آنتی ویروس پادویش

برای نصب ویندوز 10 هم اکنون به 12 الی 16 گیگابایت حافظه بیشتر احتیاج دارید

ویندوز 10

کمپانی مایکروسافت به تازگی حداقل حافظه ی موردنیاز برای ذخیره سازی ویندوز 10 را به 32 گیگابایت افزایش داده است. قبلا این میزان 16 گیگابایت یا 20 گیگابایت بود. این تغییر بر روی بروز رسانی ماه May 2019 ویندوز 10 اعمال شد، همچنین این نسخه به عنوان نسخه ی 1903 یا 19H1 شناخته می شود. این جزئیات از وب سایت حداقل سخت افزار موردنیاز نرم افزارهای مایکروسافت بدست آمده است. این اطلاعات برای اولین بار توسط وب سایت Pureinfotech بدست آمدند و توسط سایت Thurrott به تمامی کاربران اعلام شدند.

قبل از این بروز رسانی، نسخه های 32 بیتی ویندوز حداقل 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی را در دستگاه کاربر نیاز داشتند، در حالی که نسخه های 64 بیتی ویندوز به 20 گیگابایت فضای ذخیره سازی احتیاج دارند. اکنون پس از این بروزرسانی هر دو نسخه به 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارند. دقیقا مشخص نیست چرا کمپانی مایکروسافت این تغییر را اعمال کرد. بروزرسانی ماه مه سال 2019 حدود 7 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایانه شما را برای بروزرسانی ها ذخیره سازی می نماید، بنابراین ممکن است به طورکلی فضای بیشتری را اشغال نماید.

بیایید کمی صادق باشیمف با این وجود: شما همیشه بیش از 16 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای ویندوز 10 می خواستید. مایکروسافت ویندوز 10 را مانند ویندوز 8 و نسخه های قبلی، در تبلت ها و لپ تاپ های مینی با مقدار فضای کم ذخیره سازی، طراحی نمود. این دستگاه های سبک وزن و کوچک اغلب یک سیستم عامل فشرده داشتند و با ارتقاء به ویندوز 10 به مشکل بر می خوردند. در حالی که اکنون به نظر می رسد یک تغییر بزرگ در این سیستم اعمال شده است ولی اینطور نیست.

شما باید از دستگاه هایی که فضای ذخیره سازی کمی دارند، اجتناب کنید زیرا این دستگاه ها با ویندوز 10 کار نمی کنند. اکنون کمپانی مایکروسافت تصمیم دارد تا این موضوع را رسمی کند. شرکای تجاری مایکروسافت نمی توانند سعی کنند که لپ تاپ ها و تبلت های با ظرفیت کمتر از 32 گیگابایتی را در اختیار داشته باشند. این موضوع به عنوان یک خبر خوب برای خریداران محصوب می شود.

اگر شما یک کامپیوتر با فضای ذخیره سازی کمتر از 32 گیگابایت در ویندوز 10 دارید، مطمئن نیستیم که چه اتفاقی برای دستگاه شما خواهد افتاد. ممکن است هرگز به روز رسانی ماه مه 2019 (نسخه 1903) را هیچگاه دریافت نکند. این مسئله به کمپانی مایکروسافت بستگی دارد.

بیشتر بخوانید  سرفیس پرو نسخه ی LTE معرفی شد

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برای نصب ویندوز 10 هم اکنون به 12 الی 16 گیگابایت حافظه بیشتر احتیاج دارید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *