شبیه سازی بازی خاطره انگیز سوپر ماریو (Super Mario)

سوپر ماریو

محققان ایالت جورجیا، باطراحی یک سیستم هوش مصنوعی که با نگاه کردن به عملکزد یک شخص در زمان بازی سوپر ماریو می تواند به طور کامل این بازی را شبیه سازی نماید، در نهایت این عمل را به نام خود ثبت کردند.

این پروژه ی شبیه سازی به گونه ای طراحی شده که دستگاه پس از دیدن دوقیقه از ویدئوی یک بازی، مانند بازی دو بعدی سوپر ماریو، می تواند این بازی را به طور کامل و اتوماتیک بازسازی کند.

مت گزدیال، نویسنده ی این مقاله در بیانات خود اظهار کرد: ” با استفاده از ویژگی های هوش مصنوعی می توان شخصیت ها و حتب محیط بازی های متفاوتی از قبیل سوپر ماریو و گومبا را با هم ادغام کرده و در هر بخش خود شخص گیمر با استفاده از شرایطی که در بازی ایجاد می شود، مراحل را ادامه دهد. اما نتایج این پروژه تنها در بازی های دوبعدی نشان داده شده است و در مورد سایر انواع بازی های باید تحقیقات بیشتری برای تکمیل آن ها صورت بگیرد.”

سوپر ماریواین سیستم می تواند در یک مدت زمان بسیار کم قوانین بازی را به طور کامل متوجه شده و در نسخه ای که شبیه سازی می شود، رعایت کند. پیش بینی شده است که این سیستم در آینده ی ساخت بازی های جدید تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و در زبان های برنامه نویسی متفاوت موتورهای بازی سازی جدیدی را به وجود خواهد آورد.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی ها و قابلیت های جدید، دنیای فناوری دگرگون شده و بسیاری از کاربران در شگفتی های ایجاد شده توسط یک هوش مصنوعی حیرت زده مانده اند. قطعا در آینده ای نزدیک شاهد یک سری از فناوری های نوین که از طریق ارتباط بین صنعت و محققان میسر می شود، خواهیم بود و امیدواریم فرهنگ استفاده ی صحیح از آن ها نیز در کاربران، همزمان با معرفی آن ها ایجاد گردد.

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  معرفی 10 ابزار برای تبدیل تصویر به انیمیشن

نظرات در مورد : شبیه سازی بازی خاطره انگیز سوپر ماریو (Super Mario)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *