چگونه از فاصله خیلی نزدیک عکاسی کنیم ؟

چگونه از فاصله خیلی نزدیک عکاسی کنیم ؟

چگونه از فاصله خیلی نزدیک عکاسی کنیم ؟ قطعا می دانید عکاسی یکی از لذت بخش ترین کارهای است که ما می توانیم در طول روز انجام بدهیم البته نباید فراموش کرد که باید شیوه صحیح عکاسی را نیز بدانیم.

عکاسی با فاصله نزدیک

شما با هر لنزی که اقدام به عکاسی کنید  قطعا یک فاصله را حداقل به عنوان محدوده تا سوژه باید در نظر بگیرید ولی اگر این فاصله را رعایت نکنید ، عکس مورد نظر از فاصله کانونی لنز خارج واقع می شود و نتیجه سبب می شود که عکس شما تار شود. مثلا اگر فاصله مورد نظر 50 است و سوژه تان کمتر از این فاصله باشد شما نمی توانید عکسی واضح بگیرید.

در صورتی که سوژه تان بسیار ریز است و شما مجبورید زیاد از حد به سوژه نزدیک شود مثلا می خواهید از نوشته های یک کتاب بگیرید باید از روش های خاصی استفاده کنید که برای اینکار مطرح شده اند.


مقاله مرتبط : پر طرفدارترین اپلیکیشن عکاسی + دانلود


عکس کلوز آپ چهره

استفاده از فیلترهای کلوز آپ :  این فیلترها مثل فیلترهای دیگر  هستند ولی در واقع به عنوان یک ذره بین عمل می کنند که شما وقتی آنها را روی لنز ببندید  میزان حداقلی فاصله کانونی کمتر می شود و شما می توانید از فاصله نزدیک تری عکس بگیرید.  این فیلتر دارای قابلیت های بزرگ نمایی متفاوتی نیز می باشد که عموما به صورت عددی از 1+ تا 5+  نمایش داده می شوند و قوی ترین آنها 5+ است.

کلوز آپ

اگر شما فیلتر کلوزآپ 5+ را استفاده کردید ولی باز هم نتوانستید به سوژتان نزدیک شوید می توانید علاوه به مجموعه لنزتان یک لنز دیگر مثل 1+ اضافه نمایید تا به سوژه نزدیک تر گردید. دقت داشته باشید که هر چقدر میزان فیلترهای را که روی لنز می ببندید بیشتر باشد انکسار نور زیادتر خواهد بود و نور زیادتر را باید به درون لنز راه داد.

البته موضوعات مهم دیگری مثل نیفتادن سایه در زمان عکاسی بر روی سوژه نیز بسیار مهم است. آیا مقاله چگونه از فاصله خیلی نزدیک عکاسی کنیم ؟ برای شما مفید بود ؟ حتما از مقاله چگونه عکاسی کنیم ؟ هم دیدن کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید  گوشی مخصوص عکس برداری سلفی Xperia C3 توسط سونی معرفی شد

نظرات در مورد : چگونه از فاصله خیلی نزدیک عکاسی کنیم ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *