تکنولوژی جدید نانوحباب‌ها ابزاری برای حمله به سلول های سرطانی

تکنولوژی جدید نانوحباب‌ها ابزاری برای حمله به سلول های سرطانی

محققان توانستند با یک تکنولوژی نانو حباب سلول های سرطانی را مورد حمله قرار دهند ، این کار با یک داروی ضد سرطان تایید شده بنام Targretin یا bexarotene انجام گرفته است ، به گزارش زوم تک به نقل از مجله ACS Nano محققان با این روش که نیاز به یک جراحی پیچیده دارد توانسته اند روشی جدید را برای درمان بیماران سرطانی و حمله تومور های سرطانی را کشف کرده اند .

روش جدید درمان بیماران سرطانی

در روش جدید درمان تومور های سرطانی به کمک نانو‌حباب‌ها که توانسته اند داروهای مبارزه با سرطان را به درون تومور رساند است و برای نشر محموله خود در زمان مناسب منفجر می شوند، این دارو قادر است به ارائه یک رویکرد کمتر‌ تهاجمی کمک نماید.

پژوهشگر ارشد این پروژه تحقیقاتی اعلام کرد :در این پروژه تحقیقاتی ما از یک مدل طران خوکی در تهیهی این دارو استفاده کرده ایم و این دارو را غربالگری کرده ایم . این اتفاق به ما این فرصت را داد که بررسی طبقه‌بندی نو نانو‌حباب‌های درمانی در یک سیستم بالینی نزدیک به انسان را می‌دهد.

همچنین این پروژه تحقیقاتی بطور منحصر به فرد به بررسی سیستم از اتمی به مولکولی آن گاه به سلول، بافت و پس از آن سطح اندام استفاده کرده است. با کسب این نتایج، گام بعدی می‌تواند آزمایش این حباب‌ها در انسان‌ها خواهد بود.

به کمک این روش دیگر نیازی به درمان به کمک جراحی نیست ، و درمان دارویی باعث می شود بیماران سرطانی دیگر نیازی به درمان با جراحی نخواهد بود. امید است با این عملکرد مشکلات بیماران سرطانی کمتر شود.

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  رابطه کهیر و سرطان

نظرات در مورد : تکنولوژی جدید نانوحباب‌ها ابزاری برای حمله به سلول های سرطانی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *