9 نکته ارزان و آسان برای تمیز کردن کابلهای نامرتب

میز تحریر ، مرکز تفریحی ، کمد لوازم خانگی یا کشوی ناخواسته مجموعه ای از سیم و کابل را در خود جای داده است. این لانه های موش نه تنها ناخوشایند به نظر می رسند بلکه موانعی نیز ایجاد می کنند. هرگز نمی توانید تشخیص دهید کدام دستگاه به کدام سوکت متصل می شود. یافتن سیم مورد نیاز از محل ذخیره سازی یک کار سخت واقعی است. و بهشت ​​منع می کند که شما در حین اجرای یک به روزرسانی ، اتفاقاً چیز مهمی را خاموش کنید. مرتب نگه داشتن طناب ها نه تنها مرتب و منظم به نظر می رسد بلکه همه کارها را به نحو احسن ادامه می دهد. بسیاری از ما به دلیل بیماری همه گیر همچنان در خانه کار می کنیم ، بنابراین ممکن است با سیم و شارژرهایی که معمولاً در دفتر کار گذاشته اید سر و کار داشته باشید.

9 نکته ارزان و آسان برای تمیز کردن کابلهای نامرتب

مطمئناً ساده ترین راه برای ساده سازی وضعیت سیم و کابل این است که هر جا ممکن باشد بی سیم باشید. برای انجام این کار ، شما به یک روتر خوب و چند مورد دیگر نیاز دارید که در هر دفتر بی سیم یافت می شود.

سعی کنید همانطور که ممکن است ، هرگز قرار نیست همه کابل ها را ببرید. با ساده سازی موارد مورد نیاز خود را کنترل کنید. آنها را در پشت میز خود یا در امتداد تخته های قرنیز محکم کنید تا همه جای آنها آویزان نشوند. دسترسی آنها را آسان تر کرده و موارد مهم را برچسب گذاری کنید.

برای انجام کار ، نیازی نیست که یک کل دستمزد برای خرید knickknacks از یک فروشگاه سازمانی منفجر کنید. بیشتر وسایل مورد نیاز شما از قبل در خانه شماست. حداکثر ممکن است چند دلار به صورت آنلاین یا فروشگاه سخت افزار بیفتید. (از فروشگاه سخت افزار محلی خود پشتیبانی کنید!)

منگنه کابل کواکسیال 

وقتی تکنسین های کابل یا اینترنت خدمات را متصل می کنند ، آنها معمولاً ده ها منگنه کابل کواکسیال را به دیواره شما وارد می کنند. آنها باعث می شوند که سیم ها در امتداد تخته پایه یا هر کجا که سیم ها باید بروند ، مثل بالا و اطراف آستانه های در و پنجره های پنجره ، به صورت یکدست حرکت کنند. این کلیپ های ساده کابل ها را به طور ایمن و مرتب در محل نگه می دارد. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید از آنها برای مرتب کردن پروژه های خود استفاده کنید.

نرخ بسته بندی برای هر بسته 20 دلاری در حدود 3 دلار است. این اتصال دهنده های کوچک با چند نام تهیه می شوند: منگنه کابل کواکسیال ، ناخن یا کلیپس ؛ کلیپ سیم کابل؛ منگنه های کواکسیال پلاستیکی یا پلی اتیلنی و غیره معمولاً سیاه یا سفید هستند. از آنها در هر سطحی که مخالف کوبیدن چند ناخن نیست استفاده کنید (برای گزینه بدون ناخن به نکته بعدی مراجعه کنید). نه تنها به دیوارها ، بلکه به قسمت زیرین یا پشت میز کار چوبی یا مرکز رسانه فکر کنید. این گیره های کوچک یک راه حل ایده آل برای زمانی است که مطمئن هستید دقیقاً سیم را باید به کجا بروید و بعید است که به این زودی ها جابجا شوند. نکته: به یاد داشته باشید اگر قصد رنگ آمیزی گیره ها و سیم ها را از دیوارهای خود دارید.

نوارهای کابل را با 3M فرمان دهید

من خانه ها را زیاد جابجا می کنم و به همین دلیل ، من طرفدار بسیار زیادی از محصولات Command Brand از 3M هستم. این شرکت قلاب هایی درست می کند که عملاً در هر جایی می چسبد و هنگام برداشتن آنها به سطح آن آسیب نمی رساند (خوب ، از هر 10 مورد ، 9 قلاب پاک می شوند). می توانید از آنها به همان روشی که از گیره های کابل کواکسیال استفاده می کنید اما بدون ایجاد سوراخ در دیوارها یا مبلمان خود استفاده کنید.

چند قلاب به سبک گیره بند ناف خریداری کنید که اندازه مناسبی برای کابل های شما باشد. سپس ، آنها را در امتداد لبه زیرین یا پشت میز ، پشت کابینت رسانه یا هرجایی که نیاز به هدایت سیم ها دارید بچسبانید. دلیل دیگر اینکه قلاب های فرمان به خوبی کار می کند این است که شما می توانید بدون برداشتن قلاب ها سیم ها را به راحتی جدا کنید، کاری که نمی توانید با میخ کابل کواکسیال انجام دهید. انواع مارک Command از گیره های ناخن گران ترند و برای یک بسته چهار تایی بین 8 تا 9 دلار قیمت دارند.

استفاده از زیپ پلاستیکی

کراوات های زیپ ، که گاهی اوقات کابل های کابلی نیز نامیده می شوند ، بهترین دوست شما هستند ، درصورتی که باید سریع سیم ها را کنترل کنید. آنها برای مراکز رسانه ای ضروری هستند که دارای یک رشته سیم هستند که از همان محافظ تصفیه خارج می شوند یا در پشت تلویزیون قرار دارند. هنگامی که یک کابل بسیار طولانی تر از کابل است ، می توانید آن را یک یا دو بار قبل از اینکه آن را با بند فشرده کنید ، روی خود حلقه کنید.

بیشتر بخوانید  مقایسه DisplayPort در مقابل HDMI: کدام بهتر است؟

بسته های کابل های 20 تا 100 تایی در رنگها و طول های مختلف را می توانید از فروشگاه های سخت افزار یا آنلاین از 1.99 دلار تا 5.99 دلار پیدا کنید. ما معمولاً بندهای زیپ را پلاستیکی می دانیم ، اما می توانید بندهای فلزی را نیز پیدا کنید که در فضای باز بهتر نگه داشته شوند.

استفاده از چسب نواری

9 نکته ارزان و آسان برای تمیز کردن کابلهای نامرتب

هنگامی که از اتصال کابل خارج شده اید و به یک راه حل کوتاه مدت برای ساماندهی کابل ها نیاز دارید ، نوار نقاشی یا نوار نقاب می تواند به اهلی کردن آنها کمک کند. از نوار نقاش برای نگه داشتن طنابها در پشت میز ، دیوار یا زیر میز استفاده کنید. این نوار مخصوص گزینه خوبی است زیرا به سطوح آسیب نمی رساند ، اما برای همیشه ماندگار نیست. بسته به نوع سطح ، میزان تمیز بودن آن و رطوبت ، نوار ممکن است هفته ها یا فقط چند ساعت طول بکشد. اگر از سطحی که لاک ظریفی دارد عصبی هستید ، قبل از استفاده چند بار نوار چسب را روی پوست فشار دهید و بردارید. روغن های طبیعی روی پوست شما باعث می شود که چسب کم شود.

استفاده از محافظ برق

اگر فضای کافی برای اتصال همه چیز را ندارید ، نمی توانید همه تجهیزات الکترونیکی و کابل های آن را در یک منطقه سازماندهی کنید. نوارهای برق و محافظ های برق برای مرتب نگه داشتن سیمها از موارد ضروری هستند. نصب آنها را با استفاده از نوار نصب دو طرفه یا نوارهای Velcro در قسمت زیرین میز و یا پشت یک هاشور در نظر بگیرید تا مرتباً از دید خارج شوند.

من محافظ های برق را که با کلید خاموش ارائه می شوند دوست دارم تا بتوانم تمام وسایلم را کاملاً خاموش کنم تا کمی سبزتر شوم. این میزان بار فانتوم را کاهش می دهد: مکش کم سطح انرژی از LED ها و سایر اجزای الکتریکی غیر ضروری وقتی دستگاه از نظر فنی خاموش است اما هنوز نیرو می کشد. حتی بهتر، اکنون می توانید یک نوار برق هوشمند بخرید و از راه دور خاموش کنید.

برچسب های کیسه نان

در اینجا یک راه حل عالی برای استفاده مجدد از DIY وجود دارد: برچسب های کیسه نان را ذخیره کنید و از آنها برای برچسب زدن سیمها و سیمهای مودم، روترهای Wi-Fi یا محافظ شلوغی استفاده کنید. صادقانه بگویم ، من دیوانه این راه حل نیستم ، زیرا ارزان به نظر می رسد. با این وجود عملا رایگان است و اگر سیم هایی که می خواهید برچسب گذاری کنید در معرض دید عموم قرار ندارند ، این کار انجام می شود.

برچسب های چاپی

اگر ترفند کیسه نان نیز برای شما ارزان به نظر می رسد ، به جای آن از یک سازنده برچسب استفاده کنید تا کابل های خود را شناسایی کند. یک مورد کاملاً خوب برای مصارف خانگی فقط حدود 30 دلار هزینه دارد ، اگرچه شما به راحتی می توانید صدها دلار برای چیزی که بالاترین قیمت را دارد خرج کنید. برچسب ها برای انواع وسایل الکترونیکی به خصوص در خانه های چند نفره یا افرادی که در بسیاری از کنفرانس ها شرکت می کنند ، که شارژرهای یکسان لپ تاپ و کابل های تلفن به راحتی با هم مخلوط می شوند ، مفید هستند.

هنگام وارد کردن متن به سازنده برچسب ، در انتها یک فضای خالی طولانی اضافه کنید ، بنابراین هنگام چاپ ، می توانید دو سر آن را دور بند ناف جمع کرده و دو طرف چسبنده را به هم متصل کنید. یک طرف متن شما را دارد و طرف دیگر خالی است. یا متن خود را دو بار با فاصله دو برابر وارد کنید تا در هر دو طرف ظاهر شود.

قفسه آویز کفش

9 نکته ارزان و آسان برای تمیز کردن کابلهای نامرتب

در گاراژها ، کمدهای کمکی و مواردی از این دست ، از قفسه مخصوص آویز کفش برای نگهداری سیمها ، سیمها و کابلهای استفاده نشده خود استفاده کنید. هر کیسه اندازه مناسبی برای یک طول طناب زخم است که می توانید در یک خانه یا دفتر کوچک پیدا کنید. هر جای اضافی را می توانید با سایر تجهیزات کوچک برای بهبود منزل ، مانند ظروف ناخن یا حتی ابزارهای سبک ، پر کنید.

رول دستمال توالت یا حوله کاغذی

این ترفند سیمهای شما را هنگام استفاده مرتب و مرتب نگه می دارد و از گره خوردن آنها جلوگیری می کند. وقتی رول کاغذ توالت یا حوله های کاغذی را تمام کردید ، مقوا را رول نگه دارید. سپس کابل های خود را آزاد بچرخانید (خیلی محکم اتصال آنها باعث آسیب دیدن سیم های داخل آن می شود) و آنها را به یک رول خالی بکشید.

رول های کاغذ توالت برای کابل های کوتاه تر مانند شارژرهای دستگاه موبایل به خوبی کار می کنند و رول های حوله کاغذی برای سیم های بزرگتر و طولانی تر ، مانند سیم های بلند ، بهتر کار می کنند. اکنون می توانید طناب ها را در یک جعبه ، کیف یا هرجای دیگر که دوست دارید بچسبانید.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 9 نکته ارزان و آسان برای تمیز کردن کابلهای نامرتب

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *