پادویش

هفت دلیل مهم که شبکه‌های اجتماعی جایگزین ‌‌وب سایت نخواهد شد

شبکه های اجتماعی و طراحی سایت

طراحی سایت امروزه یکی از ابزار های بسیار اساسی برای گسترش کسب و کار ها در دنیای اینترنت به شمار می رود ، اما در سالهای گذشته استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یکی دیگر از ابزار های پر کاربرد در دنیای اینترنت در بین کاربران اینترنتی مطرح شده است ، اما به نظر شما شبکه های اجتماعی می توانند جایگاه وب سایت ها را در آینده بگیرند ؟ در این مقاله ما سعی کرده ایم در مورد این موضوع صحبت کنیم و دلایلی که شبکه های اجتماعی نخواهند توانست جایگاه وب سایت های اینترنتی را از آن خود کنند را برای شما معرفی خواهیم کرد.

در روزگار امروزی شبکه های اجتماعی جایگاه ویژه ای را در بین کاربران اینترنتی ایجاد کرده اند از این رو با توجه به مخاطبان بسیار زیاد این رسانه های اینترنتی باعث شده این شبکه ها جایی برای تبلیغات کسب و کار ها تبدیل گردد. از این رو صاحبان کسب و کار ها این فکر را می کنندکه دیگر نیازی به طراحی سایت و داشتن یک پایگاه اینترنتی ندارند. در حالی  که دیدگاه دیدگاهی کاملا اشتباه است.

شبکه های اجتماعی با اینکه امروزه از مخاطبان بسیار بالایی برخودار هستند اما مطمئنا جایگزین مناسبی برای یک وب سایت نیست.  اگر شما تا کنون برای کسب و کارتان وب سایتی طراحی نکرده اید و با شبکه های اجتماعی به رونق کسب و کارتان می پردازید با ما همراه باشید تا 7 دلیلی که نیاز شما به طراحی سایت را اثبات خواهد کرد را بدانید.

دلایل مهمی که هر کسب و کاری نیاز به وب سایت دارند !

کسب اعتبار

یکی از مهمترین مسائل برای ‌کسب‌و‌کارهای کوچک، کسب اعتبار و اعتماد عمو‌می ‌است. همان‌طور که ‌می‌دانید ساخت پروفایل در انواع شبکه‌های اجتماعی برای یک ‌کسب‌و‌کار بسیار ساده است اما همین مسئله سادگی باعث ‌می‌شود تا بتوان چندین صفحه جعلی از یک ‌کسب‌و‌کار وجود داشته باشد. در صورتی که ‌‌وب سایت از نظر اعتبار از شبکه‌های اجتماعی بسیار معتبرتر است زیرا برای داشتن یک ‌‌وب سایت باید دامنه خریداری شود بعلاوه محتوای موجود در ‌‌وب سایت به خوبی ‌می‌تواند ‌کسب‌و‌کار شما را معرفی کند. بنابراین داشتن یک ‌‌وب سایت باعث اعتبار بخشیدن به ‌کسب‌و‌کار شما شود.

برندسازی

مسلما یکی از مهمترین مسائلی که مشتریان هنگام خرید از یک ‌کسب‌و‌کار به آن توجه ‌می‌کنند نام تجاری آن بیزنس است. بنابراین اگر بیزنس شما یک وب سایت معتبر و ثبت شده، وبلاگ و یک برند شناخته شده نداشته باشد کمتر مورد توجه مشتریان قرار ‌می‌گیرد.

کنترل

فرض کنید ‌می‌خواهید رنگ دیوارهای خانه را به دلخواه خود تغییر دهید. اگر خودتان صاحب خانه باشید به‌سادگی ‌می‌توانید این کار را انجام دهید در صورتی که اگر خانه را اجاره کرده باشید این کار تقریبا غیرممکن است. حضور شما در شبکه‌های اجتماعی هم دقیقا مانند اجاره خانه است درواقع شما در آن شبکه اجتماعی بخشی را اجاره کرده اید اگرچه ‌می‌توانید پروفایل خود را با محتوای شخصی مربوط به ‌کسب‌و‌کارتان پر کنید اما به هر صورت کنترل کلی پروفایل شما در اختیارتان نیست. این در حالی است که اگر وب سایت شخصی خود را داشته باشید کنترل همه چیز از محتوای موجود در ‌‌وب سایت تا بازاریابی و تراکنش‌ها و … دقیقا در دست خود شماست.

وب سایت، مرکز اصلی بازاریابی

اگر فعالیت و بازاریابی  در هر یک از شبکه‌های اجتماعی را همانند یک چرخ در نظر بگیرید ‌‌وب سایت دقیقا همان نقطه‌ای است که همه چرخ‌ها به آن مرکز مشترک وصل ‌می‌شوند. در واقع شما باید به نحوی شبکه‌های اجتماعی خود را مدیریت کنید که همه به یک نقطه اصلی که ‌‌وب سایت شماست متصل شوند و از طریق ‌‌وب سایت خرید و تراکنش و سایر فعالیت‌ها را انجام ‌دهند. اگر ‌‌وب سایت را حذف کنید شبکه‌های اجتماعی شما ارتباط خود را با هم از دست ‌می‌دهند و نمی‌توانند آنچنان که انتظار دارید کارآمد باشند!

آنالیز

برای بهبود ‌کسب‌و‌کار مهمترین کاری که باید انجام داد، به دست آوردن آمار دقیق و آنالیز رفتار کاربران است. متاسفانه شبکه‌های اجتماعی عمدتا اطلاعات چندانی درباره رفتار کاربران در اختیار شما قرار نمی‌‌دهند در صورتی که ابزارهای بسیار قدرتمندی مانند  Google Analytics برای آنالیز داده‌های جمع آوری شده در ‌‌وب سایت وجود دارد که ‌می‌تواند دید خوبی به شما بدهد تا بهترین استراتژی برای بهبود ‌کسب‌و‌کار خود را پیش بگیرید.

ارتباطات

ارتباطات قلب بازاریابی است اما باید دید که انواع شبکه‌های اجتماعی ارتباط شما با کاربرانتان را چگونه محدود ‌می‌کنند. مثلا فرض کنید شما دنبال‌کنندگان زیادی در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارید حالا ‌می‌خواهید لیست مشخصی از کالاهای خود را از طریق ایمیل برای آن‌ها ارسال کنید اما اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم نمی‌کند. در صورتی که از طریق ‌‌وب سایت به راحتی ‌می‌توانید نحوه تعامل خود با کاربرانتان را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد.

فیلترینگ و یا عدم دسترسی به شبکه‌های اجتماعی

یکی از مسائلی که در کشور ما وجود دارد، مسئله امکان فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی خارجی است، شبکه هایی همانند وی چت که روزی کاربران زیادی را به خود جذب کرده بود بعد از فیلترینگ کاربران خود را از دست دادند و البته فیلترینگ اخیر تلگرام و اینستاگرام. به دلیل حضور خیل عظیمی از کاربران در این شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از کسب و کارها از این فضای ایجاد شده برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می‌کنند که البته فضایی بسیار مناسب هم هست اما این را نباید فراموش کنید که اگر روزی به هر دلیلی دسترسی به شبکه‌های اجتماعی قطع شود و شما تنها به آن‌ها متکی باشید به شدت متضرر خواهید شد؛ در صورتی که کنترل کامل وب سایتتان در دستان شماست و با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید شد.

 وب سایت خود را با یک سایت ساز بسازید

در دنیایی که شبکه‌های اجتماعی توانسته‌اند بین عموم مردم جای خود را به خوبی باز کنند نمی‌توان اهمیت و تاثیر شبکه‌های اجتماعی در شناخته شدن کسب و کارها را نادیده گرفت اما فراموش نکنید که به شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک استراتژی برای بهبود کسب‌و‌کار خود نگاه کنید نه تنها نقطه اتکای خود.

اگر زمان کافی برای ساخت سایت را ندارید و یا از طراحی وب سایت چیزی نمی‌دانید و یا اینکه هزینه سفارش یک وب سایت برای کسب و کارتان مقرون ‌به‌ صرفه به‌ نظر نمی‌رسد، باید سایت ساز سی می پلاس را به شما معرفی کنیم. با استفاده از سایت ساز سی می پلاس در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن می‌توانید سایت شخصی مخصوص به کسب و کارتان را به صورت آنلاین راه‌اندازی کنید. سی می پلاس به عنوان یک سایت ساز Drag and Drop سعی کرده است در عین سادگی همه ابزارهایی که برای طراحی و ساخت یک وب سایت حرفه‌ای نیاز دارید را همراه با قابلیت‌های بی نظیر دیگری برای شما فراهم کند.

در حال حاضرمی توانید وب سایت خود را با 30% تخفیف ویژه  در سایت ساز سی می پلاس بسازید.

همین الان وب سایت خود را در سی می پلاس بسازید

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هفت دلیل مهم که شبکه‌های اجتماعی جایگزین ‌‌وب سایت نخواهد شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *