پادویش

گردشی در موزه نوآوری سامسونگ به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

موزه نوآوری سامسونگ

کمپانی سامسونگ همیشه پیشرو حرکت های جذاب تکنولوژیکی و اجتماعی در آسیا می باشد ، این بار این رویداد جالب گردشی در موزه نوآوری های سامسونگ به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی است.

موزه ابداعات سامسونگ در شهر سووان کره جنوبی  توسط کمپانی سامسونگ افتتاح شده است ، به مناسبت روز میراث فرهنگی در این مقاله چرخی در این موزه تکنولوژی سامسونگ خواهیم داشت پس با ما همراه باشید.

موزه نوآوری های سامسونگ دنیای از تکنولوژی های روز جهان

این موزه شامل سه برهه از تاریخ ابداعات سامسونگ می باشد ، گذشته، حال و آینده ! موزه نوآوری شرکت سامسونگ به انگلیسی Samsung Innovation Museum ، از سه سالن تشکیل یافته است،سه عصر مختلف در طول تاریخ در این موزه به نمایش گذاشته شده است.یکی از بخش های مهم این موزه به عصر مخترعانی همچون توماس ادیسون و الکساندر گراهام ‌بل اختصاص داده شده است.

موزه نوآوری سامسونگ

سپس ، نوبت به عصر نوآوری های صنعتی است ، از جمله این نوآوری ها می توان به محصولات سامسونگ در حوزه گوشی‌های موبایل و تکنولوژی های مختص این حوزه در نمایشگرهای موزه معرفی می شود. بخش ویژه ی دیگری که به خانه های هوشمند سامسونگ مربوط می شود، تالار عصر آفرینش است که آینده و حال خانه های هوشمند توسط شرکت سامسونگ را به نمایش گذاشته است. تالار دیگر این موزه ، تالار تاریخ است ، این بخش به معرفی پایه گذاران و فلسفه آغاز فعالیت های سامسونگ پرداخته است. کیان اوهیان از مدیران ارشد کمپانی سامسونگ در مورد این موزه جدید گفت : " این موزه باعث می شود مراجهان این موزه سامسونگ را بهتر بشناسند و بدانند سامسونگ از کجا آمده‌ و  محصولات این شرکت با الهام از چه موضوعاتی تولید می شود. "

موزه نوآوری سامسونگ

ابداعات موجود در این موزه

این موزه از 150 اثر تکنولوژیکی مختلف تشکیل یافته است ، از جمله اختراعاتی که در این موزه ارائه شده است می توان به اولین لامپ اختراع شده توسط توماس ادیسون در سال 1900، تلگراف بی‌سیم گولیلمو مارکونی سال 1896 کسی که رادیو را هم اختراع کرد ، تلگراف مورس و تلفن گراهام‌ بل اشاره کرد.از دیگر ابداعات قدیمی که در این موزه به چشم می خورد می توان به مخزنی شیشه‌ای  پیتر موسن بروک اشاره کرد وی در سال 1745 این اثر علمی خود را ارائه کرده بود.

سامسونگ در این موزه علمی و تکنولوژی خود از پیشروان و مبتکران عرضه تکنولوژی و صوتی تصویری هم یاد کرده است . تلویزیون لامپی سامسونگ  (سیاه‌وسفید) P-3202 این تلویزیون به عنوان اولین تلویزیون پرطرفدار در کشور کره به حساب می آید این تلویزیون در زمان رونمایی توانسته بود نیمی از سهم بازار تلویزیون را از آن خود کند شما این تلویزیون را هم می توانید در این موزه مشاهده کنید. سامسونگ برای جذابیت هر چه بیشتر این موزه اولین دستگاه تلویزیونی که توسط لوگی برد اختراع شده بود را هم در لیست محتویات این موزه قرار داده است.

موزه نوآوری سامسونگ

یکی از تکنولوژی های امروزی سامسونگ که در این موزه قرار دارد گوشی هوشمند گلکسی اس 2 است که در زمان رونمایی 40 میلیون از این گوشی بفروش رسید.  همچنین یک بخش از جدیدترین تکنولوژی های سامسونگ در بخش عصر آفرینش موزه هم قرار گرفته که مطمئنا جذابیت خاصی را به بازدید کنندگان القا می کند.

منبع : روایط عمومی سامسونگ

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گردشی در موزه نوآوری سامسونگ به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *