پادویش

فواید یوگا بر روی تمرکز ذهن

تحقیقات اخیر نشان داده تمرین یوگا و ورزش های آرامش بخش باعث افزایش فعالیت و خون رسانی به آن، در نتیجه بهبود عملکرد بدن می شود.

یوگا و مدیتیشن از ورزش های قدیمی بخش های آسیایی به ویژه کشور های چین، ژاپن و کره است. اما امروزه تمرین این ورزش را در باشگاه های غربی نیز می بینیم.

برخی از سبک های یوگا ترکیبی از حرکات کششی، مدیتیشن، تمرکز ذهن و رها سازی بدن است. این سبک ها قدرت عملکرد مغز را افزایش داده و سیستم تنفس و عصبی را درگیر کرده، در نتیجه منجر به خون رسانی بیشتر به مغز شده و مانع از تمرکز روی مفاهیم غیر ضروری و فعالیت های حاشیه ای می شود. بنابراین فرد می توانید با انرژی بیشتری روی موضوع مورد نظر تمرکز کرده و آن را به نحو احسنت انجام دهد.

یوگادر یک مطالعه انجام شده توسط دانشمندان، 31 فرد که سه جلسه در هفته در کلاس های یوگا شرکت می کردند مورد بررسی قرار گرفتند. این افراد به مدت 1 ماه، پرسش نامه هایی را قبل و بعد از کلاس پاسخ می دادند. پس از گذشت 1 ماه محققان دریافتند افرادی که به طور پیوسته در این کلاس ها شرکت می کنند هر هفته پیشرفت ذهنی داشته و خلق و خوی و رفتار اجتماعی آن ها بهبود می یابد. در پایان دوره، نمرات افراد نسبت به روز اول مقایسه شد و پیشرفت آن ها به صورت چشم گیری مشاهده شد. محققان پیش بینی کردند این افراد پس از چند سال از شرایط فیزیکی و سلامتی بالایی بهره مند خواهند شد.

بنا به گفته دانشمندان یوگا و این ورزش های آرامش بخش باعث افزایش فعالیت تمام اندام ها شده که در نهایت منجر به بهتر شدن عملکرد مغز و افزایش تمرکز می شود.

این تاثیرات مثبت یوگا را به ورزشی محبوب در سراسر جهان تبدیل کرده و روزانه افراد بیشتری به باشگاه های یوگا در سراسر جهان می پیوندند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید….

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : فواید یوگا بر روی تمرکز ذهن

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *