پادویش

بارکد های مینیاتوری QR

بارکد های مینیاتوری QR

[schema type=”review” name=”بارکد های مینیاتوری QR” description=”توضیحاتی درباره بارکد های مینیاتوری QR ها” ]

شاید تا به حال شده که یک جنس یا وسیله ای خریده شده باشید. بعد روی آن یک شکل مربع مانند مارپیچی ببینید. یا اگر بخواهید یک نرم افزار یا بازی و… را دانلود کنید در برخی سایت ها ممکن است این گونه کد ها را دیده باشید. که برای دانلود یا یو آر ال سایت ها گذاشته شده اند.

بارکد های مینیاتوری QR
بارکد های مینیاتوری QR

پس کمی با این کد ها آشنایی پپیدا کردید. به این کد ها ، سری کد های کیو آر (QR) گفته می شود. واژه ی کیو آر مخفف عبارت Quick Response Code به معنای کد های واکنشگرا می باشند. که این تکنولوژی اولین بار توسط یک فرد ژاپنی ساخته شد. در این میان کد هایی با نام UPC هم وجود دارند که میزان دقت و کار آنها به بارکد های کیو آر نمی رسد. ولی از این بار کد ها بیشتر در ساخت و استاندارد گذاری اجناس و کتابها و … استفاده میگردد. ولی بارکد های کیو آر اطلاعات زیادی نسبت به بار کد های یو پی سی می توانند در خود به نمایش در آورند. این کد ها همانطور که در بالا هم ذکر گردید امروزه بیشتر در به اشتراک گذاری لینک ها استفاده می شوند. یعنی شاید دیده باشید در بعضی وبسایت ها برای دانلود مطالب دو نوع لینک گذاشته می شوند یکی از نوع لینک دانلود با منیجر و دیگری از نوع کد های QR . حال شما برای اینکه این کد ها را بخوانید نیاز به یک نرم افزار اسکنر در گوشی وبا تبلت خود نیاز دارید. تا این نرم افزار به وسیله ی دوربین دستگاه شما این کد ها را خوانده تا واکنش لازم را انجام دهد.

البته این کد ها قابلیت های زیادی دارند و تنها قابلیت آنها در لینک بودن خلاصه نمیگردد. از دیگر ویژگی های این کد ها می توان به تایید هویت در گوگل اشاره نمود. که این کار با نرم افزار مربوطه خود انجام می پذیرد.

 

 

5/5 - (3 امتیاز)

نظرات در مورد : بارکد های مینیاتوری QR

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *