افزایش سرعت گوشی های اندرویدی “راهکارهای مفید”

android-gone-packing

آیا سرعت گوشی ها و تبلت های اندرویدی با گذشت زمان کاهش می یابد؟ این مورد ، نظر بسیاری از مردم است . در این پست ما می خواهیم نگاهی به دلایل کاهش سرعت این دستگاه ها و راه های جلوگیری از آن نگاهی بیندازیم .

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

  • عملیات برنامه های به روز رسانی سیستم و برنامه های سنگین تر .

گوشی اندرویدی شما ، دارای برنامه های مشابه سال گذشته نمی باشد . اگر شما به روزرسانی های اندروید را دریافت کرده باشید ، امکان دارد که باعث بهینه سازی گوشی شما نشود و بلکه سرعت آن را نیز کاهش دهد . و یا امکان دارد کارخانه سازنده دستگاه شما ، برنامه های اضافی را در آپدیت ها قرار دهد که در پس زمینه دستگاه شما اجرا شده و باعث پایین آوردن سرعت دستگاهتان شود .

گاهی اوقات حتی شما آپدیتی را برای برنامه های گوشی خود دانلود نمی کنید ولی برخی برنامه ها با اولین اتصال به اینترنت ، نسخه قدیمی خود را آپدیت می کنند و به تبع ، باعث سنگین تر شدن آن برنامه ها خواهند شد .

تولید کنندگان برنامه ها و بازی های جدید ، آنها را مطابق با نسخه های سخت افزاری جدید طراحی می کنند و استفاده از این برنامه ها و بازی ها در دستگاه های قدیمی تر ، باعث کاهش سرعت خواهد شد .

  • فرآیند های پس زمینه

شما احتمالا برنامه هایی را بیش از نیاز مصرفی گوشی خود نصب کرده اید . برخی برنامه ها به هنگام روشن شدن گوشی در پس زمینه اجرا می شوند و حافظه گوشی شما را اشغال می کند . اندروید دارای قابلیت اجرای چند برنامه به طور همزمان می باشد که در این مورد مشکل آفرین خواهد بود .

شما اگر از تصاویر زمینه متحرک آنلاین استفاده می کنید و دارای تعداد زیادی ویجت روی صفحه اصلی خود می باشید ، این موارد منابع CPU ، گرافیک و حافظه دستگاه شما را اشغال خواهند کرد .

برای اینکه بدانید چه برنامه هایی در پس زمینه دستگاه شما مورد استفاده قرار می گیرد ، به قسمت Setting  App در صفحه Apps رفته و در آنجا برنامه ها و گروه های در حال اجرا را مشاهده کنید . و اگر برنامه ای در حال اجراست که برای شما بلا استفاده است ، آن را حذف کنید . قابل ذکر است که برخی از این برنامه ها را به دلیل اینکه مربوط به تنظیمات کارخانه ای گوشی است ، نمی توان به طور کلی حذف کرد ، ولی شما می توانید آنها را غیرفعال کنید .

بیشتر بخوانید  8 روش برتر برای رفع عدم نمایش سابقه تماس در اندروید

افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

در انتها باید اشاره کنیم که در برخی موارد ، Reset کردن به پیش فرض تنظیمات کارخانه ای دستگاه ، گاهی اوقات به پاک کردن برنامه های اضافی پس زمینه و بلا استفاده کمک کرده و متعاقبا باعث افزایش سرعت دستگاه شما خواهد شد .

راستی پیشنهاد می کنم حتما یه نگاهی به مقاله نکاتی برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی بندازید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : افزایش سرعت گوشی های اندرویدی “راهکارهای مفید”

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *