آنتی ویروس پادویش

آموزش مشاهده کد IMEI در گوشی های هوشمند

کد IMEI

آموزش مشاهده کد IMEI در گوشی های هوشمند : امروزه پیشرفت تکنولوژی به گونه ی بوده است که ما می توانیم به سادگی بسیاری از کارهای خود را به وسیله ی گوشی های هوشمند انجام بدهیم همچنین نحوه ی برقراری ارتباط بسیار راحت تر از گذشته شده است. استفاده از گوشی های هوشمند در چنین شرایطی این نیاز را ایجاد می کند که ما در مورد مسائل مختلف گوشیها اطلاعاتی را بدانیم.

کدهای USSD به کاربر کمک می کنند تا کارهای مختلفی را به وسیله ی آن انجام بدهند. مثلا شما می توانید به وسیله ی این کدها سخت افزار گوشی تان را تست کنید که البته در زمان خرید گوشی این کدها بسیار کاربردی تر و لازم تر هستند.

کد مخصوص چک نمودن شماره سریال گوشی

می توان اینگونه گفت که شماره IMEI یا MEID به عنوان یک شناسه در تلفن همراه است که این شناسه برای هر دستگاهی به صورت منحصر به فرد در نظر گرفته شده مثل کد ملی انسان ها.

برای اینکه از هر گونه استفاده سارقان گوشی های همراه جلوگیری شود و همچنین خریداران در زمان خرید از اصل بودن گوشی اطمینان پیدا کنند می توانند پیش از خرید سریال 15 رقمی IMEI گوشی را که در 4 قسمت قابل مشاهده است را با یکدیگر مطابقت بدهند.

این شماره سریال را می توانید از روش های زیر مشاهده کنید:

  • جعبه گوشی
  • قاب پشت گوشی
  • برگه گارانتی
  • صفحه مانیتور گوشی ( کد#06#*)

استفاده از کدهای USSD

همانطور که اشاره کرده ایم به وسیله ی کدهای USSD کاربر می تواند کارهای زیادی را انجام بدهند مثلا اگر نیاز است که گوشی را فکتوری ریست کند یا اینکه بخواهد اصل بودن گوشی را تشخیص بدهد می تواند از این کدها استفاده نماید.

یکی از دغدغه های کاربرانی که گوشی جدید را خریداری می کنند اصل بودن گوشی است. آن ها همیشه می خواهند مطمئن شوند که گوشی خریداری شده اصل است یا فیک…

آموزش مشاهده کد IMEI در گوشی های هوشمند : در چنین شرایطی شما می توانید با استفاده از کدهای USSD کد IMEI  گوشی تان را مشاهده نمایید. کافی است از صفحه مانیتور گوشی ( کد#06#*) را شماره گیری نمایید حتی بدون نیاز به زدن هیچ کلیدی شما IMEI  گوشیتان را خواهید دید.

کدهای USSD کد IMEI

نکته) شما نمی توانید دو دستگاه را مشاهده کنید که این کدها به صورت یکسان برای هر دو دستگاه باشند که وجود چنین کدهای سبب بروز پیشگیری از برخی از سوءاستفاده ها مثل دزدی گوشی شده است و به عنوان یک ابزار کاربردی برای رهگیری گوشی در زمان گم شدن و دزدیده شدن نیز به شمار می رود.

شما می توانید به سادگی و با روش های مختلفی این کد را بدست بیاورید که ساده ترین روش صفحه مانیتور گوشی ( کد#06#*) می باشد.

استفاده از تنظیمات گوشی

اگر می خواهید از تنظیمات گوشی خود برای بدست آوردن این کد استفاده کنید باید به قسمت تنظیمات گوشی تان یا Setting بروید و پس از آن به گزینه عمومی یا General گوشی تان وارد شوید و بعد در قسمت درباره گوشی یا About Phone گزینه وضعیت را انتخاب نمایید. در این قسمت کد IMEI برایتان قابل مشاهده خواهد بود.
برای گوشی های هوشمند تنها کافی است که مسیر زیر را دنبال نمایید تا بتوانید کد IMEI  را مشاهده نمایید.
Setting > General > About Phone > status
نکته) در نسخه های جدید اندروید زمانی که مسیر تنظیمات و درباره تلفن را دنبال کنید به محض ورود می توانید مشخصات شامل شماره تلفن،شماره مدل، شماره سریال، IMEI را ببینید.
کد IMEI در گوشی های هوشمند
آموزش مشاهده کد IMEI در گوشی های هوشمند : در صورتی که نتوانستید از روش های فوق برای بدست آوردن کد IMEI استفاده نمایید و باتری گوشی تان نیز امکان خارج شدن دارد پس باتری را در بیاورید و شماره IMEI  را مشاهده کنید.معمولا در اکثر گوشیها این شماره در زیر باتری نیز درج می شود.
منبع : ای ام ای
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش مشاهده کد IMEI در گوشی های هوشمند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *