پادویش

فراهم شدن امکان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی دنیا مثل Amazon

amazon and ebay

همکاری با ۳ فروشگاه‌ بین‌المللی اینترنتی بزرگ دنیا خبری بود که مدیرعامل شرکت پست از آن خبر داد.
از این پس ایرانی ها این امکان را خواهند داشت تا از این فروشگاه‌ها به صورت آنلاین خرید کنند و کالای خود را در ایران تحویل بگیرند.

حسین مهری درباره ی همکاری مشترک با فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خارجی صحبت کرد و گفت اکنون خرید ایرانی‌ها از فروشگاه‌های اینترنتی ebay و Amazon و علی بابا ممکن شده و کالاهای خریداری شده از طریق پست وارد کشور و تحویل داده می‌شوند.
در همین راستا،مذاکراتی نیز با ارائه دهندگان خدمات پستی پیک موتوری و فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی از جمله دی جی کالا و پیک بادپا آغاز کرده ایم که به وسیله پستچی‌های شرکت پست، کالا به دست مشتری برسد.در همکاری پست و دو شرکت ebay و Amazon به دلیل تحریم یک شرکت واسطه انتخاب شده که هزینه را از دلار به ریال، تبدیل و هزینه های پست و گمرک را نیز محاسبه و دریافت می‌کند؛ پیش بینی کرد در مرحله بعد، از این طریق بتوان کالای فروشگاه‌های ایرانی را نیز به خارج از کشور صادر کرد.

وی طی خبری دیگر از “ملی” شدن شرکت پست گفت.
وی با بیان اینکه اساسنامه شرکت پست در صف انتظار طرح در صحن علنی مجلس جهت تصویب است، افزود: با تصویب این اساسنامه که کار بررسی‌ آن در کمیسیون‌های اصلی و فرعی مجلس به اتمام رسیده، پست به «شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران» تبدیل می‌شود.در این صورت این شرکت در قالب یک شرکت ملی و حاکمیتی خواهد بود اما مانند یک اپراتور پستی، کار خدمات پایه پستی را انجام می‌دهد و در مباحث ارزش افزوده‌ای با یک یا دو اپراتور پستی بخش خصوصی که در آینده پروانه فعالیت می‌گیرند، رقابت خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت پست از الزام اتحادیه جهانی پست برای ورود به مباجثی همچون تجارت الکترونیکی و پست لجستیک خبر داد و گفت: این اتحادیه کلیه پست‌های دنیا را موظف کرده تا به سمت سه وجه فیزیکی، الکترونیکی و مالی به صورت همزمان حرکت کرده و به تلفیق این سه وجه با یکدیگر بپردازند.

وی تاکید کرد که ما در این راستا مباحثی نظیر تجارت الکترونیکی، E-Box، پست لجستیک، TLS و USSD را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مهری با اشاره به کاهش حجم پست‌ نامه‌ها در دنیا گفت: این کاهش در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ به ترتیب ۱.۵، ۳ و ۴ درصد بوده است و این درحالی است که ۵۰ درصد سهم درآمدهای پستی دنیا از پست نامه‌ها است و تنها تلفیق سه وجه مورد نظر اتحادیه جهانی پست، می تواند این کاهش درآمدها را جبران کند.

راه اندازی هاب پستی شمال غرب کشور در هفته آینده خبر دیگری بود که مهری به توضیح در مورد آن پرداخت
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه همزمان با روزجهانی پست افتتاح ۲۱ سرویس و توسعه زیرساختی را با حجم مالی ۲۷۷۷ میلیارد ریال خواهیم داشت، گفت: هفته آینده به مناسبت این روز، سرویس هایی مانند تجارت الکترونیکی بدون مرز نظیر قرارداد با Ebay و آمازون و پست مستقیم الکترونیکی افتتاح می شود.

مهری یادآور شد: در این هفته پست ترکیبی یا هیبریدی، خدمات ویژه شهروندی، رونمایی از تمبرهای طلا و نقره با تمثال حافظ و امام (ره)، پست لجستیک، پست رسانه و سامانه «من و پست» هم افتتاح خواهد شد.

وی همچنین از راه اندازی مرکز داده (دیتاسنتر) اختصاصی سرویس‌های الکترونیکی با ظرفیت ۱۰ بتابایت در ثانیه به عنوان یکی از پروژه های مهم که در هفته آینده افتتاح می شود خبر داد.

مدیرعامل پست گفت: همچنین علاوه بر استقرار ۲ هزار صندوق هوشمند پستی در کشور، افتتاح هاب پستی شمال غرب کشور واقع در تبریز، مرکز مبادله پست بین‌الملل و ایستگاه پست ۲۴ ساعته از جمله موضوعات دیگری است که در هفته آینده افتتاح و راه‌اندازی می‌شوند.

مهری از امضای ۳۰۰۰ قرارداد با سازمان‌ها و ارگان‌های کشور و ارائه ۱۳۲ خدمت به این سازمانها خبر داد و گفت: در مورد پروژه ساماندهی آدرس‌های مکانی (G-NAF) نیز تاکنون اطلاعات ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مکان روستایی شناسایی شده که امیدواریم تا پایان سال کل اطلاعات این اماکن را بروزرسانی کنیم.

وی افزود: بیشترین پیشرفت در این طرح مربوط به استان قم با ۲۷ درصد رشد کار بوده و از آن جهت که ۱۷ سازمان با سامانه جغرافیای آدرس‌ها در ارتباط هستند، باید هر چه سریع‌تر این طرح شکل عملیاتی به خود بگیرد.

منبع : مهر

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فراهم شدن امکان خرید از فروشگاه‌های اینترنتی دنیا مثل Amazon

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *