پادویش

آیا آب پیاز برای رشد مو مفید است؟

آب پیاز

آب پیاز برای رشد مو : پیاز گیاهی است که در همه ی غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد، از این ماده غذایی خوشمزه برای طعم دهی و رفع بوی انواع گوشت و مرغ استفاده می شود. اما منافع پیاز به این ها ختم نمی‌ شود. مشکل ریزش مو یکی از مشکلاتی است که در دهه اخیر بسیاری از افراد را نگران کرده است. شاید تاکنون هزینه های کلانی را برای درمان ریزش موی خود خرج کرده و از انواع شامپو ها و قرص های خارجی برای تقویت رشد و کاهش ریزش موی خود استفاده کرده باشید اما به نتیجه دلخواه نرسیده باشید. در اینجا روشی خانگی عاری اط هرگونه مواد شیمیایی را معرفی می کنیم.

 

آب پیاز

عصاره پیاز یکی از موثرترین مواد موجود برای تقویت ریشه مو است. برای تهیه آب پیاز اول پوست آن را جدا کنید و با آب خوب بشورید سپس آن را رنده کنید. پیاز های رنده شده را در درون یک کیسه پارچه ای بریزید و فشار دهید تا آب آن ها حسابی گرفته شود. اگر انجام این کار برای شما سخت است می توانید پیاز های شسته شده را درون آب میوه گیری ریخته و خیلی سریع آب آن ها را بگیرید.

گاهی به دلیل وجود عفونت یا چربی بیش از حد پوست سر , فولیکول های مو به خوبی تغذیه نکرده و رشد نمی کنند. اگر به مدت چند هفته مو ها و پوست سر خود را , روزانه دو بار با آب پیاز بشورید حتما شاهد تغییرات در ریزش مو و پر پشت شدن موهایتان می شود.

البته توجه داشته باشید افرادی که به پیاز حساسیت دارند نباید از آن استفاده کنند. آلرژی به پیاز معمولا با خارش , سوزش و قرمزی پوست همراه می باشد. برای اطمینان از عدم وجود حساسیت کمی آب پیاز بر پوست خود بزنید 10 تا 15 دقیقه صبر کنید اگر هیچ گونه از علائمی که در بالا به آن ها اشاره کردیم , بر روی پوستتان مشاهده نشد می توانید از این روش استفاده کنید.

توجه داشته باشید درمان ریزش مو با آب پیاز در دراز مدت موثر بوده و هر روز باید دو دفعه موها را با آب پیاز بشورید.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا آب پیاز برای رشد مو مفید است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *