پادویش

درست کردن جامدادی جیب دار با نمد

درست کردن جامدادی جیب دار با نمد

درست کردن جامدادی جیب دار با نمد : معمولا وقتی به فصل مدرسه و درس نزدیک می شویم دانش آموزان اشتیاق زیادی دارند تا وسایل خود را اماده کنند و سال جدید را شروع نمایند. اگر شما هم می خواهید فرزندان تان را همراهی نمایید می توانید با اموزش درست کردن جامدادی جیب دار با نمد همراه ما باشید…

 آموزش درست کردن جامدادی

یکی از بهترین روش ها برای سرگرم کردن کودکان در تابستان این است که آن ها را با آموزش های مختلف آشنا کنید که یکی از آن ها ساخت کاردستی ها می باشد.

برای ساخت این جامدادی نیازی نیست که وسایل زیادی را اماده کنید بلکه به وسیله همین ابزارها و وسایل ساده میتوانید بهترین و زیباترین جامدادی را بسازید. جامدادی که قصد آموزش آن را داریم با پارچه ی نمدی و یک زیپ اماده می شود اما شما ازاد هستید که با سلیقه خودتان ظاهر جامدادی را تزئین کنید. در ادامه ایده های را می توانید مطالعه کنید که قطعا در ساخت جامدادی کمک تان می کنند.

پیشنهاد ما این است که برای دوخت این جامدادی از چرخ خیاطی استفاده کنید اما اگر چرخ خیاطی ندارید می توانید با دست آن را بدوزید ولی این کار را با نهایت صبر و حوصله انجام بدهید تا ظاهر جامدادی شما زیبا شود.

مراحل ساخت جامدادی نمدی

برای تهیه پارچه های نمدی میتوانید به خرازی ها سر بزنید که البته پارچه های نمدی با ضخامت های متفاوتی در دسترس می باشند اما توصیه ما این است که برای تهیه جامدادی از حدودا سه میلی متری استفاده نمایید و برای تزئین جامدادی تان از ضخامت های پایین تر استفاده کنید.

نکته) یکی از مواردی که میتواند سبب زیبایی جامدادی شما شود، رنگ پارچه نمد شما است پس سعی کنید در انتخاب رنگ دقت فراوانی داشته باشید و از رنگ های هماهنگ و متناسب با ایده هایتان استفاده نمایید. البته برای لوازم ارایشان نیز می توانید کیفی اماده کنید پس کافیست که کمی بزرگ تر از جامدادی آن را استفاده کنید.

1)آماده سازی وسایل

اولین مرحله برای تهیه جامدادی نمدی اماده سازی وسایل و ابزارها می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

  • پارچه نمدی با رنگ های دلخواه
  • نخ (باید همرنگ و هماهنگ با پارچه نمد باشد)
  • قیچی
  • زیپ
  • کاغذ برای الگو
  • قلم

2)اماده سازی الگو

پس از اینکه وسایل خودتان را اماده کردید، باید الگوتان را بکشید. اگر می خواهید جامدادی با طرح گربه را اماده کنید باید دهان ،گوش و بینی و چشم گربه را بر روی کاغذ بکشید و بعد از آن برش بدهید. به بیانی ساده وقتی الگویتان را روی کاغذ کشیدید بر روی نمد بگذارید و سپس برش بزنید.

این اندازه ها را می توانید با سلیقه ی خودتان تغییر بدهید. در واقع این قسمت به سلیقه ی شما مرتبط است. اگر طرح غول کوچولو را می خواهید مطابق همان الگویتان را اماده نمایید.

3)جای زیپ

برای اینکه جای زیپ را مشخص کنید باید زیپ را روی پارچه بگذارید و بعد به اندازه ی همان یک مستطیل را بکشید و بعد با قیچی همان قسمت زیپ را برش بدهید. برش و درآوردن مستطیل برای جای زیپ را به دقت انجام بدهید.

4)دوخت زیپ

در این مرحله همان طور که مشاهده می کنید باید زیپ را در جای مورد نظر گذاشته و سپس آن را بدوزید. همان طور که اشاره کرده ایم با چرخ خیاطی راحت تر این کار انجام می شود اما اگر با دست است باید به دقت و به اندازه یکدیگر باشد. برای زیبایی کار حتما رنگ نخ را با رنگ پارچه هماهنگ نمایید.

5)برش اضافه های زیپ

در مرحله ی 5 ، برای تمیزی کار باید قسمت های اضافی زیپ را برش بزنید.

6)گوش

برای اینکه گوش ها را اماده کنید باید 2 گوش به صورت برش خورده داشته باشید و بعد آن را روی هم بگذارید و سپس 2 طرف بالای آن را بدوزید اما قسمت پایین هیچ نیازی نیست که دوخته شود چون این قسمت در بین درز جامدادی قرار می گیرد.

7)صورت

مثل تصویر شماره هفت ،باید قسمت سفید و قهوه ی را برای صورت گربه اماده نمایید و بعد آن ها را بدوزید.

8 و 9 )بینی و چشم

حالا باید چشم ها و بینی را در قسمت های که مشخص شده است ،بگذارید و سپس آن را به آهستگی بدوزید تا نمای کار شما زیبا باشد.

10) دهان

در مرحله 10 یک قلم یا ماژیک بردارید و سپس مطابق تصویر، دهان گربه را بر روی کار بکشید که می توانید اینکار را با سوزن و نخ سیاه انجام بدهید. البته اگر تمایلی به این کار ندارید کشیدن با ماژیک کافی ست اما زیبایی کارتان شاید کم تر شود.

11)سبیل

در مرحله یازده مطابق عکس، باید سبیل های گربه را به شکل صاف با دوخت مشخص کنید(با رفت و برگشت میتوان این دوخت را انجام بدهید). پیش از دوخت باید محل مورد نظر را با قلم رسم نمایید و بعد دوخت را انجام بدهید.

مرحله 12 و 13 و 14

حالا گوشها را در جای خود قرار بدهید و بعد قسمت زیپ دار یا همان پشت کار را در زیر گوشها بگذارید به گونه ی که گوش ها مابین قسمت عقب و جلو جای بگیرند و بعد دور تا دور کار را بدوزید اما سعی کنید که دوخت شما کاملا منظم باشد و از لبه کار به فاصله حدودا دو یا سه میلی متر دوخته شود. بعد در پایان برای تمیزی کار باید دور کار را به وسیله ی قیچی مرتب کرده و تمیز نمایید.

درست کردن جامدادی جیب دار با نمد

درست کردن جامدادی جیب دار با نمد : ساختن جامدادی با نمد بسیار ساده است و شما می توانید با سلیقه ی خودتان جامدادی را تزیئن نمایید. جا مدادی های نمدی جز زیباترین جامدادی ها هستند که با هر سلیقه ی تقریبا سازگاری دارند و به راحتی دوخت آن ها نیز انجام می گردد.

جا مدادی نمدی

بهتر است بدانید به جز نمد می توانید از پارچه های دیگری استفاده نمایید مثلا پارچه های لی، کتان و… نیز کاربرد داشته اند اما بهترین گزینه برای جامدادی نمد است که کودکان نیز به این نوع جامدادی ها علاقه دارند.

مدلی که در ادامه مشاهده می کنید برای جا موبایلی نیز استفاده می شود که برای شما بسیار زیبا و کاربردی است.

جا موبایلی با نمد

با آموزش های زوم تک با ما همراه شوید….

4.1/5 - (23 امتیاز)

نظرات در مورد : درست کردن جامدادی جیب دار با نمد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *