تحقیق درباره کره زمین

تحقیق درباره کره زمین

تحقیق درباره کره زمین : کره زمین همان مکانیست که ما و هم جانوران بر روی آن زندگی می کنیم و نیاز است که در مورد آن اطلاعاتی را بدست بیاوریم. در ادامه این پست در زوم تک سعی کرده ایم تا در خصوص کره زمین اطلاعات مفیدی را به شما ارائه بدهیم. با ما همراه شوید…

کره زمین چیست؟

شرایط زمین بسیار خاص و منحصر به فرد است و به نوعیست که انسان ها و جانوران می توانند در آن زندگی کنند. در دیگر سیاره ها شما نمیتوانید جوی پر از اکسیژن یا آب مایع را مشاهده کنید و به همین جهت تنها کره زمین است که حیات را فراهم نموده است. حدود 4.5میلیارد سال زمان نیاز بوده تا زمین به تدریج به تکامل برسد و همچنین به صورت طبیعی و با اثر فعالیت های انسانی ادامه داشته است.

یکی دیگر از مواردی که در خصوص کره زمین مطرح می شود چگالی(چگالی متوسط {آب = 1} 52.5) آن است که از دیگر سیارها بیش تر بوده است. از نظر موقعیتی زمین، به عنوان سومین سیاره یست که به خورشید نزدیک(فاصله متوسط آن از خورشید حدودا 60.149 کیلومتر می باشد) است و در بین سیاره های داخلی، بزرگ ترین سیاره به شمار می رود.

همانند دیگر سیارهای درونی ،ساختار داخلی زمین از 1 هسته داخلی و 1 هسته خارجی با لایه های مذاب و نیمه مذاب و سنگی و جامد شکل گرفته است. هسته درونی جامد و فلزی می باشد و به واسطه هسته ی خارجی که مذاب و فلزی بوده، محاصره گرده است.

کره زمین

زمین در شروع زمان شکل گیری و پیدایش آن

زمانی که منظومه شمسی پدید آمد در قرص خورشید، ذرات ریز غباری وجود داشت که بعد از برخوردشان به یکدیگر، سبب به وجود آوردن اجسام بزرگ تری شدند و چهاره سیاره درونی شکل گرفت که از این ذرات بودند. سطح زمین داغ بود و بعد از گذشت میلیون سال کم کم سرد شد و پوسته جامدی به دور زمین به وجود آمد. پس می توان اینگونه گفت که شرایط لازم برای زندگی زمانی در کره زمین شکل گرفت که زمین سرد شد.

مواد مذاب و گازهای داغ از لایه های زیرین زمین به واسطه دهانه های آتشفشانی به بیرون زدند و جو ضخیم زمین را پدید آوردند. البته به دنبال آن شهاب سنگ های بسیاری به زمین برخورد کردند و در سطح زمین سبب پدید آمدن گودال های شهاب سنگی زیادی شدند و میزان زیادی غبار به جو زمین افزوده شد.

بعد از گذشت حدودا یک میلیارد سال، زمین به میزان کافی از داغی در آمده و سرد گردیده بود تا سبب متراکم شدن بخار آب موجود در جو شود و قطره های آب را به وجود آورد. میلیون ها سال این قطره ها به صورت بارش های شدید به سطح زمین آمدند و منجر به پاک شدن جو زمین و پیدایش اقیانوس ها گردیدند و به همین روال کره زمین به شکل فعلی خود در آمد.

تحقیق در مورد کره زمین برای کودکان

کره زمین مکانی است که همه ی ما و جانوران بر روی آن قرار داشته ایم و شرایط در آن به گونه ی است که سبب ایجاد حیات شده ولی هیچ کدام از ما نمی توانیم در سیاره های دیگر زندگی کنیم.

بیشتر بخوانید  آیا زمین در 12 بهمن نابود می شود؟

این کره از لایه های متفاوتی به وجود آمده که می توان به هسته، پوسته و گوشته اشاره کرد که البته در بین آن ها مواد دیگری نیز موجود است مانند سنگ کره و…

هر کدام از لایه های کره زمین خودشان دارای عملکردهای مختلفی هستند و هر بخش وظیفه دارد تا مسئولیت های خودش را به خوبی انجام بدهد. دانشمندان توانسته اند با علم و تجهیزات جدید اندکی از جزئیات کره زمین با خبر شوند البته این تمام اطلاعات مرتبط با کره زمین نیست.

شرایطی که در کره زمین وجود دارد برای زندگی تمام موجودات زنده است و هر موجودی می تواند ازادانه و بدون وجود هیچ مشکلی در این کره وسیع زندگی کند.

کره زمین سیاره ی است در آسمان هر چیزی که بر روی کره زمین میباشد و زمانی که کره در زمان مشخص شده و در مدتی خاص بچرخد با  جاذبه کره آن ها در جایش باقی مانده و هیچ تغییری را در آن حاصل نمی کند.

یکی از دلایلی که کره زمین را به نسبت دیگر سیاره ها جذاب تر می کند برخورداری از آب و هوای مناسب و چیزهای خاص است. این کره گرد بوده و این گردی را میتوان چرخش زمین به دور ماه و خورشید بدانیم که موجب می شود تا شب و روز داشته باشیم.

وقتی که در کره زمین شب است نصف دیگر آن روز است که در زمان خاصی این عمل به وجود می آید. این کره گرد مکانی ست که ما در آن زندگی می کنیم و اگر وجود نداشت هیچ یک از ما هم وجود نداشتیم. اگر بر روی این کره بزرگ ، آب نبود ما هم نمی توانستیم زندگی کنیم و همه ما به خوبی می دانیم که آب مایه حیات است.

بسیاری از کودکان فکر می کنند که کره زمین اسباب بازی است ولی این کره وسیع تر و بزرگ تر از آن است که آن را اسباب بازی بدانیم.

تحقیق در مورد کره زمین برای کودکان

داستان کودکانه در مورد کره زمین

پدرم یکی از افراد زحمتکشی است که همیشه برای من یک الگو بوده است. او هر روز بعد از برگشتن از سر کار و استراحت کردن به اتاقش می رود و مطالب مختلفی را می خواند. بر روی میز کار پدرم یک کره زمین وجود دارد.

یک روز وقتی پدرم در حال مطالعه بود پیش او رفتم و دستی به کره زمین روی میز زدم. از پدرم پرسیدم پدر مگر ما بر روی کره زمین زندگی نمی کنیم ؟ پدرم با مهربانی پاسخ داد بله فرزندم همین گونه است. کره زمین شرایط حیات را داشته است که انسان ها و همه ی جانوران می توانند بر روی آن زندگی کنند.

دوباره از پدرم پرسیدم پس چرا ما از روی این کره گرد که شبیه توپ است نمی افتیم؟ پدرم خنده ی آهسته ی کرد و گفت فرزند عزیزم سوال خیلی خوبی پرسیده اید و بسیاری از دوستان تو  هم قطعا این سوال برایشان به وجود امده ولی جواب آن خیلی ساده است. کره زمین نیروی دارد که نام آن جاذبه یا کشش است و این نیرو موجب می شود تا هر چیزی که بر روی کره زمین است به آن بچسبد و نیوفتد.

من که جواب سوالم را پیدا کرده از پدرم تشکر کردم و از اتاقش به بیرون رفتم.

تحقیق در مورد کره زمین PDF

اگر می خواهید یک فایل پی دی اف اماده برای چاپ داشته باشید میتوانید این فایل را دانلود نمایید:

تحقیق درباره کره زمین

2.9/5 - (81 امتیاز)

نظرات در مورد : تحقیق درباره کره زمین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *