عیدی بازنشستگان

عیدی بازنشستگان

عیدی بازنشستگان : در پایان هر سال با نزدیک شدن به سال جدید ، خبرهای زیادی در مورد میزان عیدی ها و پاداش ها منتشر می شود و می توان اینگونه گفت که عیدی به عنوان یکی از دغدغه های شیرینی است که کارمندان و کارگران و تقریبا تمامی افراد شاغل در پایان هر سال آن را تجربه می کنند.

عیدی کارمندان و بازنشستگان

با توجه به آنچه که در مورد رقم عیدی کارکنان دولت تصمیم گیری می شود ، در رابطه با بازنشستگان کشوری نیز خواهد بود.اگر برای کارکنان دولت مبلغ 930 هزار تومان عیدی در نظر گرفته شود ، تمامی بازنشستگان کشوری هم به همین مقدار عیدی می گیرند.

در هر سال هیات وزیران نیز میزان عیدی و پاداش بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران را مشخص کرده اند و معمولا وقتی ابلاغیه صورت می گیرد در ماه بهمن واریز مبالغ به حساب شان صورت می گیرد.در سال گذشته بازنشستگان تامین اجتماعی هم مانند دیگر بازنشستگان مبلغ ۷۷۰ هزار و ۵۰۰ تومان عیدی دریافت کردند.

با توجه به قانون مصوب سال 1370 مجلس شورای اسلامی ، در هر سال پرداخت عیدی و پاداش پایان سال کارگران که مشمول قانون کار هستند، صورت می گیرد و کارفرمایان وظیفه دارند که حداقل میزان حقوق 2 ماه و حداکثر 3 ماه پایه حقوق و دستمزد را به عنوان عیدی و همچنین پاداش پایان کار به کارگرانشان بدهند.

با توجه به این در بحث عیدی هیچ نوع تفاوتی بین کارگر قراردادی و رسمی وجود نداشته و باید مطابق سنوات و عملکرد ایام خدمت ، آنها عیدیشان را دریافت نمایند.

البته متاسفانه برخی از کارفرمایان به دلیل مشکلاتی که دارند و همچنین عدم نقدینگی ، نمی توانند به موقع عیدی را واریز کنند ولی عده ی دیگری نیز با توجه به شرایط و درکی که از زندگی خانواده های کارگری داشته اند ، به موقع عیدی و پاداش کارگرانشان را پرداخت می نمایند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  زمان تحویل سال ١٣٩٧

نظرات در مورد : عیدی بازنشستگان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *