سوئد هم به جمع منع کنندگان گسترش شبکه 5G توسط هوآوی و ZTE پیوست!

گسترش شبکه 5G

سوئد هم به جمع منع کنندگان گسترش شبکه 5G توسط هوآوی و ZTE پیوست! گزارش‌هایی مبنی بر جاسوسی هوآوی از سازمان‌های کشورهای اروپایی منتشر شده است.

چندین خبرگزاری مطرخ سوئد در گزارشی اعلام کردند که سوئد با 4 کمپانی برای گسترش زیرساخت‌های شبکه 5G در این کشور به توافق نهایی رسیده است. یکی از خبرگزاری‌ها به نام PTS ادعا کرد که یکی از شرط‌های سوئد برای این 4 کمپانی این است که این کمپانی‌ها حق ندارند محصولات مرتبط با گسترش زیرساخت‌های تکنولوژی 5G در این کشور را از هوآوی و ZTE خریداری کنند. و اگر این کمپانی‌ها چنین محصولاتی را از هوآوی و ZTE خریداری کرده و آن را در سوئد پیاده کرد‎ه‌اند، دولت سوئد تا سال 2025 به آن این فرصت را داده تا هر گونه ردپای محصولات 5G چینی را از این کشور اروپایی حذف کنند.

قبل‌تر هم، دولت بریتانیا هم‌چین درخواستی را از کمپانی‌های گسترش دهنده شبکه 5G در این کشور داشت و به آن‌ها تا سال 2027 فرصت داده است تا محصولات 5G هوآوی و چینی را ساختار این کشور حذف کنند.

این دست خبرها و ادعایی که اروپایی و آمریکا علیه هوآوی می‌زنند، عجیب نیست. گزارش‌های زیادی در خصوص سرقت اطلاعات کاربران و جاسوسی این کمپانی از طریق محصولات این کمپانی برای حزب کمونیست چین وجود دارد. ادعاهایی که هوآوی همواره آن را بی‌اساس و سوگرایانه خوانده است.

دولت سوئد تنها حذف زیرساخت‌های 5G تولید شده توسط هوآوی و ZTE را درخواست نکرده، بلکه از مسئولان و سازمان‌های اطلاعاتی ای کشور خواسته تا هر گونه اطلاعات مبنی بر جاسوسی کمپانی‌های چینی بخصوص هوآوی را اطلاع بدهند.

سوئد دومین کشوری در اروپاست که با مشکلات امنیتی روبرو شده است. خطر جاسوسی هوآوی بسیاری از دیگر کشورهای غربی را ترسانده است. ایالات متحده آمریکا به هم‌پیماناش دستور داده که با کمپانی‌های چینی، بخصوص با هوآوی، قطع همکاری کنند و در عوض با کمپانی‌های غربی همکاری داشته باشند.

اگر همکاری کمپانی‌ها غربی با کمپانی‌های چینی به خصوص با هوآوی قطع شود؛ حتی کمپانی‌های فراهم کننده قطعات 5G مثل نوکیا، اریکسون سوئدی و .. هم دچار مشکل جدی می‌شوند.

 

شما درباره‌ی تحریم‌های یک جانبه ایالات متحده علیه کمپانی‌های چینی بخصوص هوآوی چه فکر می‌کنید؟ کمپانی‌های چینی حق فعالیت زیادی در امریکا ندارند و نمی‌توانند با کمپانی‌های چینی تجارت کنند.

بیشتر بخوانید  هوآوی Mate 50 با چیپ اسنپدراگون 8 نسل 1 همراست

 

بیشتر بخوانید: بریتانیا نیز همانند آمریکا، هوآوی را متهم به همکاری با دولت کمونیست چین کرد!

 

منبع: gsmarena

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سوئد هم به جمع منع کنندگان گسترش شبکه 5G توسط هوآوی و ZTE پیوست!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *