اپل واچ سری 5 یا اپل واچ سری 6؛ کدام یک بهتر هستند؟ به همراه مشخصات

اپل واچ SE

اپل واچ سری 5 یا اپل واچ سری 6؛ برای شما کدام یک بهترین انتخاب است؟ اپل واچ سری 6، با قابلیت خوبی که دارد، بهترین ساعت هوشمند اپل است.

زیاد از عمر و زمان معرفی اپل واچ نمی گذرد، اما در این سال های کوتاه، توانست به سرعت به محبوبیت بالایی برسد. اپل واچ سری 5 عالی بود، ولی اپل واچ سری 6 خارق العاده است. حداقل بر روی کاغد اپل واچ سری 6، بهترین ساعت هوشمند و بهترین دستگاه هوشمند سلامتی است که تا به حال اپل ساخته است.

اپل و معرفی ساعت هوشمند اپل واچ سری 6

تمامی ویژگی های خوب اپل واچ سری 6، به این معنی نیست که تنها اپل واچ  سری 6 ارزش خریدن دارد. هر وفت که اپل واچ های خود را آپدیت می کند، گزینه اقتصادی ایی را نیز در کنارش ارائه می دهد. و در این رویداد نیز 2 گزینه اقتصادی برای مشتاقان اپل واچ معرفی شد: اپل واچ 3 و اپل واچ SE! اگر به دنبال خرید آخرین مدل اپل واچ نیستید، گزینه های اقتصادی کمی پیش رو ندارید! اپل واچ های بسیاری وجود دارد که ویژگی های خوبی دارند و ارزش خریدن را هنوز دارند.

در ادامه ما بعضی از مهم ترین تفاوت های بارز بین اپل واچ سری 6 و اپل واچ سری 5 را برای شما فراهم کرده ایم.

طراحی و نمایشگر اپل واچ سری 6 در مقایسه با طراحی و نمایشگر اپل واچ سری 5

اپل واچ سری 5 در رنجی از فلز ها ساخته شد؛ فلز هایی هم چون آلمینیوم، آهن ضد زنگ، سرامیک و حتی تیتانیوم که اپل واچ سری 5 را خیلی خواستنی تر می کند، که احتمالا برای اپل واچ سری 6 نیز همین فلزات بکار برده شود. اپل از 2 رنگ جدید برای اپل واچ سری 6 آلمینیومی رونمایی کرد: رنگ آبی خیلی تیره و رنگ مایل به قرمز خوش رنگی که اپل واچ سری 6 را خیلی دوست داشتنی بین کاربران کرده است.

ساعت هوشمند اقتصادی اپل واچ SE معرفی شد

خبر خیلی خوب برای نمایشگر 2.5 اینچی همه زمان فعال و  روشن اپل واچ سری 6، این است که کمی روشن تر از قبل شده است. شاید دلیلش هم برای بهتر به نظر رسیدن نمایشگر همیشه روشن اپل واچ سری 6 در زیر نور خورشید است.

علاوه بر آن، اپل برای افزایش فروش وسایل اکسسوری ثالث خود از طریق فروشگاه هایش، از نسل جدیدی از بندها و loop های تکی رونمایی کرد. این بندها هیچ پیچ، سگک و هیچ قسمت اضافه ایی ندارد. تنها یک بند کش آمدنی است که در سایز های مختلف و طیفی از رنگ های متفاوت عرضه خواهد شد.

یک نوع بند هم معرفی شد که با استفاده از نخ های خیاطی و نخ های بافندگی درست شده است. این مدل بند ها در 5 رنگ عرضه می شود. بند چرمی، بند نایکی هم بهبود پیدا کرده اند و یک بند جدید به نام بند Hermes به آن ها اضافه شده است.

اندازه و طراحی هر 2 مدل اپل واچ یکی است، پس می توانید یکی از مدل 40 میلی متری یا 44 میلی متری را انتخاب کنید و با بند مورد نظر خود مچ کنید.

فیتنس و ویژگی های اپل واچ سری 6 در مقایسه با فیتنس و ویژگی های اپل واچ سری 5

علاوه بر قابلیت محاسبه ی نوار قلب electrocardiogram (EKG)، تشخیص سقوط ، شتاب سنج ، ارتفاع سنج و ژیروسکوپ همان چرخش نما، اپل واچ سری 5 به قطب نمای بهتری برای جهت یابی مجهز شده بود که در کنار ویژگی SOS اظطراری ( امکان تماس های اظطراری خودکاری که از طریق مدل سلولار را در 150 کشور ممکن ساخته بود)، اپل واچ سری 5 را به بهترین واچ تبدیل آن زمان  مبدل ساخته بود.

 هر چیزی که از جدیدترین آپدیت iOS می دانیم + دستگاه های دریافت کننده iOS 14

اپل واچ سری 6 تمامی ویژگی و قابلیت های سلامت مدل های قبل از خود را دارد. ارتفاع سنج را به یک سنسور زمان واقعی تبدیل می کند و قابلیت محاسبه ی درصد اکسیژن خون را نیز در خود جای داده است. که می تواند در تشخیص کرونا هم برای کاربران مفید واقع شود. محاسبه ی درصد اکسیژن خون بر اساس حرکات و ضربان قلب شما توسط سنسور اپل واچ محاسبه می شود. گرچه ساده است، ولی در تشخیص حالت عمومی بدن شما می تواند خیلی مفید واقع شود. و در آپدیتی که قرار است در انتهای همین سال برای اپل واچ سری 6 فرستاده شود، قابلیت هشدار کم شدن اکسیژن هم به ویژگی های خاص اپل واچ سری 6 اضافه می شود. که در صورت کاهش درصد اکسیژن خون شما، نیز می تواند به شما اطلاع و هشدار بدهد.

بیشتر بخوانید  سری iPhone 16 Pro دارای دوربین و نمایشگر جدید هستند

همان طور که انتظار داشتیم، اپل ،بالاخره، از بکار رفتن تکنولوژی محاسبه گر درصد اکسیژن خون در اپل واچ سری 6 رونمایی کرد. تکنولوژی ایی که به شما فرصت می دهد درصد اکسیژن خوت خود را بفهمید و رنگ خون شما را نیز محاسبه می کند. ( درصد اکسیژن خون فرد سالم بین 95 تا 100 درصد است، کم تر یا بیش تر این مقدار، نشانه ی بیماری یا شرایط جدی و کشنده است!)

همه ی این محاسبه ها فقط 15 ثانیه طول می کشد. اپل واچ سری 6 حتی وقتی که خواب هستید هم فعالیت محاسبه درصد خون شما را رصد می کند و حتی ممکن است در پیش گیری یا تشخیص کرونا به داد شما هم برسد!

مقایسه عملکرد باطری، قدرت و سیستم عامل اپل واچ سری 5 و اپل واچ سری 6

با اینکه اپل واچ جدید یعنی سیستم عامل ساعت هوشمند جدید! ما در سال پیش اپل واچ سری 5 با سیستم عامل واچ OS 6 راه شاهد بودیم و این سال اپل واچ سری 6 با سیستم عامل واچ OS 7 عرضه شد. (با این حال شاهد تغییر بخصوصی در ظاهر یا رابط کاربری واچ جدید و قدیمی شاهد نبودیم!)  شما می توانید اپل واچ سری 5 یا برخی از اپل واچ های قبلی خود را به سیستم عامل واچ OS 7 به روز رسانی کنید. از آن طرف، سخت افزار بکار رفته در اپل واچ سری 6 و اپل واچ سری 5، تقریبا یکی است.

رونمایی اپل از تبلت آیپد 8 و آیپد ایر نسل جدید

بیشتر در سیستم عامل واچ OS شاهد تغییر بوده ایم تا در سخت افزار بکار رفته اپل واچ سری 6 در مقایسه با اپل واچ سری 5! ویژگی های جدید سیستم عامل واچ OS 7، قابلیت رصد کردن کیفیت خواب، آنالیز صدای های مزاحم و فراهم کردن حالت های ورزشی بیشتر از جمله برای رقص، ورزش های استقامتی و تمرینات هسته ایی را دارد. علاوه بر آن، سرویس جدید اپل به نام Apple Fitness Club با پشتیبانی از اپل واچ، شروع به فعالیت کرده است که می تواند به شما برای انجام حرکات های ورزشی کمک کند.

در مورد باطری، تغییر آن چنانی را در مورد باطری اپل واچ سری 6 در مقایسه با باطری اپل واچ سری 5 شاهد نیستیم!

تراشه ی بکار برده شده در اپل واچ سری 5، 64-bit -dual-core بود که اپل ادعا می کرد 18 ساعت دوام می آورد که با مدیریت شارژ و کمی کارهایی دیگر تا آن ساعت هم ،تقریبا، دوام آورد.

تراشه ی اپل واچ سری 6 اپل بر اساس تراشه ی  A13 silicon ایی بود که در سری مدل های آیفون 11 بکار برده شد. این تراشه کم تر انرژی مصرف می کند و با اینکه کیفیت روشنایی نمایشگر را بهتر می کند، کم تر از نسل تراشه های قبل از خود، تاثیرات منفی بر روی باطری می گذارد. هنوز نمی دانیم باطری اپل واچ سری 6 چقدر می تواند دوام بیاورد، اما نباید ،نهایت، بیش تر از 19 ساعت را باطری اپل واچ سری 6 انتظار داشته باشیم! باید منتظر بمانیم تا تست های بیشتری بر روی باطری این ساعت هوشمند جدید صورت بگیرد.

این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

 

منبع: Techradar

زمان انتشار: یک روز پیش

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل واچ سری 5 یا اپل واچ سری 6؛ کدام یک بهتر هستند؟ به همراه مشخصات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *