید به سادگی مدیریت مالی امورتان را در دست بگیرید. البته بسیاری صاحبان شرکت ها و کسب و کارها دو فاکتور اصلی را در انتخاب نرم افزار به سادگی محیط کاربری و صرفه در وقت اختصاص میدهند که در زمان انتخاب نرم افزار از درجه اهمیت بالاتری برخوردار می باشد.

پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری

می توانیم اینگونه بگوییم که پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری، برنامه های هستند که ویژگی های زیر را در خود جای داده باشند:

 • تامین نیازهای اولیه حسابداری
 • اتوماسیون مالی
 • قالب های از پیش آماده
 • سازگاری با سیستم مالیاتی
 • چند کاربره بودن
 • سازگاری با سیستم حقوق و دستمزد
 • دسترسی فراگیر
 • سازگاری با نرم افزارهای جانبی و جدید

بهترین نرم افزار حسابداری اندروید

یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم از اپلیکیشن های حسابداری استفاده می کنند، مدیریت هزینه ها و درآمدهایشان است. خوشبختانه در دنیای اندرویدی، اپلیکیشن های زیادی در خصوص حسابداری وجود داشته است که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

از میان اپلیکیشن های حسابداری اندرویدی به “حسابداری شخصی پارمیس همراه” : (  لینک دانلود ) اشاره می کنیم که قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربران قرار میدهد. شما با نصب آن به راحتی می توانید بر روی میزان درآمدتان مدیریت کنید و به ثبت درآمدها و هزینه هایتان بپردازید.

نرم افزار پارمیس همراه

البته این امکان نیز فراهم شده تا برای هر کدام از اعضای خانواده، تعریفی مشخص داشته باشید که چه هزینه های را برایشان صرف کرده اید.

 • ثبت هزینه ها و درآمدها
 • مدیریت کامل چک ها
 • ثبت وام ها
 • قابلیت ثبت همه ی قسطها
 • امکان وصول قسطها
 • ثبت بودجه
 • و…

نرم افزار حسابداری هلو رایگان

نرم افزار حسابداری هلو جز پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری است که دارای کاربری آسان می باشد و همچنین امکانات گسترده و زیادی در آن وجود دارد که به نوعی آن را جز پرکاربردترین نرم افزارهای مالی کشور تبدیل کرده است.

نرم افزار هلو

این نرم افزار به صورت نسخه های تک کاربره و شبکه ارائه می گردد و محصول گروه شرکتهای طرفه نگار است که برای بیشتر از 200 شغل مختلف، نسخه های متنوعی را ارائه داده است.

به صورت کلی می توان برای شرکتهای بازرگانی، فروشگاهها، شرکتهای تولیدی، صنعتی و… دارای نسخه های ویژه است. همچنین شرکت هلو برای انواع مشاغل مثل املاکی ها، رستورانها و… نسخه های ویژه را تولید نموده است.

دانلود حسابداری شخصی هلو

 

2.3/5 - (3 امتیاز)

نظرات در مورد : مقایسه نرم افزارهای حسابداری و انتخاب بهترین !

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. جالب هست که اسم نرم افزارهای آنلاینی رو گذاشتید که علاوه بر گمنام بودن امکانات خاصی هم ندارن
  و در عوض اسم نرم افزارهای سرشناس و قوی داخل لیستتون نیست
  مثل نرم افزار حسابداری آنلاین لیام

 2. سلام
  نرم افزار حسابداری تیپ تو این مقاله بررسی نشده، با اینکه تازه اومده اما امکانات خاص و ویژه ای داره، پیشنهاد میکنم حتما بررسیش کنید. از امکانات بینظیرش میتونم بگم که
  1- صورت مالی مقایسه ای با یادداشت توضیحی میده که کارو بسیار راحت میکنه و میتونی امسالتو با هر سال دلخواهت مقایسه کنی.
  2- بهای تمام شده اش واقعا درست محاسبه میکنه و بصورت هوشمند هم است و دیگه لازم نیست مثل سیپدار دستی اینو محاسبه کنی.
  3- گزارشات متنوعی داره که کارو راحت میکنه و 28 مدل خروجی میده.
  4- کاربری آسان و یوزر فرندلی بودنش خیلی کارو راحت کرده.
  5- سود و زیانت میتونی بر اساس هر فاکتور در لحظه ببینی.
  6- دفتر روزنامه و کل که تو چند ثانیه تهیه میشه.
  7- شش سطحی بودنش دست کاربر خیلی باز میذاره.
  8- امکان تعریف بی نهایت کالا و بی نهایت انبار بدون هزینه جانبی داره.
  9- تا 5 واحد شمارش میتونی برای هر کالا تعریف کنی.
  10- برای هر کالا میتونی تا 11 تا بارکد تعریف کنی که از تعدد کدینگ حساب جلوگیری میکنه.
  11- تیم پشتبانی قوی و امکان تیکت گذاری تو خود نرم افزار داره که کارو خیلی خیلی راحت کرده.
  12- بودجه سنجی یا امکان سنجی تولید داره که هم تعدادی هم ریالی میتونی گزارش بگیری.
  13- یکپارچه بودن نرم افزار یکی دیگه از قابلیت اونه.
  14- و از مهمتر تنها نرم افزار حسابداری که گواهی امنیت اطلاعات داره و خیال مدیران ارشد میتونه ازین بابت راحت بکنه.
  اگه میخوایی یه نرم افزار استاندارد که کاربریش آسون باشه استفاده کنی پیشنهاد میکنم این نرم افزار بررسی کنید.