پادویش

پیگیری کارت خودرو و ماشین

پیگیری کارت خودرو

پیگیری کارت خودرو : سامانه رهگیری مرسولات سازمانی ، به عنوان سامانه ی است که می تواند جهت رهگیری موارد مختلفی مثل شناسنامه،کارت خودرو، گواهینامه ، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری به شما کمک کند. البته  شما باید در این سامانه اطلاعات خود را به صورت صحیح وارد نمایید تا بتوانید جستجوی دقیق را مشاهده نمایید.

فرادرس

سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

برای پیگیری کارت خودرو خود می توانید به سایت سامانه رهگیری مرسولات سازمانی مراجعه کنید و سپس از میان گزینه های موجود کارت خودرو را انتخاب کرده و بعد از وارد کردن شماره پلاک خودرو و اعداد کنترلی موجود در کادر مشخص شده ، گزینه جستجو را کلیک نمایید تا نتایج برای شما نشان داده شوند.

تغییر آدرس برای دریافت کارت خودرو

اگر شما آدرس و نشانی خود را تغییر داده اید ، راهور ناجا برای دریافت کارت خودرو شما ، روشی را ارائه کرده است ، برای تغییر آدرس دریافت مدارک خودرو تان می توانید به آدرس اینترنتی Rahvar120.ir/index مراجعه نمایید در این صفحه شما باید مشخصات خود را وارد نمایید تا مدارک خودرو شما به آدرس جدید تان ارسال گردد.

پس از ورود به آدرس فوق شما با فرم زیر روبرو خواهید شد :

ویرایش آدرس مالکین خودروها

اگر اطلاعات خودتان را در این بخش ویرایش نمایید ، کارت خودرو شما به آدرس ارائه شده در فرم فوق ارسال خواهد شد. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که با آی پی ایرانی وارد وب سایت ناجا شوید چراکه با نرم افزار های تغییر آی پی  نمی توان وارد وب سایت ناجا شد.

درصورت برگشت خوردن کارت خودرو چه اتفاقی می افتد

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما در آدرسی که هنگام خرید خودرو یا انتقال مالکیت خودرو به راهور ارائه کرده اید حضور نداشته باشید ، پستچی منطقه تا 3 بار بسته پستی را به آدرس فوق خواهد آورد  ،پس از سومین بار بسته پستی به اداره پست بازگردانده می شود و تا 3 ماه بسته پستی مذکور که می تواند شامل کارت خودرو شما باشد در اداره پست نگهداری می شود که شما برای دریافت آن به اداره مراجعه نمایید.

بازگشت کارت خودرو به ناجا

اگر پس از سه ماه باز هم کارت خودرو شما به آدرس پستی شما بازگردانده نشد تنها راهی که می تواند شما را به کارت خودروتان برساند پیگیری آن از طریق ناجا است. برای این کار کافی است که به نزدیک ترین مرکز پلیس +10 مراجعه نمایید تا از آخرین وضعیت کارت خودرو تان باخبر شوید.

اگر میخواهید از خانه تان کارت خودرو تان را پیگیری نمایید بهترین کار برای پیگیری دوباره آن شماره گیری کد دستوری #۱۱۰* است ، با شماره گیری این کد دستوری و انتخاب شماره 2 یعنی خدمات راهور می توانید از وضعیت کارت خودرو خود باخبر شوید.

 

 

پیگیری گواهینامه: افرادی زیادی هستند که به برای دریافت گواهینامه به آموزشگاهها مراجعه کرده اند و مراحل قبولی را پشت سر گذاشته اند ولی هنوز گواهینامه را دریافت نکرده اند و میخواهند بدانند که گواهینامه آنها در چه مرحله می باشد. لازم است بدانید شما در این سامانه می توانید پیگیری های مربوط به گواهینامه را انجام بدهید.بدین صورت که وارد سامانه مورد نظر شوید و سپس گزینه گواهینامه را از میان گزینه های موجود انتخاب نمایید و بعد از آن شماره کارت ملی تان را در کادر مربوطه وارد نمایید و پس از تایپ اعداد کنترلی گزینه جستجو را کلیک کنید. خواهید دید که به شما نتایجی از گواهینامه نشان داده می شود و شما می توانید ببینید که گواهینامه تان در چه مرحله ی است.

حتما بخوانید : پیگیری کارت خودرو صفر

نکته) دقت داشته باشید برای اینکه بتوانید نتایج صحیح و درستی از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی را دریافت کنید باید اطلاعاتی که از شما خواسته می شود را به درستی وارد کنید در غیر اینصورت ، با پیام های خطا روبرو خواهید شد.

 

پیگیری کارت خودرو برگشتی از شهرک آزمایش

در گذشته پیگیری سند و کارت خودرو به همین شیوه انجام می شده است و از اصلی ترین روشهای پیگیری به شمار می رفته که البته با گذشت زمان به مراکز تعویض پلاک تبدیل گردیده است و در قسمت های سخت افزاری و نرم افزاری تغییراتی به وجود آمده است.

پیگیری کارت خودرو برگشتی از راهور ( مرکز تعویض پلاک)

آخرین گزینه از مرحله پیگیری سند و کارت خودرو برگشتی به واسطه اداره پلیس راهور صورت میگیرد. حال این سوال به وجود می آید که چه زمانی مناسب است تا به اداره راهور مراجعه نماییم؟ بهتر است پیش از اینکه بخواهید به اداره راهور مراجعه نمایید پیگیریهای لازم را از طریق اداره پست انجام بدهید و در صورتی که هیچ اقدامی تا 3 ماه برای مرسوله سازمانی صورت نگرفته است به اداره پلیس راهور ناجا مراجعه کرده و سپس پیگیری های لازم را برای کارت خود انجام بدهید.

سند و کارت خودرو برگشتی

اگر که شش ماه از زمان صدور کارت سپری نشده باشد دوباره به واسطه پست میتوان برای ارسال آن اقدام نمود و در غیر اینصورت باید برای صدور مجدد کارت و سند خودرو طبق پلاک جدید اقدامات لازم را انجام داد. مالک یا نماینده قانونی صاحب خودرو برای اقدام مجدد صدور کارت و سند خودرو باید مدارک لازم را داشته باشد و به یکی از مرکز های تعویض پلاک مراجعه نماید.

برای دریافت سند و کارت برگشتی خودرو چه مدارکی لازم است؟

در اولین گام مالک و دارنده خودرو باید مدارک لازم را برای احراز ادرس محل سکونت خودش به مرکز تحویل بدهد. در ادامه نیز توضیحاتی که در خصوص مدارک لازم برای دریافت سند و کارت خودرو نیاز است را مطالعه می کنید:
احراز محل سکونت خریدار خودرو : روشی را که در ادامه برایتان ذکر کرده ایم به این صورت است که میتوانید احراز محل سکونت مالک خودرو را انجام بدهید و برای دریافت پلاک خودرو و سند و کارت خودرو با موارد زیر می توانید اقدام کنید:
– سند منزل مسکونی به اسم مالک خودرو نیاز است که ارائه گردد و همراه این سند باید یکی از قبض های خدماتی آب ، برق یا گاز هم لازم می باشد که حتما باید به تاریخ روز ارائه گردد.
– سند اجاره نامه منزل مسکونی به اسم مالک خودرو نیاز است که ارائه گردد و حتما باید همراه آن از قبوض گاز، برق و آب نیز که به تاریخ روز است همراه آن ارائه شود.
– ارائه اصل جواز کسب معتبر به اسم مالک خودرو ضروری است و مانند مدارک فوق همراه آن باید ارائه یکی از قبوض خدماتی آب و برق و گاز انجام شود.
– در صورتی که فرزندان مالک خودرو محصل می باشند باید گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان خریدار با ادرس محل سکونت والدین ارائه شود و فراموش نکنید که حتما باید محل آدرس را آموزش و پرورش منطقه تایید نموده باشد.
– در صورتی که کارمند نیروهای مسلح یا کارمند دولت بوده باشد، باید نامه ی از اداره محل خریداری معرفی گردد که محل سکونت کارکنان ذکر گردد.
– در صورتی که محل سکونت خریدار در محل والدین باشد باید سند مالکیت به اسم والدین خود (پدر یا مادر) چه ملکی و چه استیجاری ارائه شود. لازم است که یکی از قبض ها (آب ، برق ، گاز) به تاریخ بروز نیز ارائه گردد.
– در صورتی که ملک به اسم همسر خریدار باشد باید سند مالکیت را به همسر خود چه ملکی و چه استجاری ارائه نماید. یکی از قبض های آب ، برق و گاز لازم می باشد که حتما باید تاریخ روز ارائه گردد.
– اگر که مدارک ذکر شده ارائه نگردد با توجه به محل شناسنامه ، یکی از قبض های آب ، برق و گاز به تاریخ روز ارائه گردد.
– دفترچه تامین اجتماعی معتبر که به شهرستان محل اخذ کد پلاک مرتبط است، ارائه گردد و حتما ارائه یکی از قبوض آب و برق و گاز ضروری می باشد و تاریخ روز لازم است.
– به تایید شورای روستا یا محل برای اشخاص شهری یا روستاهای مرزی ضروری می باشد و علاوه بر آن افرادی که در زمان جنگ به شهرهای دیگری انتقال داده شده اند و محل تولد آن ها با والدین شان تفاوت داشته است.
– به تایید شورای روستا یا محل برای منزل های روستایی و اوقافی لازم می باشد و علاوه بر آن نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی برای عشایر با نظر مدیر فنی ضروری است.
– برای کارخانه ها، سازمانها، شرکتها، اساسنامه ها و بریده های روزنامه های رسمی که از ثبت آنها حداکثر 2 سال سپری شده باشد نیاز می باشد و با توجه به شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر کردن محل دقیق مکان فعالیت اقدام می شود.
به دو نکته ی که در ادامه ذکر شده است توجه نمایید:
اولین نکته )کسانی که در مراکز تعویض پلاک کار می کنند باید به شرح فوق مدارک احراز سکونت را از مالکان اخذ نماید و در این مورد حق ندارند که هیچ گونه دخالتی را انجام بدهند.
دومین نکته) در صورتی که پلاک آزاد یا نصبی در سامانه شماره گذاری گزارش شده باشد علت بر احراز مکان سکونت منزل مسکونی مالک نخواهد بود.

تغییر مکان ادرس سکونت مالک خودرو

در صورتی که مالک به محل جدیدی سکونت پیدا کرده باشد باید مدارک زیر را برای پیگیری و همچنین اصلاح اطلاعات کارت و سند خودرو گردآوری کرده باشد:
– مالک یا نماینده قانونی او باید با خودرو برای سپری کردن مرحله های قانونی حضور داشته باشد.
– اصل مدارک شناسایی معتبر مثل کارت ملی، شناسنامه یا وکالت نامه برای نماینده قانونی وی که حتما باید همراه با مدارک شناسایی نماینده قانونی باشد ، مورد نیاز و ضروری می باشد.
– اصل کارت مشخصات خودرو
– اصل سند فروش کارخانه سازنده ؛ تولید داخل
– مدارک مبنی بر احزار سکونت مالک در آدرس اعلام شده
– بیمه نامه شخص ثالث
– اصل سند مالکیت خودرو که به واسطه پلیس راهور ناجا صادر شده است
– ارائه برگه معاینه فنی که برای خودروهای شخصی و دولتی از مرکزهای مکانیزه مجاز صادر گردیده و بیشتر از چهار سال از زمان تولید خودرو سپری شده است و برای تولید خودروهای عمومی بیشتر از 1 سال گذشته است.
– ارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائیات اگر پرداخت وجوه جرائم معوقه صورت نگرفته باشد
– مبلغ 550000 ریال برای اصلاح مشخصات خودرو واریز شده باشد که به واسطه دستگاههای کارت خوان مستقر در مرکز تعویض پلاک انجام شده باشد.
– بابت هزینه صدور و ارسال کارت مشخصات هوشمند خودرو با توجه به تعرفه مصوب شرکت پست ج.ا.ا به واسطه دستگاههای کارت خوان مستقر در مرکز تعویض پلاک نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.
– در صورتی که از جانب افرادی که در مرکز تعویض پلاک یا شماره گذاری مبنی بر مشخصات خودرو اشتباهی صورت گرفته باشد وجه ی از مراجعه کننده گرفته نمی شود.

لیست مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک در تهران

همه مرکز های تعویض پلاک تهران و مرکز استان ها از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 صبح تا 14 و پنج شنبه ها از ساعت 7 صبح تا 12 مشغول به فعالیت و کار هستند.
در ادامه می توانید مرکزهای را که در تهران برای شماره گذاری و تعویض پلاک در نظر گرفته شده اند را مشاهده نمایید:
1. میثم: کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج- خیابان دارو پخش خیابان روز دارو (۱۱–۴۴۹۸۶۰۰۰)
2. خاوران: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران-بعد از سه راه خاور شهر (۳۳۸۵۱۳۳۲)
3. الغدیر: یافت آباد – بلوار الغدیر- خیابان اکبر حسینی (۶۶۱۳۳۶۹۳)
4. یادگار امام (ره): اتوبان یادگار امام- خیابان زنجان شمالی- جنب ستاد ترخیص خودرو (۶۶۲۵۶۷۲۹)
5. اتحاد: تهرانپارس- حکیمیه – خیابان اتحاد- اتحاد ۵ غربی (۷۷۳۹۳۰۳۰)
6. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو (۴۴۹۳۴۴۴۵)
7. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا (۴۴۹۰۶۶۱۰)
8. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت آسان موتور: کیلومتر ۸جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری شرکت آسان موتور (۴۸۶۴۵۷۴۷)
9. خلیج: کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج – بلوار خلیج فارس- خیابان رهنما- جنب ستاد ترخیص خودرو (۶۶۲۶۰۲۶۲)
10. چیتگر: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج (۴۴۹۰۱۹۲۹)

 

 

 

کاربران عزیز برای دریافت روزانه از جدیدترین اخبار و آموزش ها با زوم تک همراه شوید…

حتما بخوانید : خلافی ماشین با شماره پلاک ” استعلام خلافی خودرو بدون کارت خودرو “

3.9/5 - (799 امتیاز)

نظرات در مورد : پیگیری کارت خودرو و ماشین

15 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. باسلام
  کارت ماشین صفرم که اردیبهشت 97 خریداری کردم هنوز صادر نشده لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ؟
  باتشکر

 2. لعنت بر پدر مادرشون وقتی نمیتونن تولید کنن همون کارتای قدیمی رو بدن اخه ما چه گناهی کردیم پول رو میگیرن و کارت نمیدن

 3. منم جدود یه ماهی است تعویض پلاک کردم ولی کارت ماشین هنوز نیومده و تو سامانه پست هم میزنه که چیزی تحویل پست نشده علتش چیه؟

 4. در فروش موتور نیازی نیست ، وقتی به مسئول تعویض پلاک میگید خودشون نمیخان کار رو

 5. منم حدودا 2ماهی هست موتورسیکلت را تعویض پلاک کردم هنوز کارت نیومده الان اگه نیرو انتظامی من را بگیره کارت می خواهد باید چیکار کنم در حالی که قبلا یه برگه میدادن که کار کارت را میکرد ایندفعه اونم ندادن اصلا من می خواهم موتور را بفروشم نمیتونم تا کارتش نباشه که موقع تعویض پلاک نمیشه بعدشم میگن کارت ها وارداتی بودن الان دیگه نمیاد من می خواهم بگم یعنی اینها نمیتونستن مثلا 20 میلیون کارت بیارن بزارن باشه در ماه چندین هزار کارت استفاده میشه

 6. درود . حدود سه ماه هست كه ماشين خريدم و تعويض پلاك هم كرده ام ولي كارت خودرو هنوز نيامده است . از سامانه پستي هم پيگيري كردم مينويسه هنوز از طرف ناجا مرسوله اي تحويل پست نشده است .

 7. چند ماهی هست کلا کارت خودرو ها نمیاد ، مشکل مطمئنا از نظر زیر ساختی هست که کارت هایی که چاپ میشد rfid بود احتمالا دیگه وارد نمیشه و … که نمیاد من خودمم دو ماه هست که ماشینمو عوض کردم هنوز خبری نیست ، برخی ها میگم 4 الی 5 ماهم سابقه داشته

 8. من در تاریخ 28 ابان تعویض پلاک کردم ولی هنوز پیگیری میزنه از طرف ناجا به پست تحویل داده نشده در تعویض پلاک اتحاد خودرو رافور 2016

 9. چند ماهی است به دلیل تحریم ها کارت هایی که برای این موضوع هست وارد نمیشه
  براساس اطلاعاتی که هست این مشکل اصلی هست نگران نباشید

 10. باسلام : بنده در تاریخ 97/9/7 ماشین صفر تیبا تحویل گرفتم تمام مدارکش آمده اما کارت خودرو نیامده چکار باید کنم. تشکر

 11. سلام … در تاریخ 1397/08/06 در تعویض پلاک اتحاد ماشین 207 رو پلاک خودم رو زدم ..811ه53 ایران 55 که هنوز کارت ماشین برام ارسال نشده …. الهه بندی انجیر اوندی با کد ملی 0065815734 …. کارت سوخت همون هفته اول اومده ولی کارت ماشین هنوز نیومده از طریق پست هم پیگیری کردم که میگه هنوز به پست تحویل ندادن… چطوری پیگیری کنم ؟؟؟؟

 12. با سلم خدمت تمام شما عزیزانی که در جهت پاسخ به سوالاتی که برای ما شهروندان پیش می آید پیگیری لازم را بعمل می آورید و اما قبلاً در رابطه با کارتی که اینجانب محمود شیخ الاسلامی درمورخ 97/09/07 کارهای فک پلاک و بنام زدن قطعی سند و گرفتن برگ سبز خودرو حود را در همان روز انجام دادم و با نصب پلاک خودرو قبلی در همان روز در شماره گذاری شماره 2 واقع در شعبه دولت آباد اصفهان با VIN : IRFC781V10P707059 بنام خودم گفتند 3 الی 4 روز دیگر کارت خودرو به آدرس : اصفهان خ شیخ بهایی مابین چهار باغ و چهار راه قصر جنب عکاسی پرتره پلاک 2/98 با کد پستی : 813465453 شما پست خواهد شد و طی درخواست قبلی که جهت شما عزیزان ارسال نمودم فرمودید که باید جهت پیگیری به مرکز فک پلاک مراجعه نموده و پیگیر شوید ، طبق فرموده شما مراجعه نمودم و آنها تنها جوابی که به اینجانب دادند ، این بود که ما به تهران جهت صدور کارت پست نموده ایم و دیگر ربطی به ما ندارد و از طریق پلیس +10 پیگیری کنید و به آنجا هم که مراجعه نمودم گفتند از دست ماهم کاری بر نمی آید و کار در تهران باید پیگیری شود حال سوالی که دارم این است که لطفا تلفنی را در تهران جهت پیگیری کارتم معرفی کنید که ببینم در چه مرحله ای از صدور قرار دارد ، قبلا از حسن توجه شما و وقتی که برای اینجانب و امسال من می گذارید کمال تشکر را دارم .تلفن تماس اینجانب : 09137873521 و 09352581671

 13. باسلام بنده حدود چهل و پنج روز هست که تعویض پلاک کردم ولی هنوز صادر کارت خودروی من که دنا هست صادر نشده به پست رفتم به پلیس+۱۰ رفتم مبگن باید بری تعویض پلاک دنبالش لطفا راهنمایی کنید