پادویش

سونی تنها در چند ماه اول، 4.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروخت!

فروش پلی استیشن 5

سونی تنها در چند ماه اول، 4.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروخت! سونی می گوید نسبت به سالی که پلی استیشن 4 را عرضه کرد، سودی بیشتری کرده!

به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت GSM Arena، پلی استیشن ( Play Station) جدیدترین کنسول بازی کمپانی سونی است که چندی پیش عرضه شد. حالا سونی پس از مدتی آمار فروش جدیدترین کنسولش را منتشر کرده است.

آمار فروش کنسول پلی استیشن 5 سونی حاکی از فروش 4.5 میلیون دستگاه تا انتهای سال 2020 میلادی است. این در حالی است که آمار فروش گوشی های هوشمند سونی برای تعطیلات زمستاتی از بیشتر 1 میلیون دستگاه عبور نکرده است. گرچه آمار فروش گوشی های هوشمند سونی نسبت به سال های پیش، کمی بیشتر از سال های اخیر بوده است، اما آنقدری نیست که برای سونی رضایت بخش باشد. به گفته ی بسیاری از کارشناسان، آمار فروش گوشی های سونی تقریبا برابر صفر است.

 

چرا هیچ کس دیگر گوشی‌های هوشمند سونی را خریداری نمی‌کند؟، فروش سونی تقریبا 0 شده است

 

ٖدر آن طرف، کنسول های پلی استیشن سونی همیشه طرفداران خاص خودش را داشته است. سونی می گوید نسبت به سال 2013 که کنسول پلی استیشن 4 را رونمایی کرد، میزان آمار فروش کنسول پلی استیشن 5 نسبت به آن سال تغییری نکرده است و چه بسا بیشتر هم شده است. به گفته ی مدیران سونی، این کمپانی ژاپنی تنها در سه ماهه ٖآخر سال 2020 بین ماه های اکتبر تا دسامبر 4.5 میلیون دستگاه پلی استیش 5 فروخته است.

مدیران این کمپانی می گویند در بخش گوشی های هوشمند، میزان فروش دستگاه های هوشمند سونی تنها 2 درصد بیشتر شده است. گرچه مدیران گیمینگ  و سرویس های شبکه این کمپانی از افزایش فروش 40 درصدی خبر داده اند که حاکی از بهبود عملکرد سونی در همه ی سرویس ها است.

سونی در 3 ماهه سال، تعداد خیلی کمتری از کنسول ها را فروخت. در سه ماهه سال 2019 میلادی، سونی تنها 1.5 میلیون دستگاه کنسول پلی استیشن 4 فروخت که این میران به 4.5 میلیون دستگاه در 3 ماهه سوم سال 2020 میلادی افزایش پیدا کرد. قیمت مدل های دیجیتال ادیشن از 399 دلار/ 399 یورو و مدل های دارای اسلات دیسک 100 دلار/ 100 یورو بیشتر قیما گذاری شده اند. جای تعجب نیست که میزان فروش مدل دیجیتال ادیشن نسبت به گذشته 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

از زمان همه آغاز همه گیری کرونا، تاثیرات منفی ای در خط تولید و فروش محصولات کمپانی های متفاوت به وجود آمده است. سونی می گوید کتنسول پلی استیشن 5 را با نازل ترین قیمت عرضه کرده است و سود آن چنانی ای را نصیب نشده است. نه تنها کمپانی ها، حتی استودیوها و شرکت های فلیم سازی فعالیت شان را متوقف کرده اند یا به کندی آن را به جلو پیش می برند.

 

منبع: GSM Arena

 

در ادامه در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:

قیمت و خرید پلیستیشن 5 | تخفیف ویژه

پلی استیشن 5؛ و تمام اطلاعت موجود و قیمت احتمالی کنسول بازی جدید سونی

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سونی تنها در چند ماه اول، 4.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروخت!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *