پادویش

نقص امنیتی واتساپ به هکرها اجازه دهد پیام های جعلی به شما ارسال کنند

طبق بررسی Check Point ، واتساپ دارای نقص امنیتی اساسی است که به هکرها امکان ارسال پیام های جعلی از طرف شما می دهد. براساس بررسی  Check Point با دو روش نقص امنیتی واتساپ به هکرها اجازه دهد پیام های جعلی به شما ارسال کنند که باید از آنها هرچه زودتر جلوگیری شود.

نقص امنیتی واتساپ به هکرها اجازه دهد پیام های جعلی به شما ارسال کنند

هکرها با استفاده از این نقص امنیتی میتوانند کارهای زیر را انجام دهند :

  • از ویژگی “نقل قول” در گفتگوی گروهی برای تغییر هویت فرستنده استفاده کنند ، حتی اگر آن شخص عضو این گروه نباشد.

یا

  • متن پاسخ شخص دیگر را تغییر دهید، در واقع به سلیقه خود هرچه میخواهند بنویسند و ارسال کنند.

به عبارت دیگر ، هکر ممکن است آنچه را که شما نوشتید ، مانند آنچه که توسط شخص دیگری نوشته شده است، تغییر دهد. همچنین، هکرها همچنین می توانند آنچه را که شما نوشتید، ویرایش کنند، اما فقط هنگامی که کسی پیام شما را در گپ نقل کند. با این حال، متن اصلی یکسان است.

هکرها با استفاده از این نقص امنیتی میتوانند کارهای زیر را انجام دهند

نگران کننده ترین مسئله این است که فیس بوک اظهار داشته است که اصلاح نقص امنیتی واتساپ عملی نیست. و همانطور بن لاویو از 9to5Mac اظهار داشت :

مشکل این است که واتس اپ از رمزگذاری سرتاسری استفاده می کند. این آسیب پذیری به این دلیل است که یک شرکت کننده در گروه می تواند به نسخه رمزگشایی شده پیام ها دسترسی پیدا کند. با این حا ، فیس بوک قادر به مداخله در این نوع حمله درون چتی نیست.

نگران کننده ترین مسئله این است که فیس بوک اظهار داشته است که اصلاح نقص امنیتی واتساپ عملی نیست. و همانطور بن لاویو از 9to5Mac اظهار داشت

متأسفانه در حال حاضر تدابیر امنیتی در دسترس نیست، اما به کاربران واتساپ پیشنهاد می شود که جزو گروه واتساپ نباشند که تعداد اعضای آن بسیار زیاد است زیرا این نقص امنیتی واتساپ به هکرها اجازه دهد پیام های جعلی به شما ارسال کنند و شما را آسیب پذیرتر می کند.

منبع : mspoweruser.com

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آموزش بکاپ گرفتن از عکس، فیلم در واتساپ

نظرات در مورد : نقص امنیتی واتساپ به هکرها اجازه دهد پیام های جعلی به شما ارسال کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *