حفاظت از اپل آیدی

اپل آیدی شما اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که یک رابط بین شما و اپل بوده و همینطور راه ورود برای دریافت خدمات این کمپانی می باشد. اپل آیدی شما شامل تمام چیزهایی می شود که در اکانت آی کلود خود دارد، هرچیزی مثل اطلاعات شخصی در ایمیل، تقویم، یادآوری ها، محتواهای خریداری شده مثل برنامه ها، موسیقی، ویدئو و … . در صورتی که کسی به اکانت اپل آیدی شما دسترسی پیدا کند، این امکان را داشته که اطلاعات شما را سرقت کرده و از آن ها سو استفاده کند. بنابراین بهتر است هرچه زودتر اقدام به حفاظت از اپل آیدی خود کنید. در ادامه چند روش برای حفاظت از اکانت اپل شما ارائه داده ایم.

حفاظت از اپل آیدی

نحوه حفاظت از اپل آیدی

بروزرسانی رمز عبور

پیشنهاد می کنیم از به کار بردن کلمات زیاد برای رمزعبور خود اجتناب کنید. استفاده از کلماتی مثل p6ssword بهتر است. در صورتی که فکر می کنید پسورد خود را بروز رسانی کنید، به وب سایت  appleid.apple.com وارد شده و روی گزینه Edit که در کنار کلمه Security قرار دارد کلیک کنید تا ببینید که رمزعبورتان تغییر کرده است یا نه.

بروزرسانی رمز عبور

خروج از دستگاه های قدیمی

از آنجایی که امروزه همه نیازمند دستگاه های هوشمند بیشتری هستند، اپل آیدی شما هم ممکن است به بسیاری از دستگاه های متصل و مرتبط باشد. بنابراین قبل از فروش هر دستگاه، باید از حساب اپل آیدی خود در دستگاه خارج شوید. برای پیگیری و دنبال کردن اینکه آیا اپل آیدی شما در دستگاه دیگری وارد شده یا نه، میتوانید سری به قسمت Devices در وب سایت اپل آیدی بزنید. در هر شرایطی شما میتوانید یک آیتم را انتخاب کنید که نشان دهنده مدل، ورژن سیستم عامل و شماره سریال می باشد.

خروج از دستگاه های قدیمی

فعال کردن معرف رمز دو فاکتوری

احتمالا در محیط های مختلف دیگر هم با رمز دوفاکتوری آشنا شده اید. اپل نیز رمز دوفاکتوری را در اختیار کاربران خود قرار داده است. زمانی که این ویژگی فعال باشد و بخواهید وارد دستگاهی جدید شوید، اول باید هویت خود را استفاده از کدی که به آیفون و یا آیپد قابل تایید ارسال می شود، وارد کنید. این دو فاکتور را خیلی راحت میتوانید در تنظیمات و بخش Password & Security فعال کنید. در سیستم مک این تنظیمات را در مسیر زیر پیدا خواهید کرد :

بیشتر بخوانید  تصاویری از ماکت آیفون های 2018 اپل منتشر شد

System Preferences > iCloud > Account Details >Security

در قسمت امنیت وب سایت اپل آیدی، شما میتوانید شماره های بیشتری هم اضافه کنید. اپل اینکار را در صورتی که به شماره اول دسترسی نداشته باشید، پیشنهاد می کند.

فعال کردن معرف رمز دو فاکتوری

طرح سوال های امنیتی سخت و غیرقابل نفوذ

اگر نمیخواهید برای حفاظت از اپل آیدی خود از رمز دو فاکتوری استفاده کنید، میتوانید برای حساب اپل خود سوالات امنیتی ایجاد کنید. این گزینه ها قابلیت این را دارند که زمان استفاده آنلاین از اپل آیدی و یا تماس با پشتیبانی اپل، از شما سوالاتی پرسیده شود. سعی کنید سوالات سختی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نمیتوانید سوالات اپل را تغییر دهید، اما میتوانید جواب های پیچیده و مبهمی بدهید تا از اپل آیدی خود حفاظت کنید.

طرح سوال های امنیتی سخت و غیرقابل نفوذ

مراقب پیام های متنی یا ایمیل های کلاهبرداری باشید

ایمیل های کلاهبرداری هستند که متن پیام آن ها شبیه به پیام های واقعی هستند تا شما را مجبور به وارد کردن نام کاربری و پسورد اکانت ایمیل کنند. با اینکه تشخیص این ایمیل ها کار راحتی نیست ولی بیشتر ایمیلی هایی هستند که به بسته شدن و یا جریمه شدن حسابتان مربوط می شوند. به همین خاطر بهتر است احتیاط کنید. هیچوقت روی لینک این ایمیل ها کلیک کنید و در صورتی که این توصیه ها را نادیده گرفتید، هیچوقت در صفحه این ایمیل ها ثبت نام نکنید. شاید ظاهر این وب سایت ها شبیه به وب سایت اپل باشند، ولی صفحه اصلی نیستند.

مراقب پیام های متنی یا ایمیل های کلاهبرداری باشید

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : حفاظت از اپل آیدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *