از دست رفتن 80% از بازی کنان پوکمون گو / هنوز پرسودترین بازی گوشی های هوشمند

از زمان مرسوم شدن استفاده از گوشی های هوشمند و به تبع آن اپلیکیشن های آن ها که جمع اندروید و iOS شان به دومیلیون می رسد، هیچ برنامه یا بازی نتوانسته درحد آمار و ارقام به اندازه پوکمون گو محبوب ظاهر شود.تاکنون از زمان معرفی و عرضه این بازی تنها 2 ماه میگذرد، دو ماهی که پوکمون گو معرفی شد، کم کم توسط کاربران مورد استقبال قرار گرفت، بازارهای دیجیتال را با طوفان سهمگین خود درنوردید و رفته رفته فروکش کرد.
البته نباید از ضرر و زیان هایی که توسط این بازی به دنیای واقعی وارد آمد نیز غافل بود، وقتی که یک مادر پیش از رسیدن به خانه و در جستجوی پوکمون تصادف کرد و جانباخت و وقتی که بسیاری بخاطر ورود به مکان های ممنوعه به دردسر افتاده و حتی زمانی که بسیاری دیگر به دلیل ترک محل کارشان برای گرفتن یک پوکمون اخراج شدند!

pokemon-go-2این بازی که خوشبختانه برخلاف تمامی بازی های دیگر کاربر را به راه رفتن و تحرک وامیداشت، کاربر را برای رفتن به مراحل بالاتر مجبور به پیاده روی بیشتر و گرفتن پوکمون بیشتر می کرد.شرکت نیاک و نینتندو به راستی ایده جالبی برای تولید این بازی ارائه کردند و با ترکیب دنیای مجازی با دنیای واقعی هیولاهای کوچک و دوست داشتنی را وارد دنیای حقیقی کردند.

البته هیچ چیز برای همیشه طول نمیکشد، اما این مورد برای بازی با چنین محبوبیت بسیار سریع اتفاق افتاد، بطوریکه پوکمون گو تاکنون حدود 80% از کاربران پولی خود که به منظورهای مختلف اقدام به پرداخت درون برنامه ای می کردند را از دست داده است.
با این وجود هنوز این بازی را باید با در دست داشتن 28.4% از کل درآمد محل فروش بازی های هوشمند پرسودترین بازی دانست، چرا که دومین بازی پس از پوکمون گو درصدی در حدود 4.5 را در اختیار دارد که نشان دهنده میزان سوددهی این بازی است.

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست 600 میلیون دلار به جیب بزند

نظرات در مورد : از دست رفتن 80% از بازی کنان پوکمون گو / هنوز پرسودترین بازی گوشی های هوشمند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *