شلبی آمریکایی 50 عدد Daytona جدید خواهد ساخت

شلبی آمریکایی 50 عدد Daytona جدید خواهد ساخت

یکی از موفق ترین و توانمند ترین اتومبیل هایی که توسط شرکت های آمریکایی ساخته شده و توانسته در مسیر های مسابقه فعالیت کند و افتخار های زیادی برای وطن خود کسب کند خودرویی نبود جز شلبی دایتونا. شلبی نسخه ی بسیار موفقی بود که با همکاری فوق العاده ی شلبی و کبرا ساخته شد و این نسخه با سقف و به طور کلی دارای بدنه ی آیرودینامیکی تر بود. این خودرو  رقیبان سرسختی همچون فراری را نیز از پای در آورده بود.

شلبی آمریکایی 50 عدد Daytona  جدید خواهد ساخت

Daytona کوپه امروزه و در بین خودرو های کنونی بسیار نادر و کمیاب است و جای هیچ شک و شبهه ای نیست که این خودرو به دلیل کمیابی اش بسیار گران هم باشد.از این رو این شرکت در زمان سالگرد 50 سالگی دایتونای کوپه ، بر آن شد که از این نسخه ی محبوب و تاریخ ساز تمام آمریکایی ، 50 نسخه ی دیگر را  تحت عنوان نام تجاری شلبی بسازد. این خودرو در دو نسخه تولید خواهد شد.نسخه ی فایبر گلاس معمولی که با شروع قیمت 180.000 دلار خواهد بود.همچنین نسخه دیگر آلومینیومی خواهد بود و قیمتی حدودا 350.000 دلار برای آن انتخاب شده است.

این مقادیر قطعا مقدار زیادی پول برای ماشینی است که اصلا توانایی و امکانات سوپر اسپرت های کنونی را ندارد.اما باید قبول کرد باتوجه به اینکه تنها شش اتومبیل اصلی از دایتونا ساخته شده و در آخرین حراج برای آنها ، یکی از این خودرو ها به قیمت 7 میلیون دلار به فروش رفت. البته به تازگی یکی از آنها هم به سرقت رفته است ! دایتونای جدید ترمز های دیسکی مدرن خواهد داشت.قاب بروز شده دارد و در طراحی داخلی هم بهبود کیفیت چرم ها از ویژگی های آن است. قدرت آن هم v8 289 میباشد. این یک کپی از همان ماشین تاریخ ساز است که با مشخصات و قواعد خودرو های امروزی به روز شده است.

منبع : geeky-gadgets

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شلبی آمریکایی 50 عدد Daytona جدید خواهد ساخت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *