ماکروسافت در ویندوز 10می تواند بازی های سرقتی شما را غیر فعال کند

ماکروسافت در ویندوز 10می تواند بازی های سرقتی شما را غیر فعال کند

هنوز یک ماه از زمان انتشار ویندوز 10 نگذشته است و جدید ترین سیستم عامل دسکتاپ ماکروسافت یکی پس از دیگری بحث های مربوط به حریم خصوصی را شعله ور می کند. آخرین موردی که به این لیست اضافه شده است تصمیم سختگیرانه ی این کمپانی برای تغییر توافقنامه ی جواز است تا به خود این اجازه را بدهد که بازی های تقلبی و برنامه های غیر مجاز نصب شده روی کامپیوتر هایی که از ویندوز 10 استفاده می کنند را غیر فعال کند.
نرم افزار mammoth که بر پایه ردموند ساخنه شده است، توافقنامه ی جواز ToC اروپایی خود را به روز رسانی کرده است تا این نکته را ذکر کند که با هیچ بازی یا سخت افزار تقلبی روی دستگاه هایی که از ویندوز 10 استفاده می کنند، مدارا نخواهد کرد.
این کمپانی ” احتمالا به صورت اتوماتیک نسخه ی نرم افزار ها را چک کرده و آپدیت ها نرم افزار را دانلود و یا تغییرات داده شده را اعمال می کند، که شامل آن هایی که از دسترسی شما به سرویس ها جلوگیری می کنند، بازی با بازی های تقلبی، یا استفاده از سخت افزار های جانبی غیر مجاز نیز می شود.”
در حالی که جزئیات نا معلوم هستند، این بیانیه نشان می دهد که ماکروسافت می خواهد محکم در برابر استفاده از بازی های تقلبی بایستد، کار مریض گونه ای که به شدت در حال کاهش درآمد برنامه نویسان بازی است. حالا این که آیا این موضوع شامل برنامه هایی غیر از بازی ها نیز می شود یا خیر، باید گفت که توافقنامه به طور اختصاصی نام بازی ها را می آورد، البته فعلا، بنابر این به احتمال زیاد این موضوع برای برنامه های دیگر صدق نخواهد کرد. حال این که چرا کمپانی بین بازی های تقلبی و برنامه های غیر قانونی فرق می گذارد هنوز مشخص نیست.
همچنین مشخص نیست که این کمپانی دقیقا چگونه می خواهد این بازی های غیر مجاز را روی ویندوز 10 شناسایی کند.

منبع:gadgets.ndtv.com

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  ورژن پیش نمایش ویندوز 10 رونمایی شد

نظرات در مورد : ماکروسافت در ویندوز 10می تواند بازی های سرقتی شما را غیر فعال کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *