آنتی ویروس پادویش

حقایق جذاب در مورد شهاب سنگ ها !

تحقیق درباره شهاب سنگ ها

تحقیق درباره شهاب سنگ ها : شهاب سنگ ها از اجرام طبیعی می باشند که به واسطه جاذبه ی زمین به سمت آن کشیده می شوند و بعد از اینکه توانستند از جو عبور کنند با زمین برخورد می کنند. شهاب سنگ ها یا اجرام طبیعی می توانند تکهای از دنباله دارها ،سیارکها و… باشند.

مشخصات شهاب سنگ ها

شهاب سنگ ها معمولا در همان مکانی که فرود می آیند نام گذاریشان صورت می گیرد. برخی از شهاب سنگ ها به سنگ های آتشفشانی زمین شبیه می باشند و برخی دیگر نیز به آهن-نیکلی شبیه  هستند که مطابق باورهای امروزی منجر به ساخت هسته ی زمین می شوند.

شهاب سنگ های دیگری نیز وجود دارند که اصلا نمی توان آن ها را با چیزهای زمینی دیگر شبیه دانست. شهاب سنگ ها میتوانند بازمانده ی از مواد اولیه ی باشند که منظومه شمسی از آنها به وجود آمده است.

دانشمندان وقتی این گونه شهاب سنگ ها را در آزمایشگاه ها بررسی می کنند میتوانند تا با بخشی از غباراختری که منظومه شمسی از آن پدید آمده کار کنند مثل خورشید و زمین.

یک باور غلط در خصوص شهاب سنگ ها این است که در زمان برخوردشان با زمین داغ نمی باشند. حقیقت آن است که روی برخی از آنها شبنم های یافت شده است. زمان ورودشان به زمین ،حرارتی که ناشی از ورود به جو زمین است ،سطح انها را ذوب میکند ولی درون آن ها برای داغ شدن فرصتی نداشته است.

مستند شهاب سنگ ها

در ویدئوی زیر می توانید همه ی شهاب سنگ های مختلف زمین را مشاهده کنید.

حتما بخوانید : تحقیق درباره کره زمین

نام دیگر شهاب سنگ

همانطور که اشاره کرده ایم شهاب سنگها همیشه بر اساس محلی که یافت میشوند نامگذاری می شوند که معمولا نام یک شهر نزدیک یا نقطه جغرافیایی خاص می باشند. در مواردی که در یک محل خاص شهاب سنگ های زیادی پیدا می شود پس از نام محل، یک حرف یا عدد را به آن اضافه میکنند. مثل شهاب سنگ “آلن هیلز 84001” که نام آن از تپه های آلن گرفته شده و عدد آن نشان دهنده شمارش شهاب سنگ های می باشد که در آن منطقه سقوط کرده اند.

نام شهاب سنگ ها را انجمن سنگ شناسی تعیین می کنند و برای دیگر افراد مثل دانشمندان و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نام دیگر شهاب سنگ 

فواید شهاب سنگ ها چیست ؟

شهاب سنگ ها خواصی داشته اند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

تاثیر بر جسم : به دلیل اینکه آهن دارند برای کم خونی و عفونت ها بسیار مناسب می باشند- بیماری های تنفسی را درمان می کنند – ما را از تشعشعات مضر زمین در امان نگه میدارند.

تاثیر بر روح و روان: سبب می شوند که اگاهی انسان ها زیاد شود و به فکر وسعت میدهند و سبب می شوند تا با جهان اطراف هماهنگی ایجاد شود – در شخص سبب تقویت تله پاتی شده و گسترش آگاهی کیهانی را به همراه دارند -برای افرادی که افسرده و غمگین هستند نیز مفید است و موجب می شود تا در زندگی حس سرزندگی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید  معرفی کهکشان هایی با اسامی خارق العاده

چاکرا: فعال سازی چاکرای پنجم و ششم را به همراه دارد و به بالاترین سطح آگاهی خواهد رساند.

تهیه و نگهداری: معمولا به شکل تراشیده و طبیعی وجود داشته اند – در نمک خشک دریایی تخلیه می شوند و شارژ آنها در نور ماه انجام می شود- باید در زمان خرید کاملا تمرکز کرد و با دقت شهاب سنگ ها را مشاهده نمود  و سنگی را خریداری کنید که شما را جذب می کند و شیفته آن می شوید.

چرا بیشتر شهاب سنگ ها در اقیانوس ها سقوط میکنند ؟

سقوط شهاب سنگ ها میتواند با آتش همراه باشند و پس از آن نیز سبب انفجار شوند. گاهی سقوط شهاب سنگ ها با هزاران قطعه سنگ همراه می باشد که وزن همه ی آنها باهم به تن ها می رسد این گونه سقوطها را با نام “بارش شهاب سنگی” می شناسند و به قطعه ی جداگانه از آن “پاره” می گویند.

بارش شهاب سنگ ها فقط به زمین اختصاص نداشته است و این امکان وجود دارد که سطح کرات یا سیاره های دیگر نیز میزبان سقوط شهاب سنگ ها باشند.

به دلیل اینکه بیش تر سطح زمین را آب فراگرفته است ، شهاب سنگ ها اکثرا در اقیانوس ها سقوط می کنند و تاثیری بر نواحی مسکونی نداشته اند.

چرا بیشتر شهاب سنگ ها در اقیانوس ها سقوط میکنند ؟

انواع شهاب سنگ ها

شهاب سنگ ها با توجه به مواد سازنده آنها به سه گروه تقسیم بندی می شوند:

1)شهاب سنگ های سنگی : این دسته که با آسمان سنگ نیز شناخته می شوند.بیش ترین تعداد شهاب سنگ را به خودشان اختصاص داده اند و البته کم تراکم ترین ها هستند. چون با سنگ های زمینی شباهت زیادی داشته اند به سختی میتوان آن ها را تشخیص داد.

2)شهاب سنگ های آهنی : این دسته از شهاب سنگها که آسمان کان نیز گفته می شود از 91 درصد آهن، 9درصد تیکل ،کبالت و مقداری عنصر دیگر تشکیل شده اند. این سنگ ها به دلیل اینکه خاصیت مغناطیسی داشته اند به آسانی با فلزیاب یا آهن ربا قابل تشخیص می باشند.

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشند که سه دسته شهاب سنگها شامل آهنی ها، آهنی سنگی ها، سنگی ها را چگونه میتوان تشخیص داد:

آهنی ها :این شهاب سنگ ها به سادگی قابل تشخیص اند چون ظاهری قهوه ی براق دارند و هوازدگی طبیعی دارند. روش کار  به این صورت است که قطعه ی از شهاب سنگ را برش میدهند و سپس سطح بریده شده را صیقل داده و با اسید شست و شو بدهید تا اشکال خاص ویدمنستاتن نمایان گردند.

اهنی – سنگی: چون این دسته واقعا ترکیبی از اهنی و سنگی هستند میتوان از ترکیب روش های اهنی سنگی استفاده نمود.

سنگی ها: برای اینکه از منشاءفضای آن مطمئن شوید تکه ی کوچک از آن را بردارید و سپس پودر نمایید و اگر در پودری که حاصل می شود مواد فلزی مخصوصا تیکل پیدا کردید میتوان گفت که منشا فضایی داشته و سپس برشی از آن را برای پیدا کردن نشانه های از کندرول در زیر میکروسکوپ بررسی نمایید. در صورتی که جواب مثبتی را بدست اورید باید مطمئن شوید آن چیزی که شما پیدا کرده اید شهاب سنگ می باشند.

تحقیق کوتاه در مورد شهاب سنگ

اگر نیاز به تحقیق در مورد شهاب سنگ ها داشته اید می توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و فایل آماده ورد را برای چاپ دانلود نمایید.

دانلود : تحقیق کوتاه در مورد شهاب سنگ

4.1/5 - (101 امتیاز)

نظرات در مورد : حقایق جذاب در مورد شهاب سنگ ها !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *