برنامه های شبیه به اینستاگرام را بشناسید

برنامه های شبیه به اینستاگرام را می شناسید؟ آیا می دانید که شبیه ترین برنامه ها به اینستاگرام کدام است؟ بهترین آن ها را بشناسید.

به گزارش زوم تک به نقل از وبسایت turbofuture ، با وجود پیشرفت چشم گیر تکنولوژی، دیگر به اشتراک گذاشتن بهترین لحظات زندگی تان با دوستان و آشناهایتات حتی اگر آن ها در مایل ها دورتر از شما شما زندگی می کنند، کار خیلی آسانی شده است. برای برخی از افراد اگر بفهمند که شما که در شبکه های مجازی حسابی ندارید، جای پرسش و تعجب خواهد بود؛ چرا که شبکه های فضای تبدیل به دنیایی شده است که هر کسی انگار باید از خود رد و نشانی از خود باقی بگذارد. به نظر شما فعالیت در این برنامه ها و به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدیوهایی از خود برای دیگران باید مهم و شاید اجباری باشد؟

برنامه معروف اینستارگرام با داشتن ویژگی هایی هم چون اشتراک گذاری استوری، بومرنگ، فیلترهای  عکاسی بی نظیر و … در نوبه ی خود هنوز رقیبی جدیی ای ندارد. بهرحال، اینستاگرام یکی از بهترین برنامه های به اشتراک گذاشتن رسانه است، اما الزاما بهترین هم نیست! برنامه های بسیاری وجود دارند که هم چون اینستاگرام به عنوان به اشتراک گذاشتن تصاویر از آن استفاده می شود، اما ویژگی های متفاوتی دارند. از مهم ترین دیگر برنامه های به اشتراک گذاشتن تصاویر می توان به فلیکر، ایمگور، پینترست، تامبلر و … اشاره کرد که در ادامه به اختصار درباره ی همه آن ها صحبت خواهیم کرد.

پس اگر به دنبال یک پتلفرم دیگر برای به اشتراک گذاری تصاویر می گردید، نگاهی به بهترین جایگزین های اینستاگرام بیاندازید، البته هر یک از این برنامه ها ویژگی های خاص خود را دارند که ممکن است شباهتی زیادی به اینستاگرام نداشته باشند، برخی هم اصلا به معروفی اینستاگرام و واتساپ هم نیستند!

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با وبسایت Medium؛ هر چیزی که باید درباره‌ی Medium بدانید + Medium ایرانی

 

برنامه های شبیه به اینستاگرام کدام هستند؟

 • فلیکر Flicker
 • ایمگور Imgur
 • پینترست Pinterest
 • تامبلر Tumblr
 • رتریکا Retrica
 • فلیپاگرام Flipagram
 • کلاستر Cluster
 • We heard it
 • Muzy
 • VSCO
 • FaceBook

 

فلیکر

از عمر فلیکر خیلی وقت است که می گذرد، شاید سن فلیکر یکم هم از سن اینستاگرام هم بیشتر باشد، اما کمتر بین هر کاربری شناخته شده است. بیشتر کاربرانی که از فلیکر استفاده می کنند، کاربرانی هستند که به یک حرفه ی تخصصی مشغول هستند. عکس هایی که در فلیکر به اشتراک گذاشته می شوند، اغلب از کیفیت و  رزولوشن خیلی بالایی برخوردار هستند، پس شما می توانید از شر عکس های معمولی خلاص کنید. در برنامه فلیکر، هم چنین شما می توانید، با افرادی که علاقه مند به عکاسی هستند، نیز ارتباط برقرار کنید و مهارت خود را به اشتراک بگذارید. هم چنین، برنامه فلیکر را می توان یک کلاد (Cloud) نیز استفاده کرد. پس می توانید اگر بخواهید فایل هایتان را در آنجا به اشتراک و ذخیره سازی کنید.

 

ایگمر  Igmur

به نظر بسیاری از کاربران، ایگمر در بسیاری از جهات حتی از فلیکر هم بهتر است. محبوبیت ایگمر برای به اشتراک گداشتن تصاویر بین کاربران بیشتر از فلیکر است. به محص وارد شدن به برنامه یا وبسایت ایگمر، شما با کلیک بر روی عکس ها می توانید تصاویری که توسط دیگران آپلود شده اند را مشاهده کیند. این تصاویر معمولا از کیفیت بالا یا حرفه ایی برخوردار نیستند و بیشتر جنبه فان دارند. کاربران در این برنامه می توانند، محتوا و متن های خنده دار و فان هم به اشتراک یک دیگر بگذارند. به دلیل اشتراک گداشتن محتوای فان توسط اغلب کاربران، این پلتفرم جانبه سرگرمی به خود گرفته است؛ جنبه ایی که کمتر پلتفرمی آن را دارد. پس اگر به دنبال گذارندان زمانی برای خوش گذارندان  و دیدن تصاویر خنده دار هستید، ایگمر را از دست ندهید!

 

پینترست

دیگر فک می کنم همه حداقل یک بار اسم برنامه پینترست را شنیده اید؛ پینترست یکی از بهترین برنامه هایی است که در آن کاربران می توانند به جست و جوی تصاویر در دسته بندی های مختلفی بگردند! استفاده از همه این برنامه هایی که در اینجا نام برده شده اند، رایگان است، اما برای مثال، ممکن است امکان دانلود در تصاویر در آن ها محیا نشده باشد. کاربران می توانند تصاویری زیادی را در پینترست مشاهده کنند، اما هیچ عکسی را نمی توانند دانلود کنند. از پینترست برای تلبیغات محصولات و فروشگاه هم استفاده می شود، زیراکه بازدید و کاربران زیادی دارد!

 

تامبلر

متاسفانه تامبلر برخلاف گذشته، ابهتش را از دسته داد است؛ بسیاری از کاربران همیشگی تامبلر دیگر کمتر به سوی این برنامه می آیند. با این وجود، هنوز تامبلر یکی از بهترین و معروف ترین  برنامه های شبکه مجازی در سراسر دنیا به شمار می آید. به اشتراک گذاشتن مطالب و تصاویر در تامبلر بسیار ساده است، زیراکه اصلا نیازی به یادگیری از استفاده از ندارید؛ رابط کاربری به بهترین نحو طراحی شده است. بهرحال اگر از برنامه اینستاگرام به  تامبلر کوچ کرده اید، عادت کردن به حال و هوای تامبلر برای کمی وقت می برد.

در تامبلر چه چیزی می توانید به اشتراک بگذارید؟ حتما برای تان این پرسش پیش آمده است که فرق تامبلر با بسیاری از دیگر برنامه ها در چه چیزی است؟ خیلی ساده است، تامبلر را باید یکی از اولین و بهترین پلتفرم هایی دانست که به کاربران این فرصت را می داد علاوه بر متن؛ تصاویر، گیف، ویدیو و موسیقی به اشتراک بگذارند! کمتر پلتفرمی وجود دارد که چنین امکاناتی را برای کاربران فراهم کرده باشد. هم چون ایگمر، تامبلر هم از فضای سرگرمی برخوردار است، پس اگر به دنبال گذراندن لحظات خوبی هستید، حتما سری به تامبلر بزنید.

 

رتریکا Retrica

با معروف شدن اینستاگرام، برخی از توسعه دهندگان به این فکر افتادند که برنامه شبیه به اینستاگرام را شبیه سازی کنند یا حداقل برنامه ایی که اینستاگرام شباهت داشته باشد. یکی از بهترین برنامه های شبیه به اینستاگرام رتریکا است.

یکی از بهترین ویژگی های برنامه رتریکا، فیلتر ها و کیفیت آن ها است که رقیب اصلی اینستاگرام به حساب می آید. کیفیت تصاویر آپلود شده هم در رتریکا حرف ندارد، در کل اگر برای تان استفاده از دیگر برنامه ها به اشتراک گذاری مشکلی ندارد، حتما از رتریکا استفاده کنید.

فلیپا گرام FlipaGram
برنامه فلیپاگرام یکی از دیگر مهم ترین برنامه هایی است که برای رقابت با اینستاگرام ساخته شده است، استفاده از این برنامه هم چون اینستاگرام است؛ زیرا ویژگی هایی هم چون به اشترام گداشتن ویدیو و عکس، استوری و .. دارد که این برنامه را از بسیاری جهات شبیه به اینستاگرام است، گرچه از نظر محبوبیت به پای اینستاگرام نمی رسد. هم چنین در برنامه فلیپاگرم شما می توانید به استوری ها و ویدیو هایتان موسیقی اضافه کنید تا کاربران دیگر از مشاهده حساب شما به کیف بیایند. از دیگر مهم ترین شباهت این برنامه به اینستاگرام می توان به قسمت جست و جو،  مشاهده موضوعات ترند شده و … اشاره کرد.

یکی از بهترین مزایای استفاده از فلیپاگرام حالت به اشترام گذاری است . کاربران فلیپاگرام به سادگی می توانند مطالب فلیپاگرام را در فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام، پینترست، ایمیل، واتساپ و هر چیزی دیگر به اشتراک بگذراند.

کلاستر CLuster

بیشتر بخوانید  برنامه flixonline «نتفلیکس دروغین» موجب آلوده شده هزاران دستگاه اندرویدی شد

در دنیای امروز، واژه امنیت در شبکه های مجازی همیشه تکرار می شود و بسیاری از کاربران از جهت به سرقت نرفتن اطلاعاتشان بیم دارند یکی از بهترین برنامه هایی که در این عرضه، به ارتقا امنیت و افزایش اعتماد کاربران به دنیای مجازی دامن زده است، بی شک، برنامه کلاستر است. برنامه کلاستر که به تازگی منشتر شده است، طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ بخصوص بین کاربران غربی! به اشترام گذاشتن عکس ها در کلاستر هم مثل به اشترام گذاشتن تصاویر در اینستاگرام راحت است، تنها کافی است که اگر می خواهید پست های تان را تنها برای اعضای نزدیک خانواده تان قابل رویت کنید.

باور کنید رابط کاربری این برنامه تفاوت زیادی با اینستاگرام ندارد. این برنامه برای هر سیستم عامل اندروید و iOS  عرضه شده است!

 

We Heart It

پلتفرم We Heart، خود را به عنوان یک برنامه اشتراک گذاری تصویر در رسانه های اجتماعی تعریف می کند گرچه عملکردهای ایت وبسایت به شدت با اینستاگرام متفاوت است. یکی از مواردی که این برنامه را از بقیه متمایز می کند، تمرکز این وبسایت بر روی موارد مثبت و الهام بخش است. از خواندن نقل قول های انگیزشی لذت می برید؟ شما بسیاری از بهترین آن ها را در اینجا مشاهده خواهید کرد. یا به دنبال تصویری از غروب با شکوه آفتاب هستید؟ شما جای درستی آمده اید. همانطور که می توانید بفهمید ، در این وبسایت بر روی جنبه های مثبت زندگی تأکید شده است. که یک we Hear it را به یکی از اصلی ترین رقیب های اینستاگرام تبدیل ساخته است.

در این وبسایت همه چیز تصاویر و کلمات نیستند. شما همچنین می توانید گیف و ویدیوهای مورد علاقه تان را به اشتراک بگذارید. با وجود این همه مزایا و ویژگی ها، باید بدانید که بیشتر کاربران We Heart it زیر خانم و کمتر از 24 سال سن دارند .دانستن این واقعیت باید به شما کمک کند با برنامه و افراد فعال در وبسایت ارتباط بهتری برقرار کنید.

 

 Muzy

مطمعنا برنامه موزی اصلا در حد و اندازه ی اینستاگرام نبوده است، اما این برنامه یکی از برنامه هایی است که به شما کمک می کند که بیشتر در اینستاگرام بدرخشید. با وجود ویژگی و قابلیت های ویرایش عکس خوبی که دارد می تواند مکمل خیلی خوبی در کنار اینستاگرام برای شما باشد. اگر هم خواستید می توانید تصاویر مورد نظرتان در موزی به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بتوانند شما را ببینند. به نظر بسیاری، تبلغات در موزی، برای موفق شدن در اینستاگرام به شمار می آید. هم چون اینستاگرام، شما می توانید در این برنامه هم دوستان جدید زیادی پیدا کنید.

 

 VSCO

استفاده ار برنامه VSCO در مقایسه با اینستاگرام  بسیار  ساده تر استبا وجود رابط کاربری ساده VSCO، شما می توانید عکس بگیرید و آنها را در برنامه به اشتراک بگذارید تا کاربران دیگر هم بتوانند از تماشای آنها لذت ببرند.  آنچه این برنامه را سایر رقیبان خود متمایز می کند، توجه به جزئیات در بهبود تصاویر است.

در برنامه VSCO فیلترهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود کیفیت تصویر از آن ها استفاده کنید که البته چیز جدیدی برای شما نیست. یکی از بهترین ویژگی های این برنامه «kit tool» است که از هر جزئیات جزئی مراقبت می کند. از حذف موارد ناخواسته گرفته تا بهبود رنگ پوست ، کنتراست و شفافیت ، تعداد زیادی از دیگر ویژگی ها برای ویرایش تصاویر به صورت دلخواه برای شما فراهم شه است. همچنین می توانید تصاویر تان را دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر زیاد به دنبال آلایش و پیچیدگی نیستید، برنامه VSCO یکی از بهترین برنامه هایی است که شما می توانید آن را دانلود کنید. رابط کاربری این برنامه بسیاری ساده ساده و کاربردی است. استفاده از ویژگی های این برنامه برای ویرایش تصاویر هم اصلا نیازی به آموزش ندارد.

 

فیس بوک FaceBook

اگر برای مدت زیادی است که از فیس بوک استفاده نکرده اید، احتمالا اگر دوباره به فیس بوک برگردید، رابط جدید فیس بوک شما را شگفت زده می کند. قابلیت های جدید اضافه شده به فیس بوم، بسیار شبیه به ویژگی های اینستاگرام است.

هم چون اینستاگرام، در فیس بوک نیز ویژگی هایی هم چون استوری، به اشتراک گذاشتن تصاویر، ویدیو ها و گیف وجود دارد که کابران زیادی را این روزها به خود جذب می کند. گرچه این ویژگی ها بسیاری خوب هستند، اما تفاوت بسیاری با ویژگی های اسنپ چت دارند.

این روزها دیگر کمتر کابران به سوی پیام رسان ها می روند؛ آن ها ترجیح می دهند که با ویدیو کال و تماس آنلاین با همدیگر ارتباط برقرار کنند، پس فیس بوک مسنجر توسط بسیاری از کاربران امروزه استفاده می شود.

کمپانی فیس بوک مالک فعلی اینستاگرام و واتس اپ است، پس شباهت بین فیس بوک و اینستاگرام بی خود نیست و صد البته هم چون دیگر برنامه، فیس بوک و اینستاگرام رقیب هم دیگر نیستند، شاید اینطور بهتر باشد که بگوییم این 2 برنامه در کنار یک دیگر، بهتر عمل می کنند.

 

اسنپ چت

دیگر فک نکنم کسی وجود داشته باشد که اسمی از اسنپ چت تا بحال نشنیده باشد. اسنپ چت با فیلترهای مشهورش معروف شد که بسیاری را به خود جذب کرده است. استفاده از اسنپ چت بسیاری ساده است و کاربران می توانند با  استفاده از دوربین خود، فیلترهای مختلفی را بر روی صورت خود مشاهده کنند. سپس می توانند آن را یا در خود برنامه اسنپ چت یا در دیگر برنامه ها به اشتراک بگذارند. هم چنین از این برنامه می توان برای پیدا کردن دوست هم استفاده کرد.

 

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برنامه های شبیه به اینستاگرام را بشناسید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *