کولر گازی یا کولر آبی ؟ کدام یک بهتر است؟

کولر گازی

کولر گازی یا کولر آبی ؟ کدام یک بهتر است؟ یکی از سوالاتی که هنگام خرید کولر با آن مواجه می شویم این است که کولر گازی بهتر است یا کولر آبی ؟ و کدام یک کارکرد و بازدهی بهتری دارد. با اینکه انتخاب نوع کولر بیشتر به شرایط محیطی بستگی دارد ولی عواملی وجود دارند که ممکن است انتخاب ما را تحت شعاع قرار دهند، با زوم تک همراه باشید:
امروزه با بزرگتر شدن و صنعتی شدن شهر ها گرمای هوا بیشتر شده تحمل آن سخت تر شده است ، و یکی از محدودیت های کولر های آبی نداشتن تنظیم درجه سردی آن هاست و فقط دو حالت دور تند و دور کند میزان کارکرد آن ها را معین می کند. این نوع کولر ها به علت استفاده از آب و افزایش سطح رطوبت محیط اقدام به سرد سازی می کنند ، بخاطر همین هم فقط در مناطق خشک مورد استفاده قرار می گیرند و تنها زمانی توانایی سرد کردن محیط را دارند که دمای هوا بیش از اندازه گرم نباشد.

کولر گازی

بحران کم بود آب و خشک سالی یکی دیگر از علت هایی است که در آینده ی نزدیک استفاده از کولر های آبی را به صورت کامل منسوخ خواهد کرد (کولر آبی بدون آب فقط نقش پنکه را دارد) لازم به یادآوری است که کولر های آبی بسته به ظرفیت و اندازه ای که دارند به طور متوسط تا 45 لیتر در مدت زمان یک ساعت را مصرف کند.

میزان مصرف برق توسط کولر های آبی بسته به نوع آن می توانند 500تا 900 وات ساعت باشد که در مقایسه با کولر گازی مصرف برق کمتری دارد(متوسط میزان مصرف برق کولر های گازی در حدود 2000 وات است) البته باید به این نکته هم توجه کنیم که در استفاده از کولر گازی تنظم هر اتاق و فضا مجزا بوده و بخاطر این ویژگی کولر های گازی میزان مصرف برق آن ها نیز کمتر از کولر های آبی خواهد بود.

از دیگر نکاتی که در انتخاب کولر باید به آن توجه داشته باشیم این است که کولر های گازی از هوای بیرون به صورت مستقیم برای خنک کردن محیط استفاده می کنند ، ولی بسیاری از کولر های گازی موجود در بازار دارای فیلتر هوا بوده و بعد از پاک سازی هوای ورودی اقدام به پاک سازی محیط می کنند. تعمیر کار کولر گازی نیز امروزه به دلیل راحت تر شدن تعمیرات اسپلیت و طول عمر زیاد آن ها استفاده از این نوع کولر را توصیه می کنند.

کولر گازی ال جی با فناوری Inverter V

Inverter V فناوری جدیدی است که باعث کاهش مصرف انرژی مصرفی توسط کولر گازی تا 60 درصد می شود که اخیرا در کولر های گازی تولدی شرکت ال جی مورد استفاده قرار گرفته است . علاوه بر این حسگر اسکن هوشمند (Smart Scan) و (Intelligent Sensor) با نظارت دقیق بر محیط و تنظیم خودکار دمای محیط میزان ممصرف انرژی را تا 13 درصد دیگر کاهش می دهد.

این محصول جدید شرکت ال جی با استفاده از فناوری Plasmaster Ionizer Plus اقدام به تولید سه میلیون یون پلاسمستر می کند و از این طریق هوای محیط را تا 99.9 درصد استرلیزه و پاکسازی می کند. همچنین فیلتر Multi Protection که با فناوری 3M ساخته شده است ، با بهره گیری ازبار های الکترواستاتیکی در مدت 10 تا 15 دقیقه تمامی ویروس ها و ذرات حساسیت زای محیط را ازبین می برد.

پاکسازی هوای شرکت ال‌جی را به خدمت گرفته است. Plasmaster Ionizer Plus با تولید سه میلیون یون پلاسمستر و ایجاد یونهای مثبت و منفی باعث استریلیزه کردن محیط تا 9/99 درصد و همچنین بوزدایی از خانه می شود  و به طور مؤثر ماندگاری بوهای نامطبوع را کاهش می‌دهد. فیلتر Multi Protection که با فناوری 3M تجهیز شده است با استفاده از بارهای الکتروستاتیکی مواد حساسیت‌زای معلق در هوا و ویروس‌ها را تا 9/99 درصد ظرف 10 تا 15 دقیقه نابود می‌کند.

منبع: اخبار فناوری – روابط عمومی ال جی

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کولر گازی یا کولر آبی ؟ کدام یک بهتر است؟

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *