پادویش

همه چیز در رابطه با شارژ باتری گوشی تلفن همراه

battery charge

همه چیز در رابطه با شارژ باتری گوشی تلفن همراه:اغلب ما ها گوشی تلفن همراه خود را شب ها موقع خواب به شارژ زده و تا صبح این روند ادامه می یابد. ولی معمولا فقط 2 ساعت طول می کشد تا باتری به طور کامل شارژ شود.  آیا لزومی دارد که گوشی ما مدت زمان زیادی در شارژ باشد؟ آیا این مقدار شارژ زیاد می تواند آسیب و زیانی به باتری و حتی خود تلفن همراه بزند؟ برای اطلاعات بیشتر و پاسخ به این سوالات با زوم تک همراه باشید….

Battery-Life

بنا به گفته های پروفسور مک کی (استاد دانشگاه کمبریج) اگر شما به مدت یک سال شارژر خود را بدون اینکه استفاده ای از آن بکنید به برق وصل کنید میزان انرژی مصرف شده در این مدت می تواند برای اجرای یک حمام گرم کافی باشد. وی در ادامه میگوید وسواس خاموش کردن شارژر و جدا کردن آن از پریز برق همانند این است که کشتی تایتانیک را با یک قاشق چای خوری نجات دهید. که این امر میزان اهمیت جداسازی شارژر از پریز برق را می رساند.

جریان شارژ باتری چه میزان انرژی مصرف می کند؟

مطالعاتی که توسط آزمایشگاه ملی لارنس برکلی در سال 2012 انجام شد نشان داد میزان انرژی مصرفی زمانی که شارژر به پریز برق متصل است به طور متوسط برابر با 0.26 وات ، هنگامی که تلفن همراه برای شارژ به آن وصل می شود برابر با 3.68 وات و زمانی که گوشی تلفن همراه به طور کامل شارژ شد این رقم به 2.24 وات می رسد. مطالعات نشان می دهد میزان هزینه ی متوسط که شارژر برای یک خانواده در بر دارد برابر با 5.30 دلار در سال می باشد.

گوشی خود را چگونه شارژ کنیم تا باتری آن عمر زیادتری داشته باشد؟

این موضوع برای باتری تلفن همراه که پس از شارژ کامل در شارژ بماند اصلا خوب نیست و ممکن است زودتر از آنچه که انتظار دارید شما را مجبور به خریدن یک باتری جدید کند. باتری های لیتیومی مورد استفاده در تلفن های همراه نمی توانند 100% شارژ را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنند.

  • شارژ ایده ال

هنگام شارژ باتری سعی کنید تا کامل شدن شارژو 100 % بودن آن صبر کنید و سپس آن را از شارژر جدا کنید. شارژ بیش از اندازه باعث کاهش طول عمر باتری شده و آسیب های زیادی در دراز مدت به باتری وارد می کند.

  • استفاده از شارژر مناسب

ممکن است بعضی از شارژر ها اندازه شدت جریان متفاوتی با گوشی تلفن همراه داشته باشند. سعی کنید همیشه از شارژر خود تلفن همراه استفده کنید و در صورت استفاده از یک شارژر متفاوت میزان شدت جریان آن را با گوشی و باتری مقایسه کنید و از سازگاری آن اطمینان حاصل کنید.

  • رسیدگی به باتری و اتصالات شارژ

گرما یکی از مهمترین عواملی است که موجب ازکار افتادگی زودتر از موعد باتری ها می شود، از لحاظ علمی و تجربی این امر ثابت شده است که اگرآنرا در جای خنک (یخچال) بگذاریم ممکن است عمل کرد آن بهتر شده و طی فعل و انفعالات انجام شده ظرفیت از دست رفته ی آن دوباره بازگردد. اتصالات شارژ نیز مهم بوده و در تمیزی آن ها دقت کنید. اگر اتصال شارژ ناقص بوده و به درستی وصل نشود باعث ایجاد مقاومت و گرم شدن بیشتر باتری ، گوشی و شارژر و خرابی آن ها شود.

منبع: زوم تک – phoneaarena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : همه چیز در رابطه با شارژ باتری گوشی تلفن همراه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *