آنتی ویروس پادویش

این بار حذف برنامه های ایرانی از Google Play!

Google Play

این بار هم کمپانی گوگل در پی تبعیت از تحریم های آمریکا درمورد ایران، برنامه های ایرانی از Google Play حذف کرد و همانطور که از قبل مستحضر هستید، App Store نیز چند وقت گذشته، برنامه های ایرانی را از برنامه ی خود حذف کرد.

به گفته ی تایلر کولیس، وکیل عضو آسوشیتس در زمینه ی تحریم های ایران گفت که این تحریم های آمریکا علیه ایران شامل عرضه ی کالا و خدمات و فناوری نیز می شود. کمپانی گوگل نیز در این بین به برنامه های ایرانی در برنامه ی Google Play خدمات Hosting ارائه می کرد و به نوعی ناقض این تحریم ها علیه ایران بود و چنین کاری را ماه گذشته کمپانی اپل در برنامه ی App Store انجام داد.

تایلر کولیس در ادامه افزود که برای من هنوز مشخص نیست که این کمپانی ها چرا تازه به فکر این کار افتاده اند؟

در سال 2014 میلادی، دولت باراک اوباما مجوزی مبنی بر اجازه ی باز شدن فروشگاه های اپل و گوگل برای ایرانی ها داد که شامل خدمات هاستینگ نمی شد ولی این شرکت ها، این خدمات را نیز ارائه دادند.

Google Playبه گفته ی تایلر کولیس، این کشور ها همین خدمات محدود را نیز برای ایران منع کرده اند و دلیل این کار آنها برایش واقعا نامشخص بوده و وی در این موضوع حیرت زده می باشد.

Google Play، در سال 2013 دسترسی ایرانی ها را به این برنامه باز کرد. حدود نمیاز جمعیت ایران را جوانان 30 سال و زیر 30سال تشکیل می دهد که این موضوع واقعا باعث شده که بازار گوشی های تلفن همراه در ایران داغ باشد.

حذف نرم افزارهای ایرانی از این استور قطعا ایرانی ها را به استفاده از استارت آپ هایی نظیر کافه بازار و پارس هاپ ترغیب خواهد کرد. امیدواریم تحریم های ایران باعث محدودیت در سایر زمینه ها نشود.

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  سریعترین راه برای یافتن و حذف برنامه های بلااستفاده در گوشی اندرویدی

نظرات در مورد : این بار حذف برنامه های ایرانی از Google Play!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *