آنتی ویروس پادویش

باگ های درآمدزای ویندوز که باید شناخت !

ویندوز

باگ های درآمدزا در ویندوز که باید بشناسید. : آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان از دانش نرم افزار و برنامه نویسی خود برای کسب درآمدی هنگفت و چندین ده هزار دلاری استفاده کرد ؟

چند سالی است که شرکت های رایانه ای بزرگ دنیا ، برای افزایش ایمنی محصولات و سرویس های خود ، جوایزی را برای افرادی که بتوانند حفره ها و آسیب پذیری ها و به اصطلاح باگ هایی درون محصولاتشان پیدا کنند ، اختصاص می دهند .

معروف ترین این شرکت ها عبارتند از مایکرو سافت و گوگل و یاهو و فی بوک . بعضی از این شرکت ها جایزه های صد هزار دلاری را بابت این کار پرداخت می کنند . البته دهها شرکت رایانه ای دیگر نیز از این جوایز پرداخت می کنند که چون چندان معروف نیستند و جایزه شان دندان گیر نیست ، از گفتن آنها خود داری می کنم .

برای جستجوی بیشتر در این مورد در اینترنت می توانید از کلمه کلیدی Bug Bounty Programs استفاده کنید . به طور مثال شرکت مایکروسافت در صفحه مربوط به این رویداد خود سه برنامه جایزه دهی تعریف کرده است .

حداقل پانصد دلار برای افرادی که رخنه ای در سرویس های آنلاین مایکروسافت کشف کنند پرداخت می شود.

حداکثر یکصد هزار دلار برای افرادی که موفق شوند رخنه ای در آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز هشت کشف کنند ، پرداخت می شود.

حداکثر پنجاه هزار دلار برای افرادی که بتوانند راههای دفاعی مناسب برای محصولات مایکروسافت را پیدا کنند پرداخت می شود.

برای خواند اطلاعات کامل تر می توانید به صفحه مذکور در وب سایت مایکروسافت مراجعه کنید .

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که برای شرکت کردن در اینچنین مسابقاتی ، چه مهارت های رایانه ای نیاز است . باید به شما بگویم که درس خواند در رشته مهندسی رایانه یا مهندسی فن آوری اطلاعات تازه ابتدای راه است . قسمت سخت کار به خود فرد بر می گردد . علاوه بر دروس دانشگاهی ،  این خود فرد است که باید اهل مطالعه کتاب های مختلف و مخصوصا تقویت زبان انگلیسی خود به منظور خواندن کتب لاتین باشد .

پس از طی همه این مراحل این سوال پیش می آید که برای شرکت در این چنین مسابقاتی ، علاوه بر موارد فوق چه مهارت های دیگری نیاز است . اصلی ترین مهرت لازم برای این کار داشتن دانش برنا مه نویسی قوی در زبان های اسمبلی و سی می باشد .

بیشتر بخوانید  معرفی 10 جایگزین Putty بتونه می تواند برای شما کار کند

 شاید در وهله اول هر دو این زبان ها ، یعنی اسمبلی و سی ، قدیمی به نظر برسند و گفته شود که آنها مربوط به بیست یا سی سال پیش و عهد سیستم عامل داس است . ولی این نکته را فراموش نکنید که اصول و پایه هایی که سیستم عامل ویندوز هشت و یا ورژن های آینده ویندوز بر مبنای آن ساخته می شود ، همگی با یادگیری زبان برنامه نویسی اسمبلی و سی ، سیستم عامل داس ، بدست می آید .

دومین نکته درمورد استفاده از موتور جستجوی مناسب و کارآمد است . من همواره از موتور جستجوی یاندکس استفاده می کنم . این موتور جستجو در زمینه تحقیقات درسی و دانشگاهی وعلمی بسیار خوب و کارآمد است.

سومین نکته و در واقع مهمترین نکته ، صبر و توکل برخدا و خسته نشدن و مایوس نشدن در برابر مشکلات است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : باگ های درآمدزای ویندوز که باید شناخت !

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *