پادویش

مانع شدن اپل از انتشار بروزرسانی تلگرام در اپ استور!

اپ استور

اپ استور اپل | همانطور که می دانید پیش از آنکه تلگرام در ایران فیلتر شود، در کشور روسیه این پیام رسان با دستور قضایی روسیه فیلتر شد و دلیل این امر نیز عدم همکاری تلگرام با سرویس امنیتی فدرال روسیه (FBS) اعلام گردید که خواستار دسترسی به اطلاعات کاربران پیام رسان از طریق کلیدهای رمزگشایی بودند ولی تلگرام قبول نکرد که چنین کاری را انجام بدهند.

به دنبال فیلترینگ این پیام رسان، اختلالات زیادی در اینترنت روسیه به وجود آمد، از جمله اینکه ارسال پیام صوتی در پیام رسان وایبر به طور کامل دچار اختلال شد و بسیاری از وبسایت‌ ها نتوانستند خدماتشان را به کاربران ارائه بدهند. در این حین و بین، 800 هزار IP آدرس مرتبط با سرویس های ابری آمازون و بیش از یک میلیون آدرس مرتبط با سرویس های ابری گوگل که اقدام به ذخیره سازی داده های تلگرام می کردند، در روسیه به طور کامل مسدود شدند و همین باعث شد که دسترسی به داده های تلگرام در خارج از خاک روسیه برای شهروندان این کشور محدود گردد.

در ادامه برخوردهای دولت روسیه با پیام رسان تلگرام، پاول دورف در این مورد اعلام کرده که اپل از انتشار نسخه جدید تلگرام در اپ‌ استور ممانعت می نماید. با این ممنوعیت انتشار، کاربرانی که شب گذشته iOS 11.4 را دریافت کرده‌اند اعلام نموده اند که اکنون بعضی قابلیت‌های تلگرام دچار اختلال شده است و بعضی از جلوه های بصری آن همانند استیکر‌ها به نمایش در نمی‌آیند.

اپ استور

دوروف در پیام توییتری خود اینگونه گفت :

از وقتی که مقامات کشور روسیه به کمپانی اپل دستور داده‌اند که تلگرام را از روی اپ‌ استور حذف نماید، اپل انتشار بروزرسانی نسخه iOS تلگرام را به صورت بین‌المللی متوقف کرده است. در حالی که کاربران کشور روسیه تنها 7 درصد از مجموع کاربران تلگرام می‌شوند، کمپانی اپل از اواسط ماه آوریل سال جاری انتشار بروزرسانی تلگرام برای کلیه کاربران از سراسر دنیا را محدود نموده است.

پاول دورف در ادامه ی صحبت های خود می‌ گوید که جلوگیری از انتشار بروزرسانی به این معنی است که تلگرام نمی‌ تواند تا پایان ددلاین بیست و پنجم ماه می خود را با قوانین GDPR تطبیق دهد. پیروی نکردن از قوانین GDPR می‌تواند از جهت های بسیاری موضوع نگران‌ کننده‌ ای برای کاربران تلگرام باشد و از سوی دیگر، اکنون که از انتشار بروزرسانی برای اپلیکیشن ممانعت به عمل آمده توسعه‌ دهندگان این پیام رسان امکان ارائه پچ‌ های امنیتی و رفع باگ برای کاربران گوشی های آیفون را ندارند.

 

به نظر شما آیا کمپانی اپل نیز سیاست هایی همسو با سیاست های ابر قدرت ها دارد؟!

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مانع شدن اپل از انتشار بروزرسانی تلگرام در اپ استور!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *