راه های تشخیص بلاک شدن شماره

شماره مورد نظر اشغال است - چگونه بفهمیم بلاک شدیم در تماس

بسته به این که شماره ای  شما را مسدود کرده باشند یا با شرکت مخابراتی شما را مسدود کرده باشد، تشخیص روش مسدودی شماره متفاوت خواهد بود. همچنین ، عوامل دیگری نیز می توانند نتایج مشابهی مانند مسدود شدن را ایجاد کنن ، مانند آنتن ندادن گوشی که با آن تماس می گیرید، ، خاموش بودن تلفن همراه یا نداشتن شارژ باتری که سبب خاموشی گوشی همراه می شود. یا حالت “مزاحم نشوید” روشن است. مهارت کارآگاهی خود را کنار بگذارید و اجازه دهید در این مقاله شواهد موجود را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

چگونه بفهمیم کسی شماره ما را مسدود کرده است؟

سرنخ شماره 1:

دریافت پیام های غیرعادی در هنگام برقراری تماس

پیام استاندارد برای فهمیدن این که  شماره شما مسدود شده است وجود ندارد و بسیاری از افراد نمی خواهند که شما بطور قطعی بدانید چه زمانی شما را مسدود کرده اند. اگر پیام غیرعادی دریافت کنید که قبلاً نشنیده اید ، آنها احتمالاً شماره شما را از طریق شرکت مخابراتی یا اپراتورخود مسدود کرده اند. پیام های شرکت مخابراتی متفاوت است اما شبیه به موارد زیر است:

“مشترک موردنظر در دسترس نیست.”

“مشترک موردنظر  در حال حاضر پاسخ گو نمی باشد.”

“شماره ای که با آن تماس می گیرید در شبکه موجود نمی باشد.

اگر هر روز یا دو یا سه روز یک بار تماس بگیرید و هر بار پیام یکسانی دریافت کنید ، این شواهد نشان می دهد که مسدود شده اید.

موارد استثنا: ممکن است مخاطبی که شماره آن را می گیرید غالباً به خارج از کشور سفر می کنند ، حوادث طبیعی به زیرساخت های شبکه آسیب رسانده اند ، یا یک رویداد مهم منجر به این شود که  افراد زیادی به طور هم زمان تماس برقرار کنند  و خطوط مشغول شوند. پیام در این حالت  می کنید معمولاً “همه خط ها مشغول می باشند .” است.

سرنخ شماره 2:

تعداد بوق انتظار

اگر قبل از اینکه تماس شما به پست صوتی هدایت شود، فقط یک بوق  می شنوید ، این یک نشانه است که مسدود شده اید. در این حالت ، فرد شماره شما را در گوشی خود مسدود کرده است. اگر چندین بار در روز تماس بگیرید و هر بار نتیجه یکسانی دریافت می کنید، این می تواند دلیل خوبی باشد که شماره شما مسدود شده است. اگر قبل از هدایت تماس خود به پست صوتی سه تا پنج بوق بشنوید ، احتمالاً هنوز مسدود نشده اید، با این حال ، ممکن است فرد تماس های شما را رد کند یا آن ها را نادیده می گیرد.

موارد استثنا: اگر شخصی که با وی تماس می گیرید ویژگی « Do Not Disturb » به معنای مزاحم نشوید را در گوشی خود روشن کرده باشد ، تماس شما و دیگران  به سرعت به پست صوتی هدایت می شود. این نتیجه را  مشابها ممکن است هنگامی که باتری تلفن آن به علت نبود شارژ خاموش است یا تلفن آن ها خاموش است بگیرید. قبل از تماس مجدد یک یا دو روز صبر کنید تا ببینید آیا نتیجه مشابهی دریافت می کنید یا نه.

سرنخ  شماره 3:

بوق اشغال و قطع شدن ارتباط

اگر قبل از قطع تماس بوق اشغال می شنوید یا کمی بعد تماستان قطع می شود ، ممکن است شماره شما از طریق اپراتور آن ها یا شخص موردنظر مسدود شده باشد. اگر چند روز پشت سر هم  تماس گرفتید و همین نتیجه را دریافت کردید، می توانید اطمینان پیدا کنید که مسدود شده اید. از میان روش های مختلفی برای تشخیص مسدود شدن این روش کمتر رایج است اگرچه برخی از اپراتورها هنوز از آن استفاده می کنند.

ممکن است این بوق اشغال یک دلیل دیگر نیز داشته باشد: شرکت مخابراتی شما با مشکلات فنی مواجه شده باشند . برای اطمینان، با شخص دیگری تماس بگیرید  و ببینید آیا تماس برقرار می شود یا خیر.

روش دیگر برای فهمیدن این که آیا شما را مسدود کردن یا خیر؟ کافی است یک پیام به شماره موردنظر ارسال کنید  و  ببینید که آیا می توانید تحویل آن را مشاهده کنید. اگر نمی توانید شما را مسدود کردند.

وقتی شخصی شماره شما را مسدود می کند چه کاری می توانید انجام دهید

در حالی که نمی توانید کاری کنید که شماره تلفن شما از فهرست مسدودشدگان تلفن مخاطب موردنظر  یا اپراتور برداشته شود ، اما چند راه وجود دارد که می توانید بفهمید شماره شما از چه طریقی بلاک شده است. اگر یکی از گزینه های زیر را امتحان کردید و از لیست بالا نتیجه یا سرنخ دیگری گرفتید (به شرطی که پاسخی ندهند) ، آن را به عنوان دلیل مسدود شدن خود در نظر بگیرید.

1-برای مخفی کردن شماره خود در  هنگام تماس ، از 67 * استفاده کنید.

2-برای خاموش کردن اطلاعات شناسه تماس گیرنده خود در تماس های خروجی ، شماره خود را با استفاده از تنظیمات موجود در تلفن خود پنهان کنید.

3-از طریق تلفن یکی از دوستان خود با آن شماره تماس بگیرید و ببینید که آیا تماس برقرار می شود یا خیر.

4-مستقیماً از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها بپرسید که آیا شما را مسدود نکرده اند.

5-روش دیگر برای دور زدن بلاک شدن استفاده از شماره مجازی یا خدمات تماس اینترنتی است ، چیزی که می توانید با برنامه های تماس تلفنی رایگان دریافت کنید. وقتی از شماره دیگری برای برقراری تماس خروجی استفاده می شود ،  گیرنده آن شماره جدید را می بیند ، نه شماره واقعی شما ، بنابراین از مسدود شدن شما جلوگیری می کند.

لازم به ذکر است که یادآور شوم: تماس مکرر با کسی که اقداماتی را برای قطع تماس شما انجام داده است، مانند مسدود کردن شماره شما، می تواند منجر شود فرد به شما  اتهام آزار و اذیت بزند که از لحاظ حقوقی جرم محسوب می شود.

این روش ها برای تمامی اپراتور های همراه اول ، ایرانسل ، رایتل ، شاتل موبایل صدق می کند و در تمامی اپراتور ها روال به یک شکل است.

مقاله مرتبط :

کد فعال کردن یا لغو دایورت

کد لغو شنود چیست ؟

3.4/5 - (19 امتیاز)

نظرات در مورد : راه های تشخیص بلاک شدن شماره

11 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. خط مشغول است توی همراه اول دو تا دلیل میتونه داشته باشه یا طرف بلاکت کرده یا اینکه یکی دیگه همزمان بهش زنگ میزنه برای اینکه خیالت راحت باشه یکی دو ساعت دیگه زنگ بزن اگر مشغول بزنه مطمئنا شماره موبایلت بلاک شده

    1. ببینید اگر مثلا 10 بار تماس بگیری باز این پیام رو بده مطمئنا شما رو بلاک کرده ولی مثلا دو سه بار این اتفاق بیافته احتمال داره یکی دیگه داره بهش زنگ میزنه

    1. شماره مورد نظر اشغال است یعنی چه ، وقتی یه شماره توسط صاحب گوشی بلاک میشه این پیام توسط اپراتور برای شما اعلام میشه