غذاهای مفید و مضر برای معده

غذاهای مفید و مضر برای معده

غذاهای مفید و مضر برای معده : تغذیه مناسب یکی از مهم ترین مسائلی است که هر کسی باید به آن دقت نماید.شاید فکر کنید که معده انسان قادر است تا هر چیزی را هضم کند ولی توجه کردن به آن چیزی که می خورید، بسیار مهم است. بهتر است همیشه از خوردن برخی از مواد غذایی اجتناب نمایید تا هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نکنید.

در ادامه این پست به بهترین و مضرترین موادغذایی برای معده اشاره شده است، با ما همراه باشید….

بهترین مواد غذایی برای معده

موز : موز یکی از مهم ترین موادی است که می تواند به شما کمک کند. در صورتی که فردی اسهال داشته باشد می تواند برای اینکه عملکرد روده را به وضعیت طبیعی خود برگرداند از موز استفاده نماید. البته می تواند پتاسیم و الکترولیت که به دلیل مدفوع زیاد از بدن دفع شده را باز گرداند. به دلیل داشتن فیبر زیاد موز ، می تواند به هضم غذا کمک نماید.

ماست : ماست از دسته مواردی است که دارای باکتری های سالم است و می تواند یکی از بهترین مواد غذایی مفید برای معده و دستگاه گوارش باشد.
کیمچی : این غذا یکی از بهترین و مورد علاقه ترین غذاهای کره ای است که با مواد مختلفی مانند پیاز ، کلم ، تربچه و مقداری ترشی و ادویه درست می گردند.
البته کلم جز اصلی ترین مواد این غذا به شمار می رود که سبب می شود در روده بزرگ ، باکتری های سالم رشد نمایند.
گوشت مرغ و ماهی : اگر می خواهید غذاهای گوشتی مصرف کنید بهتر است به سراغ گوشت مرغ و ماهی بروید.
غلات سبوس دار: غلات کامل مثل جو و برنج قهوه ی ،گندم به عنوان یکی از بهترین مواد هستند که دارای فیبر می باشند و به هضم و گوارش کمک زیادی می نمایند.
زنجبیل : یکی از بهترین راه حل ها برای از بین بردن حالت های مختلفی مثل تهوع ، نفح های صبحگاهی ، استفراغ ، از دست دادن اشتها و قولنج می باشد. فراموش نکنید که زنجبیل را نباید بیشتر از حد مصرف نمایید چون نتیجه ی معکوس برای شما خواهد داشت.
غذاهای مفید و مضر برای معده : برخی از مواد به عنوان بدترین ها برای معده و دستگاه گوارش محسوب می شوند که می توان به توت ، فلفل قرمز،فرآورده های لبنی ،شکلات، چای ،قهوه ، نوشابه ،ذرت،مشروبات الکلی،مواد غذای چرب و سرخ شده اشاره کرد.
نوشابه
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : غذاهای مفید و مضر برای معده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *