مشکل دریافت سیگنال در گوشی های جدید سامسونگ

galaxy samsung

Galaxy A3 و Galaxy A5 سامسونگ و مشکل دریافت سیگنال : ماه قبل سامسونگ بالاخره از گلکسی A3 و گلکسی A5 رونمایی کرد. این دو گوشی جدید قطعا از نظر مشخصات در سطح معمولی قرار دارند اما با یک بدنه فلزی ساخته شده اند. برای سامسونگ زمان زیادی طول کشید تا گوشی های هوشمند را به این روش بسازد و به نظر می رسد هم اکنون مشکلی به وجود آمده است.

یک آزمایش ساده که در روسیه انجام شده است نشان می دهد که A3 و A5 در مقایسه با Galaxy S5 پلاستیکی در دریافت سیگنال مشکلاتی دارند.

در تصویر بالا مشاهده می کنید که هر 3 گوشی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به شبکه ی یکسانی دسترسی دارند. گلکسی S5 توان دریافت سیگنال dbm -82 دارد اما A3  و A5 به ترتیب با توان dbm -92 و dbm -93 سیگنال دریافت می کنند. در این حوزه هر چقدر که به صفر نزدیک تر شوید دریافت سیگنال شما بهتر است. هر چیزی زیر -100 dbm معمولا به معنای این است که با آن شبکه کار زیادی نمی توانید انجام دهید و در -113 dbm تلفن شما حتی نمی تواند به شبکه متصل شود.

از آن جا که شبکه ی یکسان در محیط یکسان آزمایش شده است توان سیگنال 3  گوشی می تواند مقایسه شود تا ببینیم کدام یک بهتر عمل می کند و چیزی که همه ی ما می دانیم این است که گوشی های هوشمند فلزی با دریافت سیگنال مشکل دارد.

علاوه بر این مشکلات دریافت گلکسی A3 و A5 به نظر نمی رسد محدود به شبکه ی موبایل باشد. این مشکلات در زمینه Wi-Fi هم وجود دارد.

البته در یک خانه ی کوچک با یک فرستنده ی قوی احتمالا متوجه هیچ مشکل غیر معمولی نمی شوید. اما در حوزه ی شبکه ی موبایل اختلاف 10 dbm در دریافت می تواند به منزله ی تفاوت در برقراری مکالمه یا عدم برقراری باشد.

علاوه بر این وقتی سیگنال به طور مداوم ضعیف باشد باتری گوشی خیلی زود تمام می شود.

در حالی که مردم به خوبی از محصولات سامسونگ استقبال می کنند ، به نظر می رسد این شرکت کره ای در حال تلاش برای اصلاح این نقایص باشد.

بیشتر بخوانید  خدمات 24 ساعته سامسونگ زیر ذره بین

منبع:  Gsmarena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مشکل دریافت سیگنال در گوشی های جدید سامسونگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *