پادویش

ارزش بیت کوین از مرز 60 هزار دلار آمریکا گذشت!

ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین

ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین از 60 هزار دلار گذشت. با وجود افزایش ارزش bitcoin، سهام کمپانی خودروسازی تسلا 20 درصد کاهش پیدا کرده است!

فرادرس

به گزارش زوم تک به نقل از وبسایت barrons ، ارزش هر یک از یونیت های بیت کوین در روز گذشته بیش از ۱۰۰ هزار دلار رسید. البته ارزش bitcoin به ۶۱ هزار دلار نیزرسید، اما ساعتی بعد، ارزش هر یک از یونیت های بیت کوین به کمتر از ۶۰ هزار دلار سقوط کرد و ۵۴ هزار دلار باقی ماند. در روز شنبه اتفاق مهم برای ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد. برای اولین بار در تاریخ ارزهای دیجیتالی، بیت کوین عنوان عنوان نمایندگی ارز دیجیتالی از مرز ۶۰ هزار دلار آمریکا عبور کرد. هنگامی که این اتفاق افتاد بسیاری از کارشناسان، سرمایه گذاری یک و نیم میلیون دلاری تسلا را مهم ترین عامل در افزایش قیمت به یکباره ارز دیجیتالی بیت کوین دانستند. ایلون ماسک ( Elon Musk) ، مدیرعامل کمپانی خودروسازی تسلا چند هفته پیش اعلام کرده بود که این کمپانی به مبلغ یک و نیم میلیون دلار آمریکا در ارز دیجیتالی bitcoin سرمایه گذاری کرده است. تنها بعد از یک هفته پس از اعلام این خبر، قیمت bitcoin به ۵۰ هزار دلار آمریکا افزایش پیدا کرد. وقتی که بیت کوین از مرز ۶۰ هزار دلار عبور کرد بسیاری از توجه به ایلون ماسک و کمپانی تسلا معطوف شد.

 

ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین

از زمانی که بسیاری از کمپانی اعلام کردند که به زودی می خواهند ارزهای دیجیتالی را به عنوان شیوه پرداخت بپذیرند یا برخی از آنها در ارزهای دیجیتالی به خصوص در bitcoin سرمایه گذاری کلانی کردند، ارزش ارزهای دیجیتالی به خصوص bitcoinدر این چند ماه اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است. معاملات ارزهای دیجیتالی هنوز هیچ سازوکار قانونی ندارد. سرمایه گذاری در دیجیتالی بخصوص استمپید کوین می تواند از راه متفاوت صورت بگیرد.

این کار می تواند ساده و آسان باشد اما مواظب باشید که کلاهبرداران در این را جولان می دهند. بیت کوین در معاملات بورسی وجود ندارد پس امکان دارد که که در سال آینده نه بیت کوین وجود داشته باشد و نه سرمایه های میلیونی که قرار است برگردد. سرمایه گذاری همان قدر که زیبا و من فن آور به نظر می رسند، به هم آنقدر نیست ریسک پذیر هستند.
در روز صبح  شنبه ارز دیجیتالی bitcoin نسبت به روز گذشته  رشد ۵ درصدی را تجربه کرد.  هر یک از ایمیل های bitcoin در روز شنبه 59 هزار دلار آمریکا رد و بدل می‌شد،  اما در اواسط روز شنبه بیش از 60 هزار دلار افزایش پیدا کرد.

ارز دیجیتالی بیت کوین در روز شنبه نسبت به مدت زمان مشابه در هفته پیش ۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. در مقایسه با سال پیش ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین بیشتر از هزار درصد افزایش پیدا کرده است!

 

سهام تسلا و بیت کوین

دمای فوریه سال 2021 ایلون ماسک اعلام کرد که کمپانی خودروسازی تسلا به تازگی بیش از یک و نیم میلیون دلار آمریکا در ارز دیجیتالی bitcoin سرمایه گذاری کرد. زمانی که ایلون ماسک اعلام کرده خودروسازی تسلا سرمایه گذاری کرده، ارزش هر یک از یونیت های بیت کوین در حدود ۳۳ هزار دلار آمریکا بود.

حالا در ماه مارس میلادی در کمتر از چند ماه، ارزش سرمایه گذاری خودروسازی تسلا در ارز دیجیتالی بیت‌کوین به بیش از 1.2 میلیارد دلار رسیده است. این مبلغ معادل تولید صدها خودروی تسلا در طی یک سال است!

هنگامی ‌که خودروسازی تسلا تصمیم به احداث کارخانه مربوط به باتری خودرو های تسلا در شانگهای چین را گرفت،  مبلغی در حدود ۱.۳ ملیایرد دلار صرف کرد.  این مبلغ فقط تقریبی از هزینه احداث کارخانه جدید است. ایلون ماسک تنها مبلغی از درآمد تسلا را برای صرف احداث کارخانه های جدید صرف می کند.

ایلون ماسک درآمد خودروسازی تسلا را مناطق مختلفی سرمایه گذاری می کند. اینکه درآمد تسلا دقیقا در کجا و صرف چه کارهایی می شود، سال به سال متفاوت است.

 

قیمت احتمالی بیت کوین

حداقل، از بابت سرمایه گذاری در ارزدیجیتالی بیت کوین می توان متوجه شد که ایلون ماسک و کارخانه خودروسازی تسلا از بابت سرمایه گذاری در این ارز دیجیتالی تا به امروز چه قدر سود کرده است.

همانطور که میدانید اکثر کارخانه ها همیشه با ریسک زیادی  سرمایه گذاری می کنند. به نظر می رسد که کمپانی تسلا با در نظر گرفتن پتانسیل رشد منطقی و تصاعدی ارز دیجیتالتی بیت کوین دست به سرمایه گذاری کرد و تا به امروز به سود خوبی دست پیدا کرده است.

سهام تسلا پس از اعلام سرمایه گذاری این کمپانی خودروسازی در ارز دیجیتالی بیت کوین افت محسوسی را تجربه کرده است.  به گفته کارشناسان، سهام تسلا پس از اعلام سرمایه گذاری این کمپانی در ارز دیجیتالی بیت کوین تا امروز، بیشتر از 20 درصد کاهش پیدا کرده است. هر سهم تسلا از 863 دلار به 694 دلار کاهش پیدا کرده است. این کاهش سهام، ضرر 161 میلیارد دلاری را به این کمپانی خودروسازی تحمیل کرده است.
یکی از نگرانی های کارشناسان کاهش افت پول ملی آمریکا دلار در مقایسه با ارزش بیت کوین است. بازدهی اسکناس 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از زمان افشای سرمایه گذاری بیت کوین از کمتر از 1.2٪ به حدود 1.6٪ رسیده است. این افزایش 0.4 درصدی به سهام رشد آسیب رسانده است.

 

 

منبع: barrons

 

 

در ادامه در مجله خبری زوم تک بخوانید:

درآمدزایی از اینستاگرام از دروغ تا واقعیت؛ شیوه واقعی درآمدزایی از اینستاگرام 2021

موفقیت آیفون 13 ابهام برانگیز است!

دیپ فیک چیست؟ چطور با هوش مصنوعی به سادگی می توان ویدیویی طبیعی اما جعلی از شما ساخت؟

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ارزش بیت کوین از مرز 60 هزار دلار آمریکا گذشت!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *