گوشی آیفون 6S اپل، قابلیت های لازم برای جذب خریداران را ندارد.

بر اساس گفته ی آنالیست crystal ball، مینگ چی کو، گوشی آیفون 6S اپل، قابلیت های لازم برای جذب خریداران را ندارد.

ممکن است فروش آیفون در سه ماه آخر سال سقوط پیدا کند؟
آنالیست، مینگ چی کو می گوید که قابلیت Force Touch توجه کمی را به خود جلب کرد و این موضوع به همراه فروش پایین در چین، می تواند عامل سقوط آمار فروش آیفون در سه ماهه آخر سال باشد.

کو می گوید که Force Touch صفحه نمایش گوشی را به فشار حساس می کند و گوشی به نحوه ی فشار شما پاسخ خواهد داد. این نمایشگر در مک بوک و اپل واچ نیز در حال استفاده است. اما این نمایشگر ها در بین کاربران مک بوک و اپل واچ نیز چندان محبوب نبود و کاربران چندان توجهی به آن نداشتند. پس شاید Force Touch بزرگترین تغییر ایجاد شده در گوشی جدید اپل که باعث افزایش فروش می شوند، نباشد.

کو می گوید که گوشی جدید اپل که انتظار می رود در ماه سپتامبر وارد بازار شود، “off-year” اپل خواهد بود. این یعنی این که به احتمال زیاد چند چیز در این گوشی ارتقا یافته و یک قابلیت شگفت انگیز جدید نیز به این گوشی اضافه خواهد شد.این گوشی مانند گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus پارسال، تغییر بزرگی نسبت به نسخه های پیشین خود نخواهد داشت و احتمالا ظاهرش مانند این دو گوشی خواهد بود. اگر ثابت شود که Force Touch قابلت چندان پر اهمیتی در این گوشی جدید نیست، به احتمال زیاد کاربران آیفون نیازی به تعویض گوشی خود نمی بینند. این موضوع در نهایت باعث کاهش آمار فروش اپل در سه ماهه آخر سال خواهد شد.

یک موضوع دیگر که کو معتقد است که به فروش سه ماهه آخر سال در چین آسیب خواهد زد، این است که با اشباع شدن بازار، این کشور که هنوز هم بزرگ ترین بازار گوشی های هوشمند است، کمتر از همیشه علاقه ای به وارد کردن گوشی های جدید به بازار خود است. بر اساس گزارشات شرکت تحقیقاتی Canalys، اپل با از دست دادن جایگاه اولی خود به دو کمپانی بومی Xiaomi و Huawei، و رفتن به جایگاه سوم، تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است. حتی مدیر اپل، تیم کوک هم متوجه این موضوع شده که به دلیل موج های اقتصادی، این کمپانی در بازار چین با سرعت گیر هایی مواجه شده است.

منبع:http://www.cnet.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوشی آیفون 6S اپل، قابلیت های لازم برای جذب خریداران را ندارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *