تنها با دانستن 8 مورد مانع از هک شدن گوشی‌تان توسط هکرها شوید

تنها با دانستن 8 مورد می‌توانید از گوشی خود در مقابل هک شدن محافظت کنید. در حقیقت، گوشی‌های اندرویدی هدف بسیاری از هکر‌ها است.

هکرها همیشه مشتاق به سوءاستفاده از افراد ناآگاه هستند. سعی هکرها برای هدایت کابران به لینک‌های آلوده کننده و صفحات دانلود اپلیکشن‌های مخرب است. اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که برخلاف میل و حتی اشتراک شما، تبلیغات سایت‌های مخرب را برای شما به نمایش می‌گذارند. در این مطلب، 8 مورد که ممکن است باعث هک شدن گوشی شما بشود را می‌گویم.

هک شدن عبارت است از هرگونه حضور برنامه‌های مخرب و خطرناک، جاسوسی یا برنامه‌هایی که اطلاعات خصوصی شما را می‌دزدند، لینک‌های آلوده کننده در اختیار کاربر می‌گذارند یا به سایر قسمت‌های گوشی آسیب می‌رسانند.

 

چطور تنها با دانستن 8 مورد مانع از هک شدن گوشی‌تان شوید؟

 

پاپ آپ

  • تبلیغات‌های پاپ آپ pop up ads

تبلیغات پاپ آپ به پنجره‌های ناخواسته‌ اضافه‌ایی گفته می‌شود که بروی یک صفحه مرورگر و بدون اجازه کاربر باز میشوند و حاوی تبلیغات هستند. کاربر هنگام کلیک بر روی تبلیغات پاپ آپ به یک سایت هدایت می‌شود.

اگر ناخواسته شاهد باز شدن تبلیغات پاپ آپ‌های بسیاری از منبع‌های ناشناخته‌ بر روری نمایشگر گوشی خود هستید، احتمال وجود بدافزارهای مخرب بر روی گوشی شما بسیار بالا است.

 

پلی استور

  •  نصب شدن خودکار برنامه‌ها

اگر شاهد نصب برنامه یا برنامه‌هایی بر روی گوشی خود هستید؛ برنامه‌هایی که خود شما نصب نکرده‌اید، احتمال درصد حمله‌ی مخرب به گوشی شما بسیار زیاد است. تا حد امکان، برنامه‌ها اندرویدی را از منابع مطمعن همچون منبع اصلی اپلیکیشن‌های اندرویدی “پلی استور (Play Store)” دانلود کنید.

بیشت بخوانید: گوشی های آیفون می توانند لپ تاپ شما را هک کنند!

 

نصب برنامه اندرویدی

  • عدم نشان داده شدن آیکون برنامه

اگر پس از نصب برنامه‌ایی شاهد عدم به نمایش آمدن آیکون آن برنامه‌ هستید، احتمال زیاد آن برنامه مخرب بوده و در صفحات گوشی‌تان هرگز ظاهر نخواهد شد. چنین برنامه‌هایی در صورت نصب شدن، امنیت گوشی و اطلاعات شما را به خطر می‌اندازند!

بیشتر بخوانید  اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر" آموزش " + ویدئو

 

  • خالی شدن ناگهانی باطری گوشی

اگر شاهد خالی شدن بی دلیل و ناگهانی شارژ باطری گوشی خود هستید؛ ممکن است بد افزار مخربی، گوشی شما را آلوده کرده باشد! برای مثال، اگر از گوشی‌تان استفاده نکرده‌اید، اما شارژ باطری از 100 به 10 درصد در کمتر از 3 یا 2 ساعت رسید همانطور که گفته شد، بدافزارهای مخرب گوشی‌تان را آلوده کرده‎‌ است!

 

unkown caller

  • تماس‌های دریافتی ناشناس در گوشی

اگر بطور مداوم تماس‌های از دست رفته یا تماس‌های دریافتی ناشناس دارید، وقت آنست که هشیار باشید و از امنیت گوشی خود مطمعن شوید.

 

دیتا مصرفی, تنها با دانستن 8 مورد

  • دیتا مصرفی بیش از اندازه

بسیاری از گوشی‌های جدید اندرویدی قابلیت تنظیم محدودیت دیتا در حالت معمولی و اعمال محدویت ویژه دیتایی برای اپلیکیشن‌ها را دارند. کاربر می‌تواند با توجه به نیاز خود محدودیت اعمال می‌کند، اما اگر با وجود اعمال محدودیت دیتایی، شاهد پایان بسته‌ی اینترنتی خود هستید، از وجود یک اپلیکیشن مخرب که بدون اجازه شما در حال استفاده از دیتا برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی گوشی‌تان است، آگاه باشید.

 

تنها با دانستن 8 مورد مانع از هک شوید

  • توقف مکرر اجرا شدن اپلیکیشن‌ها

اگر اپلیکیشن‌ها در حین اجرا، مکرر متوقف می‌شوند و حتی اگر نمی‌توانید اپلیکیشن‌های نصب شده در گوشی‌تان را آپدیت کنید، از امنیت گوشی خود و عدم آلودگی گوشی‌تان به بدافزارهای مخرب مطعمن شوید. چراکه امکان آلودگی دستگاه شما به ویروس بسیار بالا است!

 

تنها با دانستن 8 مورد

  • کاهش محسوس سرعت گوشی

کاهش سرعت گوشی موجب طول کشیدن بارگیری اپلیکیشن‌ها و پایین آمدن عملکرد گوشی می‌شود. نباید به سادگی با کاهش سرعت یک گوشی پرچمدار یا میان رده کنار آمد، ممکن است یک بدافزار مخرب گوشی شما را به کل آلوده کرده باشد!

 

منبع: gadgetsnow

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تنها با دانستن 8 مورد مانع از هک شدن گوشی‌تان توسط هکرها شوید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *