آموزش کامل Gmail : ” درس اول ”

gmail

آموزش کامل Gmail” درس اول ” : آشنایی اولیه با جی میل (قسمت 1)  : برای استفاده مفید از خدمات جی میل آموزش استفاده از آن راهی است که می توان به شما در استفاده کامل از امکاناتش کمک می کند ، امیدوارم این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

  • با استفاده از دکمه های ” Newer” ” older” ، میان پیامهایتان حرکت کنید :

اگر شما دارای تعداد زیادی پیام در Inbox  خود هستید ، می توانید از این دکمه ها استفاده کنید و در میان پیام های خود حرکت کنید . این دکمه ها تنها در زمانی فعال هستند که یکی از پیام های شما باز باشد .

آموزش کامل Gmail
آموزش کامل Gmail
  • ارتباط بین المللی با استفاده از دکمه Input Tools :

Gmail صفحه کلیدهای مجازی مختلف و IME های زیادی را ارائه داده است . استفاده از این دکمه به شما اجازه می دهد تا از زبان های مختلف موجود در آن برای ارتباط بهتر بین المللی کمک بگیرد و IME ها به شما اجازه می دهند تا از یک صفحه کلید الفبای لاتین برای تبدیل کاراکترها در زبان دیگر استفاده کنید .

با استفاده از ورودی نویسه گردانی ( Transliteration ) ، می توانید زبان مورد نظر را به صورت آوایی با حروف انگلیسی بنویسید و انها را به صورت الفبای صحیح مشاهده نمایید .

ابزارهای ورودی با عنوان Handwriting ، وجود دارند که با استفاده از آنها و به وسیله موس و یا تاچ پد خود ، می توان کلمات را به صورت دستی نوشت . با کلیک کردن روی دکمه ای که به شکل صفحه کلید است ، می توان Input Tools را روشن و یا خاموش کرد . همچنین شما برای این کار می توانید کلید های ctrl + shift + k را به طور همزمان بفشارید .

آموزش کامل Gmail
آموزش کامل Gmail

با کلیک بر روی فلش سمت راست این دکمه ، گزینه های موجود نشان داده خواهند شد ، گزینه هایی مانند انتخاب زمینه متفاوت از صفحه کلید ، فعال کردن یک دیکشنری شخصی ، و نیز تنظیمات ” Input Tools ” .

3

در قسمت های بعدی به طور کامل انواع مختلف ابزارهای ورودی را شرح خواهیم داد .

  • با استفاده دکمه Setting ، جی میل خود را به دلخواه خود تنظیم کنید :

با استفاده از این دکمه ، شما می توانید تنظیمات فواصل را نیز تغییر دهید ( فاصله بین پیام ها و عنوان ها در جی میل ) و نیز می توانید به سایر تنظیمات و تم ها دسترسی پیدا کرده و از Help جی میل هم استفاده کنید .

بیشتر بخوانید  آموزش کامل Gmail : ” درس اول ، قسمت دوم”

4

  • با استفاده از دکمه compose ، ایمیل نوشته و آن را ارسال کنید :

از این دکمه که در گوشه بالایی سمت چپ در صفحه اصلی جی میل واقع است برای نوشتن و ارسال یک ایمیل جدید استفاده می شود . شما می توانید فرمت متنی ، عکس و یا لینک را در آن به کار ببرید و نیز می توانید فایل های مورد نظرتان را به آن پیوست کنید .

5

منبع : زوم تک

4.7/5 - (4 امتیاز)

نظرات در مورد : آموزش کامل Gmail : ” درس اول ”

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *