خودروی بدون راننده خود را از شهری به شهر دیگر احضار کنید!

tesla new system

رقابت در صنعت خودروسازی دیگر فقط به افزایش شتاب صفر تا صد محصول یا سرعت نهایی آن ختم نمی شود و استفاده از تکنولوژی های برتر موضوع این رقابت در سال های اخیر میان معروف ترین خودرو سازان دنیا شده است.
استفاده از سوخت های پاک مورد دیگری است که بر سر آن رقابت فراوانی است، از این رو بود که پورشه خودروی تمام الکتریکی خود را معرفی کرد.

یکی از شرکت های خودروساز پیشرو در زمینه ارائه تکنولوژی های روز، تسلا موتورز است که با سرعت خوبی پله های پیشرفت را می پیماید و هر از چندگاهی خبر ارائه محصولات جدیدش را می شنویم! حال در جدیدترین این تکنولوژی ها، تسلا موتورز، امکان جدید احضار خودرو در محل یا فرمان پارک خودرو بدون راننده را برای مالکان خودروهای تمام الکترونیک خود معرفی کرده است.در واقع این قابلیت احضار یا فرمان Summon به معنای دستور مالک به خودرو شخصی برای رسیدن به محل انتظار صاحب خودرو است.

این تکنولوژی بخشی از فناوری ساخت نهایی خودروهای کاملا هوشمند و بدون‌ راننده است.این فناوری به قدری پیچیده، مشکل و دارای ابعاد گوناگون است که باید قسمت های مختلف آن به طور جداگانه آزمایش شوند.گفتنی است استفاده از فرمان احضار فعلا در ملک شخصی یا در فواصل نزدیک حداکثر تا فاصله 100 متر امکان‌پذیر است که در آینده هم به میزان آن به اندازه شهری به شهری دیگر افزوده خواهد شد و هم اینکه سایر خودروهای غیر از محصولات تسلا نیز خواهند توانست از آن بهره ببرند.

ایلون ماسک، مدیر و مالک شرکت تسلا موتورز در این باره گفت:با پیشرفت‌های انجام شده انتظار داریم که تا دو سال دیگر قابلیت فرمان احضار خودرو از تمام ایالات متحده آمریکا امکان‌پذیر شود. این قابلیت به این معنا است که اگر مالک خودرو در شرقی‌ترین بخش ایالات متحده یعنی در شهر نیویورک باشد و خودروی وی در غربی‌ترین بخش یعنی در شهر لس‌آنجلس باشد، مالک می‌تواند با صدور فرمان احضار خودروی خود را بدون راننده به شهر مستقر در آن یعنی نیویورک احضار کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خودروی بدون راننده خود را از شهری به شهر دیگر احضار کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *