اختلال چند ساعته در تلگرام

telegram

امروز از حدود ساعت 13 شبکه تلگرام با اختلال مواجه شد به طوری که کاربران امکان استفاده از آن و ارسال و دریافت پیام را نداشتند،اما این مشکل دقایقی پیش برطرف شد.

این شبکه اجتماعی که از جمله نرم‌افزارهای موبایلی پرمخاطب در ایران به شمار می‌رود از حدود ساعت 13 روز شنبه (11 مهرماه) با اختلال مواجه شده و دریافت و انتقال پیام از طریق آن امکان‌پذیر نبود تا این‌که از دقایقی پیش (حدود ساعت 16) گویا این مشکل برطرف شده و کاربران می‌توانند با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و ارایه کد پنج رقمی دریافتی از طریق پیامک نسبت به اتصال مجدد به این شبکه اقدام کنند.

کماکان سابق هنگام بروز این چنین اختلالاتی نگاه ها به سمت فیلترینگ می رود و هربار فرض بر آن می شود که این برنامه نیز به فهرست برنامه های فیلتر شده اضافه شده است،هرچند پیش از این برخی رسانه‌ها به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرده‌ بودند که این وزارتخانه نسبت به فیلتر کردن این نرم‌افزار تصمیمی نداشته و اقدامی نخواهد کرد.
همچنین به نقل از دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای،از عدم فیلتر شدن این شبکه از سوی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه خبر داده شده بود.

طی ماه‌های گذشته در موارد دیگری نیز اختلالاتی در خصوص فعالیت تلگرام ایجاد شده بود اما معمولا سایت این شرکت مساله را اطلاع‌رسانی می‌کرد، این بار گویا این شرکت در حساب کاربری خود در توئیتر اینگونه اعلام کرده بود که مشکلاتی در سرورهای این مجموعه وجود دارد.

البته این اختلال فقط مربوط به ایران نبوده و کاربران تلگرام در سایر کشورها نیز از اختلال این نرم‌افزار خبر داده‌اند؛ به طوریکه کاربرانی از ایتالیا، انگلستان، فنلاند، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، کانادا، اسپانیا، هلند، آلمان، سوییس،‌ ترکیه و مکزیک نیز گزارش اختلال تلگرام در این کشورها را گزارش کرده‌اند.
در عین حال تلگرام از کاربران خود در سراسر جهان درخواست کرده که اگر همچنان دچار قطعی هستند با اندکی صبوری بار دیگر امکان استفاده از آن را پیدا خواهند کرد.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  ویژگی استوری تلگرام دردسترس عموم قرار گرفت

نظرات در مورد : اختلال چند ساعته در تلگرام

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *