آنتی ویروس پادویش

چگونه عکس های بهتری با موبایل بگیریم؟!(بخش دوم)

در قسمت قبل گفتیم که امروزه استفاده از موبایل برای عکاسی نسبت به دوربین ها بیشتر شده لذا به برخی از نکاتی که برای عکاسی بهتر لازم است رعایت کنیم تا عکاسی بهتری داشته باشیم اشاره کردیم از جمله تعیین زاویه مناسب برای عکس برداری، تنظیم سرعت شاتر و عکاسی پانوراما برای سوژه های بزرگ اشاره کردیم. در این بخش به تعدادی دیگر اشاره می کنیم.

1- قانون یک سوم

ترکیب بندی، ترکیب بندی، ترکیب بندی! همه عوامل دیگر برای ساخت یک تصویر بزرگ مهم هستند، اما اگر از هر عکاسی بپرسید به شما خواهد گفت که ترکیب بندی مهم ترین بخش است. روش های پیشرفته زیادی برای ترکیب بندی وجود دارد ولی یکی از ابتدایی ترین آن ها که خوب هم جواب می دهد قانون یک سوم است.

مفهوم آن ساده است، کافی است صفحه خود را به سه قسمت افقی و عمودی تقسیم کنید. بنابراین کل صفحه شما به نه مستطیل تقسیم می شود. سعی کنید موضوع اصلی خود را در یکی از مستطیل های کناری قرار دهید. این معمولا منجر به یک تصویر جالب می شود ولی باید سعی کنید در قسمت های دیگر فضای مرده بیش از حد نداشته باشید.

lg-photo-tips-3

2- تنظیم ایزو

ممکن است گمان کنید بعضی مفاهیم خیلی تخصصی و پیچیده هستند ولی بعضی مفهوم ها در عین سادگی تاثیر مهمی در کیفیت عکس شما دارند. ایزو به زبان ساده میزان حساسیت سنسور شما را تعیین می کند. با ایزو پایین دوربین شما میزان کمتری نور دریافت می کند و عکس های شما نویز کمتری خواهند داشت.

هر چه میزان ایزو افزایش پیدا کند، حساسیت سنسور به نور نیز افزایش پیدا می کند و شما می توانید سرعت شاتر را بالاتر ببرید و یا تصاویر روشن تری داشته باشید.

دوربین اکثر گوشی های هوشمند دارای این ویژگی ها هستند و شما به راحتی می توانید آن ها را تنظیم کنید و اگر دوربین شما این ویژگی ها را ندارد می توانید به راحتی یک برنامه دیگر از گوگل پلی دانلود کنید و با آن عکس برداری کنید.

3- حالت HDR

تنظیم دوربین روی حالت HDR به شما در تصویر برداری سوژه هایی که در آن کنتراست نور زیاد است، کمک می کند. برای مثال زمانی که در مقابل پنجره ایستادید و می خواهید از خودتان عکس بگیرید و نور زیاد باعث می شود عکس شما تیره بیفتد.

بیشتر بخوانید  چگونه عکس های بهتری با موبایل بگیریم؟!(بخش اول)

lg-photo-tips-6

منبع: androidauthority

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه عکس های بهتری با موبایل بگیریم؟!(بخش دوم)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *