پادویش

نقص امنیتی اینستاگرام و دزدیده شدن اطلاعات کاربران توسط هکرها!

اینستاگرام

نقص امنیتی ای که در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام وجود داشت باعث شد که هکرها بتوانند اطلاعات افراد مشهور را از طریق اکانت اینستاگرامشان دزدیده و اکنون اطلاعات تماس صدها شخص سلبریتی را در قالب یک فایل به قیمت تنها 10 دلار بفروش می رسانند!.

این روزها، بحث امنیت در فضای مجازی بسیار مورد توجه و حائز اهمیت است که باید در هر شبکه ی اجتماعی و یا برنامه ی پیام رسان مورد توجه قرار بگیرد زیرا با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های روز دنیا، قطعا سطح معلومات افراد سودجو که در فضای مجازی با نام “هکر” میشناسیم، بالاتر رفته و سعی در ایجاد نا امنی در دنیای بدون مرز اینترنت دارند.

اینستاگرامبه گفته ی خبرگزاری Cnet، تنها کاری که نیاز است تا اطلاعات تماس یک ستاره ی محبوب مانند برد پیت یا تیلور سوئیفت را داشته باشید، تنها پرداخت یک هزینه ی 10دلاری است!.

بر اساس گزارشی که کمپانی KasperSky چند روز گذشته به اینستاگرام داد، یک هکر بر اساس باگی که در نرم افزار اینستاگرام وجود داشته توانسته است اطلاعات ستاره های بین المللی مانند لئوناردو دی کاپریو، بوکسور فلوید میوئیدر و … را به راحتی بدست آورده و اکنون به فروش برساند.

این هکر ، با نام Doxagram، اعلام کرده است که موضوع نشت اطلاعات تنها مربوط به افراد مشهور نمی باشد و می تواند اطلاعات هر فردی که سفارش بگیرد را بدست آورده و بفروشد! ( تبلیغی که این هکر در فضای مجازی منتشر کرده است)

اینستاگرام نیز این باگ امنیتی را قبول کرد و اعلام کرد: ” تا کنون هیچ کلمه ی عبوری از این برنامه به سرقت نرفته است، این نشت اطلاعات تماس می تواند می تواند باعت حملات Fishing و نقض حریم شخصی هر کاربر بشود” و همچنین اعلام کرد که ” ما امنیت اطلاعات کاربران را بسیار جدی و پر اهمیت می دانیم و قطعا در کنار مراجع قضایی در مقابل چنین اتفاقی خواهیم ایستاد”.

باید اعلام کنیم که اکنون اینستاگرام این باگ امنیتی را در برنامه ی خود برطرف کرده است اما باز هم توصیه می شود که بیشتر در فضای مجازی مراقب حریم خصوصی خود باشید…

 

پیشنهادی: هکری تراشه ی امنیتی آیفون را رمزگشایی کرد؛ اما هنوز اطلاعات شما ایمن است!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نقص امنیتی اینستاگرام و دزدیده شدن اطلاعات کاربران توسط هکرها!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *