پادویش

امگا ابزار، راهنمای خرید منبع تغذیه تعمیرات موبایل

منبع تغذیه

خرید منبع تغذیه با قیمت مناسب به چالشی برای مهندسین و تعمیرکاران موبایل تبدیل شده است. تنوع ویژگی‌ها انتخاب را دشوار می‌کند و وجود اجناس غیر اصل در بازار مزید بر علت شده‌اند.

نظر به اینکه انواع مختلفی از منابع تغذیه در بازار موجود است تصمیم گرفتیم که سه تا از بهترین منبع تغذیه‌های بازار را معرفی کنیم تا مورد استفاده مهندسین و تعمیرکاران موبایل قرار بگیرند. این منبع‌های تغذیه از نظر قیمت مناسب هستند و کیفیت مطلوبی دارند.

قبل از خرید این فاکتور‌ها را در نظر داشته باشید

ممکن است همه منبع تغذیه‌ها در بازار مناسب کار شما نباشند. منبع تغذیه تعمیرات موبایل ویژگی‌های خاصی دارد که باید به آن توجه کنید.

  • دقت: به طور کلی، دقت همان کیفیت فرایند تنظیم و تبدیل انرژی الکتریکی در دستگاه است.
  • موج و نویز: محاسبه و آگاهی از موج و نویز دستگاه از این جهت مهم است که ممکن است در دامنه فرکانس تعیین شده سیگنال‌هایی با پاسخ نادرست ایجاد کنند.
  • ثبات عملکرد: امکان اینکه منبع تغذیه در استفاده طولانی دچار افت عملکرد شود وجود دارد. دمای مناسب برای کارکرد دستگاه 20 تا 30 درجه سانتیگراد است. همچنن قبل از خرید منبع تغذیه باید از کالیبره بودن آن مطمئن شوید.

منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر داژنگ PS-305D

تنها خروجی خطی منبع تغذیه داژنگ مدل Ps-305D ثبات و دقت بالایی دارد. این ویژگی و مناسب بودن قیمت، باعث شده است که این منبع تغذیه تعمیرات موبایل در بازار با استقبال خوبی مواجه شود.

منبع تغذیه

با خرید منبع تغذیه  Ps-305D می‌توانید تست‌های معمول روی موبایل از جمله تست جریان کشی را انجام دهید. روشن کردن گوشی بدون نیاز به باطری، شوک دادن و بایپس باطری از دیگر کاربرد‌های این منبع تغذیه تعمیرات موبایل است.

مکانیسم‌های حفاظتی متعدد از جمله محدود کننده جریان، کاهش ولتاژ، محافظ اتصال کوتاه و محافظ دمای بالا در این دستگاه به کار گرفته شده است. با این حال استفاده از آن در دماهای بالای 35 درجه به هیچ عنوان

توصیه نمی‌شود. نکته مهم دیگر در ابتدای استفاده از این منبع تغذیه و قبل از اتصال آن به برق شهری قرار دادن ولتاژ روی 220 ولت است. سوئیچ تنظیم ولتاژ در پشت دستگاه قرار داده شده است.

خرید منبع تغذیه داژنگ Ps-305D از این جهت توصیه می‌شود که استفاده از آن بسیار آسان است و وجود دو صفحه نشانگر ولتاژ و جریان کار را برای کاربر ساده کرده است. گرچه طراحی منبع تغذیه تعمیرات موبایل

داژنگ Ps-305D مناسب برای محیط‌های کارگاهی و تعمیرگاهی است اما وزن 4.6 کیلوگرمی آن ممکن است به مذاق مشتری خوش نیاید.

منبع تغذیه سانشاین P-3005A

این منبع تغذیه به دقت، دوام و کارایی بالا معروف است. تعمیرکاران موبایل با خرید منبع تغذیه P-3005A می‌توانند از آن برای شناسایی جریان کشی و دیگر خطاهای الکترونیکی موبایل استفاده می‌کنند. شوک و بایپس باطری موبایل از دیگر موارد استفاده سانشاین p-3005a است.  وجود 4 خروجی حافظه‌دار در این منبع تغذیه تعمیرات موبایل در سرعت بخشیدن به کارها تاثیر به سزایی دارد.

کافی است جریان و ولتاژ مورد نظر خود را روی یکی از کانال‌ها تعریف کنید. سپس دکمه lock را چند ثانیه فشار دهید تا صدای بیپ شنیده شود. در این حالت کانال شما روی جریان و ولتاژ مورد نظر قفل شده و قابل استفاده است.

این دستگاه ساز و کار‌های حفاظتی کاملی در خود جای داده است. محافظ جریان، محافظ ولتاژ، اتصال به زمین و وجود فن‌های خودکار ایمنی دستگاه را تضمین می‌کنند. توجه داشته باشید که این منبع تغذیه نسبت به رطوبت بسیار حساس است و باید در هنگام تمیز کردن دستگاه این مورد را مدنظر قرار دهید تا به دستگاه آسیب جدی وارد نشود.

منبع تغذیه

منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر سانشاین P3005D

اگرچه این منبع تغذیه جزو مدل‌های ارزان قیمت این شرکت است اما رضایت مشتریان، اخذ گواهی‌نامه‌های کیفی متعدد و سابقه 17 ساله این شرکت جای تردید در خرید منبع تغذیه سانشاین p3005d باقی نمی‌گذارد. از نظر کارایی و مشخصات فنی، این مدل دقیقا مشابه منبع تغذیه تعمیرات موبایل داژنگ PS-305D است و انتخاب بین این دو را می‌توان به ابعاد و وزن محدود کرد. اگر ابعاد جمع و جور و وزن کمتر برایتان اهمیت دارد می‌توانید داژنگ PS-305D را انتخاب کنید.

ایمنی منبع تغذیه سانشاین P3005D با مکانسیم‌های حفاظتی اتصال به زمین، محافظ اتصال کوتاه و فن‌های خنک کننده تامین می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که در دمای بالای 35 درجه با این منبع تغذیه کار نکنید زیرا ممکن است آسیب جدی به آن وارد شود.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : امگا ابزار، راهنمای خرید منبع تغذیه تعمیرات موبایل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *