پادویش

نوکیا با تبلت های جدید خود به دنبال صعودی دوباره به قله تکنولوژی است !

نوکیا با دستگاه هایی شبیه به آی پد، برند خود را احیا میکند

نوکیا بالاخره پس از سالهای سقوط در باتلاق سیستم عامل سیمبین و از بین رفتن برند نوکیا در صنعت گوشی های هوشمند اینبار به دنبال تولید تبلت های جدید شبیه به آیپد اپل است ، مطمئنا این شرکت با این استراتژی به دنبال گرفتن جایگاه قبلی خود در بین شرکت های تکنولوژی جهان است .

ورود دوباره نوکیا با تبلت های جدید به دنیای تکنولوژی

شش ماه بعد از این که نوکیا کسب و کار گوشی ها و دستگاه های رنجورش را به قیمت 7 میلیارد دلار به ماکروسافت فروخت، این کمپانی فنلاندی تبلت های جدید خود را روز سه شنبه روانه کرد. این تبلت ها قرار است رقیب آیپد مینی شرکت اپل باشند.

نوکیا، نامی که مترادف گوشی های همراه بود تا قبل از این که اپل و بعد سامسونگ با ظهور گوشی های هوشمند این کمپانی فناندی را تحت الشعاع قرار دهند. تولید، توزیع و فروش تبلت N1 جدید، تحت لیسانس فاکسکون تایوان انجام میشود.

N1 با جلد آلومینیومی، که با سیستم عامل ابنبات گوگل کار میکند اما صفحه  دو وجهی هوشمند لانچر جدید نوکیا به نام زد را داراست، قرار است تا در بهار سال آینده با تخمین قیمت 249 دلار جدای مالیات در بازار چین باشد و فروشش را در بازار های دیگر ادامه دهد.

سباستیان نیستروم، سرپرست محصولات در بخش تکنولوژی نوکیا، گفت کمپانی پیشبینی میکند که دستگاه های دیگری نیز تولید کند و کم کم با لیسانسه کردن برند بتواند به بازار اسمارت فون ها برگردد.

نیستروم به روترز گفت:" طبق روال عادی قرارداد ها ما تا سال 2016 نمیتوانیم به تولید گوشی های هوشمند بپردازیم، اما در این سال میتوانیم دوباره به این کار برگردیم."

" خیلی احمقانه است اگر این فرصت را از دست بدهیم. البته که آن را در نظر داریم."

هفته گذشته مایکروساف نام نوکیا را از روی گوشی هوشمند جدید خود ، لومیا 535، برداشت. که از ویندوز 8 استفاده میکند. اما همچنان از برند برای گوشی های اصلی تر استفاده میکند.

بعد فروش به مایکروسافت، نوکیا تنها با تجهیزات شبکه هسته ای و کار سرویس و واحد نقشه مسیر خود " هیر"  مانده بود و نوکیا تکنولوژیز که کار های  جواز امتیاز سهام ها را انجام میدهد و محصولات جدیدی مانند لانچر زد وN1  میسازد.

بعد از سوال راجع به شایعاتی درباره ی این که نوکیا دنبال راهی ست که بتواند به بازار هندست برگردد، سرپرست هیئت رئیسه افای رجیو سوری گفت که در هفته گذشته به دنبال راهی برای بازگشت به بازار مصرف کنندگان از طریق معامله پروانه بود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نوکیا با تبلت های جدید خود به دنبال صعودی دوباره به قله تکنولوژی است !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *