چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

اگر می خواهید از سرویس ها و خدمات مایکروسافت استفاده کنید باید یک اکانت مایکروسافت بسازید. ممکن است اکانت ساخته شده دچار مشکلاتی شود که نیاز به بازنشانی گذرواژه داشته باشید که در ادامه مراحل کار را توضیح می دهیم.

نحوه بازنشانی گذرواژه اکانت مایکروسافت

حساب مایکروسافت  یک حساب ورود به سیستم نامیده می شود ، به این معنی که این حساب واحد می تواند برای ورود به تعدادی از خدمات مختلف توسط مایکروسافت و وب سایت های مشابه استفاده شود.اکانت های مایکروسافت معمولاً برای ورود به Windows 10 و Windows 8 ، فروشگاه مایکروسافت ، دستگاه های Windows Phone ، سیستم های بازی ویدئویی Xbox ، Outlook.com (قبلا Hotmail.com) ، Skype ، Microsoft 365 ، OneDrive (قبلا Skydrive) ، و …  مورد استفاده قرار گیرد.

اگر گذرواژه مایکروسافت را فراموش کردید یا فکر می کنید که اکانت مایکروسافتتان از لحاظ امنیتی به خطر افتاده است، برای  نحوه تنظیم مجدد حساب مایکروسافت دستورات زیر را دنبال کنید:

بازنشانی گذرواژه حساب مایکروسافت بسیار ساده است و در اکثر موارد فقط 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. وقتی گذرواژه حساب مایکروسافت خود را بازنشانی می کنید ، گذرواژه برای همه سایت ها و سرویس هایی را که از حساب Microsoft خود برای آنها استفاده می کنید تغییر می کند.

مراحل بازنشانی اکانت مایکروسافت

1- صفحه بازیابی حساب خود را در مرورگری رایانه یا تلفن خود باز کنید.

2- آدرس ایمیل مایکروسافت یا آدرس ایمیل جایگزین همچنین می توانید شماره تلفن  مرتبط با حساب را وارد کنید و سپس Next را انتخاب کنید.

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

3- یک کد که توسط برنامه احراز هویت شما ایجاد شده یا به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال شده است وارد کنید.

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

4- در صورت نیاز به تکمیل برخی اطلاعات دیگر ، مانند وارد کردن چهار رقم آخر شماره تلفن یا آدرس ایمیل کامل خود ، این صفحه را مشاهده خواهید کرد تا بتوانید کد تأیید را با پیام دریافت کنید. اطلاعات را تکمیل کرده و سپس دریافت کد را انتخاب کنید.

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

5- کد تأییدی را که دریافت کرده اید وارد کرده و Next را انتخاب کنید.

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

6- اگر تأیید دو مرحله ای را فعال کرده اید ، ممکن است مجبور شوید فرایند تأیید دیگر را تکمیل کنید. برای مثال ، اگر کدی را که از طریق پیام متنی دریافت کرده اید وارد کرده اید، ممکن است لازم باشد برای دریافت کد دیگری از برنامه احراز هویت نیز استفاده کنید. رمز جدید مورد نظر خود را وارد کنید. باید حداقل هشت کاراکتر باشد، رمز عبور را برای تایید در password Reenter دوباره وارد کرده و Next را انتخاب کنید. مایکروسافت می خواهد که از گذرواژه ای که در گذشته استفاده کرده اید استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید  مایکروسافت قصد ارائه کامپیوتر All-in-one سرفیس را در دارد

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

7- بعد از تغییر رمز، یک اعلان ظاهر می شود که رمز عبور شما تغییر کرده است.

چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

8-  Sign in برای ورود به حساب Microsoft خود با استفاده از رمز عبور جدید انتخاب کنید.

بعد از این که گذرواژه حساب خود را بازنشانی کردید مطمئن شوید که در صفحه ورود به سیستم  به اینترنت متصل هستید. اگر به اینترنت متصل نباشید، ویندوز از سرورهای مایکروسافت درباره رمز عبور جدید شما خبری دریافت نمی کند!

اگر می خواهید گذرواژه در Windows 10 یا Windows 8 خود را بازنشانی کنید اما با آدرس ایمیلتان به ویندوز وارد نشده اید ، و از حساب مایکروسافت برای ورود به ویندوز استفاده نمی کنید یا این روش برای شما کار نمی کند باید از یک حساب لوکال یا محلی استفاده کنید.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه اکانت مایکروسافت را بازنشانی کنیم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *