آنتی ویروس پادویش

آنالیز رفتار کاربران وب سایت با وب متریک

وب متریک

اگر از دسته کاربرانی هستید که کسب و کار آنلاین دارید، به اهمیت درک داده ها در کنار جمع آوری آن ها به منظور بازاریابی دیجیتال واقفید. یکی از ابزارهای قدرتمندی که می‌توان به منظور آمار بازدید کنندگان یک سایت از آن استفاده کرد آنالیتیکس است البته این ابزار قدرتمند و حرفه ای دارای پیچیدگی هایی است که موجب می شود تا بسیاری از کاربران نتوانند از آن به خوبی استفاده کنند و دچار سردرگمی به دلیل عدم آموزش کافی می شوند و گاهی این نکته موجب عدم قدرت در پیشبرد هدفهای کسب و کار خواهد شد.

در اینجا اگر به دنبال یک ابزار آنالیز و تحلیل سایت هستید که بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید و یک تجربه شیرین و لذت بخش را برای خودتان ایجاد کنید وب متریک به عنوان یک سرویس ایرانی به شما معرفی می شود البته وب متریک فقط آمار های ساده را به شما نشان نمی دهد بلکه فراتر از آنچه است که در ذهن شماست.

فعالیت رسمی وب متریک چهار ماهی است که آغاز گردیده و توانسته است یک به‌روزرسانی طی دو ماه اخیر داشته باشد و بخش‌های جدیدی مانند مارکتینگ که شامل گزارش حرارتی (Heatmap)، قیف بازاریابی (Sales Funnel)، کمپین 360 و ایکامرس پیشرفته و بخش مشتریان که شامل پروفایل کاربران و مشتریان و دسته بندی ایشان و اتوماسیون بازاریابی است به پنل این سرویس اضافه شده که البته قسمت اتوماسیون به زودی راه اندازی خواهد شد.

در یک نگاه کلی باید گفت وب متریک ابزار کاربر دوست و ساده است که شما میتوانید بدون وجود آموزش‌های تخصصی و به راحتی دسترسی کامل به اطلاعات سایت تان داشته باشید و برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار آنلاین تان گام بردارید. پس جای نگرانی وجود ندارد حتی اگر شما آموزش های لازم را ندیده اید…

وب متریک

 • شناسایی و تحلیل رفتار کاربران توسط وب متریک

اولین قسمت سرویس وب متریک، گزارشات آنلاین و بخش آنالیتیکس است که بیشتر داده هایی را که در این قسمت مشاهده می کنید در گوگل آنالیتیکس هم وجود دارند اما نه به این راحتی… در این قسمت تلاش وب متریک بر این بوده تا در چهار بخش به آسان ترین شکل ممکن اصلی‌ترین داده ها در اختیار کاربر باشد:

 1. نمای کلی: برای اینکه یک دید کلی در خصوص اصلی ترین داده های 7 روز گذشته کسب و کارتان به دست بیاورید کافیست نگاهی به این نمای کلی بیندازید.
 2. بررسی کاربران: در این قسمت شما می توانید به ۶ داده مهم از وبسایت خود دست یابید که میزان کاربران، میزان مراجعات (Sessions)، میزان صفحات بازدیدی (Page_Views)، موقعیت مکانی کاربران، زبان کاربران و ابزار مراجعه کاربران را شامل میشود. آنچه که سبب می شود تا این سرویس از دیگر ابزار ها مانند گوگل آنالیتیکس متفاوت و تاثیر گذار باشد قسمت موقعیت مکانی بوده است که می توان علاوه بر کشور به صورت تفکیک شهرهای ایران هم کاربران را شناسایی کرد.
 3. بررسی نحوه جذب کاربران: شما می توانید با استفاده از این قسمت از چگونگی ورود کاربران به سایت تان به تفکیک 5 کانال اصلی موتورهای جستجو، جذب مستقیم از برند، جذب از شبکه‌های اجتماعی و جذب سایتهای دیگر می باشد.
 4. بررسی فعالیت کاربران: در این قسمت به شما این امکان داده می شود تا بتوانید 7 داده مهم از فعالیت کاربران را ارزیابی نمایید و شامل مواردی چون تحلیل صفحات فرود، تحلیل صفحات خروجی، تحلیل مسیر حرکت کاربران، تحلیل زمان ماندگاری کاربران، تحلیل نرخ پرش‌ سایت، تحلیل نرخ پرش صفحات و تحلیل کلیک‌ها می باشد. شایان ذکر است که تحلیل نرخ پرش صفحات و تحلیل کلیک ها در گوگل آنالیتیکس ارائه نمی گردد.

وب متریک

ضمناً، از بخش گزارشات لحظه‌ای می توانید تعداد کل کاربران آنلاین در 30 دقیقه گذشته را به تفکیک کاربران جدید، بازگشتی و کاربران ورودی از کمپین به همراه دقایقی که هر کدام فعالیت داشتند و اینکه از چه مکانی و با چه دستگاهی و چه مرورگری در حال حاضر در کدام صفحه سایت هستند را در این بخش مشاهده کنید.

 • تحلیل فعالیت های کاربران توسط وب متریک

در بخش آنالیتیکس صرفاً دیتای خام کاربران و رفتار آنها ارائه می گردد، لذا برای تحلیل فعالیت های کاربران جهت بهبود سفر مشتری در کسب و کار آنلاین نیازمند ابزارهای جانبی به منظور بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) در وبسایت خود می باشد که سرویس وب متریک در حال حاضر با 4 ابزار گزارش حرارتی، قیف بازاریابی، کمپین 360 و ایکامرس پیشرفته، این سرویس را ارائه می نماید که به تشریح اجمالی آن می پردازیم:

 

 1. گزارش حرارتی

در این بخش شما می توانید قسمت هایی را که کاربران بیشتر بر روی آن کلیک نموده اند یا میزان اسکرول صفحه را ببینید. در صورتی که آشنایی با ابزارهای خارجی مانند هاتجر (Hotjar) داشته باشید می‌توانید با این ابزار کار کنید و با هزینه ایی خیلی کمتر از سرویس های خارجی، نقاط پر اهمیت و ردپای کاربران تان را رصد کنید.

 1. قیف بازاریابی

برای هر کسب و کاری رهگیری حرکت کاربران و بهینه سازی سفر مشتری مهمترین دغدغه به شمار می رود، در این قسمت شما برای کسب و کارتان به آسانی قادرید یک قیف بازاریابی را تولید کنید. برای اینکه یک قیف ساده و جذاب ببینید کافی است که مسیر کاربر از شروع وارد شدن به سایت تا مرحله پرداخت را مشخص نمایید و به آسانی می توانید از لحظه ورود کاربر به سایت تا لحظه خرید میزان نرخ تبدیل کاربران را ارزیابی نمایید.

وب متریک

افزون بر آنچه که گفته شد می توانید به سادگی از این قسمت سفر مشتریان را بسازید. با وجود قیف بازاریابی شما نیازی به تعریف ایونت به واسطه تگ منیجر ندارید تا مسیر مشتریانتان را ارزیابی کنید؛ کار شما در این بخش به واسطه وب متریک بسیار راحت و آسان شده است.

 1. کمپین 360

دغدغه اصلی هر کسب و کاری در حوزه تبلیغات آنلاین، ارزیابی میزان اثربخشی هر تبلیغ و همچنین هزینه تمام شده هر کاربر (CPA) و همچنین هزینه تمام شده هر مشتری (CAC) می باشد. در این بخش سرویس وب متریک امکان ساخت شناسه رهگیری (utm) را با امتیاز معرفی میزان هزینه جهت محاسبه CAP و CAC به صورت لحظه ایی و همچنین ساخت گزارش حرارتی لحظه ایی و قیف بازاریابی لحظه ایی جهت رهگیری    لحظه ای کاربران ورودی مطابق سفر مشتری قابل انتظار و تعریف شده ارائه می دهد.

همچنین در این قسمت، شما می توانید به صورت مجزا کاربران آنلاین ورودی از کمپین های تبلیغاتی را به تفکیک هر شناسه رهگیری مشاهده کنید.

 

 1. ایکامرس پیشرفته

هدف اصلی در راه اندازی کسب و کار آنلاین، فروش محصول، ارائه خدمت و یا رساندن محتوا مورد نظر کاربر می باشد. در این راستا، سرویس وب متریک ابزار ایکامرس پیشرفته به منظور رهگیری محصولات و خدمات به تفکیک بازدید، اضافه و حذف شدن به سبد، صدور پیش فاکتور، ارسال به درگاه پرداخت و صدور فاکتور رهگیری و کارایی فروش، وضعیت محصولات، کارایی کانال های ورودی و پتانسیل هر کالا و خدمت را جهت فروش ارائه می نماید. همچنین برای سایت های خبری امکان رهگیری هر خبر و خبرهای مشابه ارائه می گردد. شما از طریق این سرویس می توانید حرکت کاربر از زمان ورود تا هدف نهایی (مثلا پرداخت یا ثبت نام) رهگیری نمایید.

 • ایجاد ارتباط موثر با کاربران و مشتریان آنلاین

تحلیل رفتار کاربران به تنهایی کمکی به کسب و کار آنلاین نمی کند. جهت تکمیل چرخه جذب، نگهداری و وفادارسازی مشتریان نیازمند ابزاری برای بهبود نرخ تبدیل کاربران و همچنین افزایش نرخ بازگشت مشتریان می باشیم. در این راستا، سرویس وب متریک با امکان ارائه پروفایل فعالیت های هر کاربر (فردی که خرید نکرده و یا به گام آخر قیف بازاریابی نرسیده) و مشتری (فردی که خرید کارده و یا به گام آخر قیف بازاریابی رسیده)، ضمن ارائه دسته بندی به تفکیک کاربران و مشتریان، این سرویس با ابزار اتومیشن مارکتینگ شرایط لازم جهت برقراری آنلاین با کاربران و مشتریان را بر اساس تحلیل رفتارهای گذشته ایشان برای کسب و کارها فراهم می سازد. البته این سرویس در حال تکمیل بوده و در بهمن ماه سالجاری رونمایی خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت سرویس وب متریک سری بزنید و ضمن بررسی این سرویس از طریق پنل دمو که نیاز به نام نویسی هم نداره، از امکان۱۰ روز رایگان جهت بررسی ویژگی‌ها و امکانات این سرویس روی کسب و کار خود استفاده نموده و در پایان می توانید ارزیابی کنید که این ابزار برای کار شما مفید است یا خیر…

آدرس سایت سرویس وب متریک : webmetric.ir

1/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : آنالیز رفتار کاربران وب سایت با وب متریک

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *