پادویش

پایه حقوق سال 1397

پایه حقوق سال 1397

پایه حقوق سال 1397 : با توجه به گفته های آقای محمدباقر نوبخت  (سخنگوی دولت) در سال 97 میزان تورم زیر 9 درصد خواهد بود.لذا در سال 1397 نیز حقوق کارکنان دولت نیز حدود ده درصد قابل افزایش می باشد.همچنین آقای نوبخت به دو منبع تامین افزایش حقوق نیز اشاره کرده است که پنج درصد آن از طریق بودجه ی عمومی و پنج درصد دیگر نیز از طریق صرفه جویی برخی از دستگاه ها خواهد بود.

آقای نوبخت در پاسخ به اینکه ممکن است برخی از دستگاه صرفه جویی را لحاظ نکنند این گونه گفته است که : دستگاه ها وظیفه دارند که صرفه جویی را در برنامه های خود لحاظ نمایند و  البته اگر دستگاهی اعلام کند که نمی تواند صرفه جویی را انجام دهد ، مذاکره های با سازمان برنامه و بودجه صورت خواهد گرفت تا حل مشکل صورت بگیرد.


مقاله مرتبط : عیدی بازنشستگان


جزئیات حقوق کارمندان

با توجه به آنچه که در بخش نامه ضوابط مالی تنظیم بودجه سال 97 آمده است ، در همه ی دستگاه های اجرایی استخدام رسمی و پیمانی فقط با رعایت قوانین و مقررات پیش بینی شده است و در همین راستا تایید از سوی سازمان اداری و استخدامی ضروری خواهد بود.

در دستگاه های اجرای ملی و استانی افزایش میزان حقوق کارمندان حدود پنج درصد پیش بینی شده است و ضمن اینکه تا معادل پنج درصد از مکان صرفه جویی و اجرای بودجه بریزی بر پایه کارکرد به منزله دیگر پرداخت ها پیش بینی خواهد شد. البته میزان افزایش دستمزد و حقوق مستمری بگیران و افراد مشمول قانون کار هم پنج درصد پیش بینی شده است که رقم نهایی برای افزایش باید در شورای عالی کار به تصویب برسد.

با توجه به بند ج این بخش نامه حداکثر عیدی برای پایان سال 932 هزار تومان خواهد بود که مبلغ نهایی پس از تصویب هیئت وزیران مشخص می گردد.

پایه حقوق سال 1397

با زوم تک همراه شوید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پایه حقوق سال 1397

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *